İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.419,5300
 • EURO
  $1,0733
 • ALTIN
  $48.182,6000
 • BIST
  $180,6000
Avcılar Branda Tente

Avcılar Branda Tente

Avcılar branda tente isteğe göre farklı modellerde branda ve tente üretebiliyor. Bu branda ve tenteler kullanılacağı alanlara göre farklı modellerde üretiliyor ve piyasaya sunuluyor. Kullanım alanları çok geniş olan brandalar tente yapımında da kullanılıyor. Branda ve tenteler genel olarak bazı eşyaları dış etkenlerden korumak için kullanılsa da dekorasyon amacıyla veya reklam ve tanıtım amacıyla kullanan işletmeler […]

Avcılar branda tente isteğe göre farklı modellerde branda ve tente üretebiliyor. Bu branda ve tenteler kullanılacağı alanlara göre farklı modellerde üretiliyor ve piyasaya sunuluyor. Kullanım alanları çok geniş olan brandalar tente yapımında da kullanılıyor. Branda ve tenteler genel olarak bazı eşyaları dış etkenlerden korumak için kullanılsa da dekorasyon amacıyla veya reklam ve tanıtım amacıyla kullanan işletmeler de var.

Bu işletmeler kendi reklamlarını bu tentelere bastırarak müşterilerin ilgisini çekiyor. Evlerde de kullanılan tenteler balkon, bahçe veya teras gibi açık alanları kapalı alanlara dönüştürmek ve her mevsim kullanabilmek için tenteler tercih ediliyor. Brandalar da kullanım amaçlarına göre farklı modellerde üretiliyor.

ÜSTÜNEL TENTE BRANDA ÇADIR

Brandalar Neyden Üretilir?

Avcılar branda tente kalın pamuk iplerle dokudukları kumaşlar ile branda elde ediyorlar. Bu kumaşların özellikleri, brandaların kullanılacağı alana göre farklılık gösteriyor. Örneğin yağmurdan korunmak için kullanılacak olan brandalar su geçirmez özellikteki kumaşlardan elde edilirken inşaatta kullanılacak olan brandalar ısı izolasyonlu olarak üretiliyor.

Brandalarda kullanılan kumaşlardan bazıları polyester branda kumaşı, akrilik branda kumaşı, jüt branda kumaşı, teflon branda kumaşı olarak sayılabilir. Bu kumaşlara brandanın kullanım amacına göre karar veriliyor. Bu kumaşların çoğu su ve ışık geçirmez özellikte ve muşambaya benzer yapıda kalın kumaşlardır. Kalın iplerden yapıldığı için gramajları da ağırdır.

Branda Çeşitleri

Avcılar branda tente kullandıkları farklı kalitedeki kumaşlar ile ürettikleri brandaları bazı sektörlerde kullanılmak üzere piyasaya sunuyor. Branda çeşitleri kullanım amaçlarına göre adlandırılıyor.  Bunları inşaat koruma brandaları, mobilya koruma brandaları, çatı koruma brandaları, beton koruma brandaları, fındık toplama brandaları olarak sıralayabiliriz.

Bunların yanında brandaların kullanıldığı alanlara plaj şemsiyeleri ve bahçe şemsiyelerini de örnek olarak verebiliriz. Çadır yapımında da kullanılan bu brandalar çadır bezi olarak da biliniyor. Kış bahçesinde kullanılan şemsiyeler de bu brandalar kullanılarak elde ediliyor. Kamelya gibi oturma alanlarının üzerlerini kapatmak için de kamelya brandaları kullanılıyor.

Branda Kullanım Alanları

Branda kullanım alanlarını branda çeşitlerinden de anlamak mümkün çünkü çeşitleri adlarını kullanıldıkları alandan alıyorlar. Örneğin boş evlerde mobilyaların toz olmaması için kullanılan brandalar mobilya koruma brandaları olarak adlandırılırken çatıların üzerlerinin korunması için örtülen brandalara çatı koruma brandaları deniyor.

Bunların yanında tekstil sektöründe ise brandalar taşıma torbaları olarak kullanılıyor. İnşaatlarda da yapı malzemelerini korumak için kullanılan farklı özellikte brandalar vardır. Bahçelerde masa ve sandalyelerin üzerleri bu brandalar ile örtülüyor. Son olarak özellikle kış aylarında bitkilerin zarar görmemesi için branda ile koruma sağlanabiliyor.

Çevik Tente Branda,istanbulda pergola tente firmaları,çevik tente pergola - Firma Rehberlerim

Tente Çeşitleri

Tenteler de aynı brandalar gibi kullanım amaçlarına göre sınıflandırılıyor. Tente modellerinden en fazla kullanılanları mafsallı, körüklü, kasetli, çift açılır, pergola ve sabit tentelerdir. Tenteler açılıp kapanma şekillerine göre de manuel ve otomatik olarak ayrılabilir. Manuel olanlar elle açılıp kapatılırken otomatik veya motorlu olanlar uzaktan kumanda ile açılıp kapatılabiliyor.

Tek tuşla kontrol edilen bu tenteler özellikle işletmeler tarafından çok tercih ediliyor. Tentelerin manuel olanları ise genellikle evlerin balkon ve bahçelerinde kullanılıyor. Pergola tente modelleri de ahşaptan yapılan ve genellikle teraslarda kullanılan şık görünümlü tentelerdir. Mafsallı tenteler de dar alanlarda kullanılan şık bir tente modelidir.

Körüklü tenteleri diğer tentelerden ayıran fark ise bu modelin yan taraflarında çıkıntılar olmasıdır. Kullanıldıkları alanlarda güneş ışınlarının yansımasını engelleyerek konforlu bir ortam sağlar. Son olarak kasetli tenteler düz görünümlüdür ve en çok kullanılan tentelerden biridir. Kafe, restoran ve lokanta gibi yerlerde bu kasetli tenteleri görmek mümkün.

Tente ve Branda Fiyatları

Tentelerde fiyatı en fazla etkileyen faktör kullanım biçimleridir. Tentelerin içerisindeki mekanizmalara göre fiyatları değişmekle beraber bu tentelerin boyutları ve görünümleri de fiyatlarını etkileyebiliyor. Aynı zamanda yapıldıkları malzemelerin kalitesi de tentelerin fiyatlarını arttırıyor. Branda yapılırken kullanılan kumaşlar ne kadar kaliteliyse tenteler de o kadar pahalı oluyor. Ayrıca bazı işletmeler bu tenteleri reklam ve tanıtım amacıyla kullanılabiliyor.

Bu durumlarda tentelerin üzerine baskı yaptırılması gerekebiliyor bu yüzden de fiyatları artıyor. Brandalarda ise durum yine tentelerle benzer oluyor. Brandalar yapılırken kullanılan kumaşların özellikleri de kalitesi de farklı oluyor. Su ve ışık geçirmeyen kumaşlar yanmayan kumaşlara göre daha az maliyetli olduğu için brandaların fiyatlarını da düşürüyor. Branda ve tenteler hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?