İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.026,0600
 • EURO
  $0,9863
 • ALTIN
  $43.427,5400
 • BIST
  $159,9000
Ataşehir Otomatik Pergola Tente

Ataşehir Otomatik Pergola Tente

Tenteler, hayatın pek çok alanın karşılaşabileceğimiz, sıklıkla kullanılan genel amacı, gölgelendirme ve sıcaktan koruma olan uygulama sistemlerine tente adı verilmektedir. Tenteler geçmişten günümüze kadar, form ve model değiştirilerek kullanılmıştır. Bez çekilerek başlanan, tente uygulamaları şu an çok dekoratif ve gelişmiş olarak üretilmektedir. Tentelerin sistem ve model olarak üretimleri farklıdır. Alanlara uygun tente modelleri yapılmaktadır. Pek […]

Tenteler, hayatın pek çok alanın karşılaşabileceğimiz, sıklıkla kullanılan genel amacı, gölgelendirme ve sıcaktan koruma olan uygulama sistemlerine tente adı verilmektedir. Tenteler geçmişten günümüze kadar, form ve model değiştirilerek kullanılmıştır.

Bez çekilerek başlanan, tente uygulamaları şu an çok dekoratif ve gelişmiş olarak üretilmektedir. Tentelerin sistem ve model olarak üretimleri farklıdır. Alanlara uygun tente modelleri yapılmaktadır. Pek çok tente modeli mevcuttur. Bunlara değinmek gerekirse, şu şekildedir;

Sabit tente, branda tente, çift açılır tente, cam tente, karpuz tente, körüklü tente, otomatik tente, manuel tente ve pergola tente gibi pek çok tente modeli vardır. Yenileri de üretilmeye devam etmektedir. Tentelerin tercih edilme sebepleri göz önüne alındığında, özellikleri ön plana çıkmaktadır. Tentelerin önemli avantajları  şu şekildedir.

Tentelerin Avantajları

 • Dört mevsim koruma sağlar.
 • Kumaşları kalitelidir.
 • Uzun yıllar dayanabilir.
 • İstenilen renk ve model de kullanılır.
 • Otomatik ve manuel kullanma sistemleri mevcuttur.
 • Kullanımları pratik ve kolaydır.
 • Yağmur, rüzgâr ve güneşten bulunduğunuz alanları korur, konfor sağlar.
 • Pek çok sektörde kullanımı mevcuttur.
 • Eğitim, sağlık, spor ve işletme gibi alanlar da sıklıkla görülür. Evlerde de uygulamaları vardır.
 • Tenteler genel olarak ekonomik bir fiyata sahiptir.
 • Modern teknoloji ile birlikte, katlanır tente, aç kapa şeklin de pratik tenteler üretilmektedir.
 • Tente yaptırmak için herhangi bir yapı ruhsatı çıkarmaya gerek duyulmaz. Rahatlıkla yaptırılabilir.
 • Sürgü sistemi seçeneği de bulunmaktadır.

Otomatik Pergola Tente

Pergola tente, diğer tente çeşitlerine göre biraz daha farklı, bir tente modelidir. Ağaç ya da ahşaptan yapılır. Genel de yazlık alanlar da, evlerin bahçesine yaptırılır. Mevsimliktir denilebilir. Çünkü yaz mevsimlerin de gölgelik alan yaratmak için kullanılır.

Pergola kelimesi Latince kökenli bir kelimedir. Saçak manasına gelmektedir. İtalyanca da ise, pergola kelimesi gölgelik anlamını taşımaktadır. Otomatik pergola tente sistemlerin de, açılır kapanır özellikler bulunmaktadır. Amaç güneşten korunmak ve kullanılan alanın üzerini kapatarak gölgelik alan sağlamaktır. Yapım ve imalat aşamasında çeşitli malzemeler kullanılmaktadır.

Otomatik Pergola Tentenin Yapılışı Nasıldır?

Pergola Tentenin yapılışın da çeşitli malzemeler kullanılmaktadır. Genel de, ağaç ve ahşap kullanılarak yapılan pergole tenteler, bazen duruma göre metal ve ya alüminyum gibi malzemeler kullanılarak ta yapılabilir. Pergole, tente yapılışı için, genel de, tik ağacı önerilmektedir. Çünkü bu ağacın ömrü 50 sene kadar uzundur.  Bunun dışın da karaçam da pergola tente için, en uygun ağaçlardandır.

Sarıçam, Rus çamı gibi ağaçlar da pergole tente için kullanılabilir ve dayanıklı malzemelerdir. Ataşehir Otomatik pergola tente sistemin de, tavan ya tam açık ya da yarı kapalıdır. Kamelya ile benzerdir. Aradaki fark kamelyanın üzerinde çatısının olmasıdır. Arzu edilirse, pergola Tentenin üzeri de yazları bitki ile kışları da, çatı ile kapatılabilir. Kışlık kullanmak için, şeffaf branda ve ya cam yaptırılabilir. Böylelikle kişin da doğanın için de oturabilirsiniz. Pergola tente yapılırken, önce malzemeler temin edilir. Ardından kullanılacak olan ağaçlar kesilerek, birbirine eklenip, pergola tente kurulumu gerçekleştirilmiş olur.

Ataşehir Otomatik pergola tente genel de bahçe gibi alanlara yapıldığı için, ilk olarak bölgenin iklim koşulları, mevsim şartları araştırılmalı olan göre yapılmalıdır. Mesela aşırı yağmur alan bir bölgede, ya da sık sık erozyona uğrayan bir iklim de genel de ahşap malzeme yerine alüminyum ve ya metal malzeme tercih edilmelidir.

Çünkü ağaç bu bölgeler de çok dayanıklı olmayabilir. Bu alanlar için, alüminyum ve ya metal tenteler, daha sağlıklıdır. Çünkü ömrü uzun olacaktır. Pergola tente malzemesi çok önemlidir. Uygun olsun diye kalitesiz malzemeden kaçınılmalıdır. Aksi takdir de pergola tente dayanıksız olacaktır ve çabuk bozulacaktır.

Otomatik Pergola Tente Fiyatları

Tam olarak sabit bir fiyattan bahsetmek mümkün değildir. Çünkü alan genişliği, kullanılacak malzeme sayısı, malzemelerin kalitesi fiyatı da belirleyen unsurlardır.  Her cebe uygun bir pergola tente modeli mutlaka bulunacaktır. Eğer yaptırmaya karar verdiyseniz, ilk olarak alan ölçülüp, malzemesi ne kadar verilir ve toplam bir fiyat çıkarılır. Eğer fiyatı size uygun olursa, istediğiniz bir gün de pergola tente kurulma işlemi tamamlanır. Siz de bilgi ve hizmet almak isterseniz, firmamızı arayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?