İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.387,3800
 • EURO
  $1,0677
 • ALTIN
  $47.772,4500
 • BIST
  $178,6000
Beyoğlu Branda Tente

Beyoğlu Branda Tente

Beyoğlu branda tente kaliteli ve dayanıklı brandalar ve tenteleri piyasaya sunuyor. Brandalar hemen hemen her sektörde karşımıza çıkıyor ve özellikle işletmelere büyük kullanım kolaylığı sağlıyor. Bu kaliteli brandalardan tenteler üretiliyor. Tenteler aynı zamanda alüminyum, cam, demir, ahşap veya farklı bezler kullanılarak da yapılıyor. Branda ve tenteler bazı eşyaları veya alanları kötü hava koşulları gibi dış etkilere […]

Beyoğlu branda tente kaliteli ve dayanıklı brandalar ve tenteleri piyasaya sunuyor. Brandalar hemen hemen her sektörde karşımıza çıkıyor ve özellikle işletmelere büyük kullanım kolaylığı sağlıyor. Bu kaliteli brandalardan tenteler üretiliyor. Tenteler aynı zamanda alüminyum, cam, demir, ahşap veya farklı bezler kullanılarak da yapılıyor. Branda ve tenteler bazı eşyaları veya alanları kötü hava koşulları gibi dış etkilere karşı korumak için kullanılıyor. İşletmelerden bazıları bu ürünleri dekorasyon amacıyla da kullanılıyor.

Branda Yapımı

Beyoğlu branda tente yaparken farklı tipteki kumaşlardan yaralanıyor. Bu kumaşlardan bazıları su geçirmezken bazıları ışık geçirmez olarak temin edilebiliyor. Branda kumaşlarına çadır bezi de denebiliyor ve çadır yapımlarında da bu dayanıklı kumaşlardan elde edilen brandalar kullanılıyor. Brandalarda kullanılan kumaşların ortak özelliği kalın ve dayanıklı olmalarıdır. Bu kadar kalın olmalarının neticesinde brandalar aynı zamanda ağır gramajlı oluyor.

Brandalarda kullanılan kumaş çeşitleri akrilik branda kumaşı, jüt branda kumaşı, polyester branda kumaşı, teflon branda kumaşı, pilsa branda kumaşı ve tonsilton branda kumaşı olarak sayılabilir. Bu branda kumaşlarının tamamı kalın ve pamuklu iplerle dokunuyor. Brandaların dış etkilere karşı tam koruma sağlayabilmesi için bu kumaşların kullanılması şarttır.

Branda Çeşitleri

Beyoğlu branda tente üretirken nerede kullanılacağını göz önünde bulundurarak üretim yapıyor. Brandalar koruma amaçlı kullanılıyor ve bu koruma brandalarının çeşitlerini inşaat koruma brandaları, mobilya koruma brandaları, çatı koruma brandaları, tekne koruma brandaları, yat koruma brandaları, beton koruma brandaları olarak sayılabilir. Bunların dışında tekstil ve otomotiv sektöründe de kullanılan brandalar aynı zamanda çadır ve şemsiye yapımlarında da kullanılıyor.

Branda Kullanım Alanları

Brandaların kullanım alanlarına baktığımızda çok geniş olduğunu görüyoruz. Branda modellerine göre kullanıldıkları alanlar hemen hemen her sektörde karşımıza çıkıyor. Bunlardan bahsedecek olursak inşaat koruma brandaları inşaat yapı malzemelerinin üzerlerini örterek dış etkilerden korumak amacıyla kullanılırken mobilya koruma brandaları yazlık ve kışlık villaların boş kalması durumunda mobilyaların toz olmaması için kullanılıyor. Yat ve teknelerin üzerinde de gördüğümüz bu brandalar aynı zamanda fındık toplarken de kullanılıyor.

Otomotiv sektöründe de kendine yer bulan brandalar dolu yağdığında arabaları kullanmak için kullanılıyor. Bunun yanında oto kılıfı olarak da tercih edilebiliyor. Brandalar plaj şemsiyeleri, bahçe şemsiyeleri gibi ürünlerin de yapımında kullanılıyor. Aynı zamanda asma germe dediğimiz membran sistemleri de tente görevi görerek geniş bir alana gölgelik bir alan sağlıyor.

Tente Modelleri

Tenteler de brandalar gibi çok farklı kullanım alanlarına ve buna bağlı olarak farklı modellere sahip. Bu modelleri mafsallı tenteler körüklü tenteler, kasetli tenteler, çift açılır tenteler, raylı tenteler, pergola tenteler olarak sayılabiliriz. Mafsallı tenteler dar alanlarda kullanılan eklem şeklinde tentelerdir. Körüklü tenteler ise özellikle güneşten korunmak için kullanılan ve yan taraflarına doğru yapılan çıkıntıları ile güneşin geldiği yöne göre ayarlanabilen mekanizmaya sahiptir. Kasetli tenteler ise tente modelleri arasında en fazla kullanılan modeldir. Hem sade ve şık görünümü hem de her alanda kullanılabilir olmasıyla kasetli tenteler çok fazla tercih ediliyor. Pergola tenteler ise genellikle ahşap veya alüminyum kullanarak elde edilen ve çay bahçelerinde teraslarda kullanılan bir tente modelidir. Pergola tenteler yapılırken brandalar da kullanılabiliyor.

Tentelerin görünümleri dışında fonksiyonlarına göre de çeşitleri olduğunu görüyoruz. Bu çeşitleri motorlu, sabit, otomatik ve manuel olarak sayabiliriz. Sensörlü de olabilen tenteler, rüzgâr, yağmur veya güneşi algılayarak kendisini açıp kapatabiliyor. Ancak sensörlü tenteler biraz daha fazla maliyetli oluyor.

Tente Kullanım Alanları

Tenteler kafe, restoran ve lokanta gibi yerler başta olmak üzere mağaza, butik ve evlerin balkon, bahçe ve teraslarında kullanılıyor. Kötü hava koşullarına karşı kullanılan tenteler modellerine göre farklı alanlarda tercih ediliyor. Raylı tenteler kış bahçelerinde kullanılırken sabit tenteler ise evlerin balkonlarında veya dükkânların ön taraflarında ürünlerin solmaması veya ıslanmaması için kullanılıyor. Ayrıca tenteler manuel veya otomatik olarak üretilebiliyor.

Manuel olanlar elle açılıp kapatılırken otomatik olanlar ise uzaktan kumanda ile kontrol edilebiliyor. Otomatik tenteler daha çok işyerlerinde tercih edilirken manuel tenteleri evlerin balkonlarında ve bahçelerinde daha fazla görüyoruz. Branda ve tenteler ile ilgili firmamızdan bilgi alabilirisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?