İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.441,6400
 • EURO
  $1,0821
 • ALTIN
  $48.238,5100
 • BIST
  $181,1000
Cami Kapısı istanbul

Cami Kapısı istanbul

Cami kapısı istanbul içinde olan camiler maneviyatın kutsal olarak kabul edilen ibadet alanıdır. Yüceler yücesi Allah’ın evidir. Müslümanların en kutsal mabedi durumunda bulunan camiler her gün mülyonlarca Müslümanın bir araya gelerek ibadet ettiği kutsal yer olarak öne çıkmaktadır. Camilerin içinin ve dışının kısacası her alanının her yönü özeldir. Camilerin yapıları farklı mimari yapıya sahiptir. Normal […]

Cami kapısı istanbul içinde olan camiler maneviyatın kutsal olarak kabul edilen ibadet alanıdır. Yüceler yücesi Allah’ın evidir. Müslümanların en kutsal mabedi durumunda bulunan camiler her gün mülyonlarca Müslümanın bir araya gelerek ibadet ettiği kutsal yer olarak öne çıkmaktadır. Camilerin içinin ve dışının kısacası her alanının her yönü özeldir. Camilerin yapıları farklı mimari yapıya sahiptir. Normal çalışma bakımından camiler farklı ve özenli olarak inşa ediliyor. Normal yapılardan çok farklı inşa edilen camilerin iç tasarımı farklıdır. Farkl ve modern tasarımlar ön plana çıkar. Bunlar arasında girişte bulunan cami kapısıdır. Cami kapısı camilerin girişlerinde kullanılan ahşap yapılı malzemelerden üretilen kapı türüdür.

Cami Girişinde Bulunan Kapı

Cami kapısı istanbul yani Türkiye’nin başkenti özelliği taşına istanbul’da bulunan camiler önemlidir. Mimarisi ve tasarımına uygun olarak kullanılıyor. Bunlar arasında ilk göze güzel gelen cami girişinde ki kapılardır. Cami kapısında ki farklılık ön plana çıkar. Özenli olarak yapılan cami kapısının işçiliği özel olarak üretiliyor. Cami girişinde bulunan cami kapısı bambaşka boyutlarla karşımıza çıkmaktadır. Özellikle el işlenmesi olarak tercih edilir. Bu sayede cami ile bir bütünlük kazanıyor. Cami kapısı özenle hazırlanarak farklı yapıya sahiptir. Cami kapısı modeller arasında bir çok farklı tasarımdan bahsedebiliriz. Cami kapısı ahiap şeklindedir. Ağırlığı ahşap yapıda olan cami kapısı uzun yıllar kullanıma sahip olacak şekilde tasarlanıyor.

Camilerin Yapısında Bulunan Kapılar

Cami kapısı istanbul uzun süre camilerde bulunan kapıların yapımında ve tasarımında uzun süre hizmet veren büyük bir firmadır. Bir cami yaklaşık oalrak 200 sene boyunca hizmet verdiği çeşitli rivayetlerde söyleniyor. Camiler için tasarlanan cami kapılarılarının modeli de buna uygun şekilde olması önemlidir. Cami kapılarının uzun ömürlü olacak şekilde hizmet vermesi önemlidir. Çünkü özenle hazırlananan cami kapıları modelleri bakımından işçiliğinden, kullanılan malzemeye kadar uzun yıllar kullanılan şekilde hizmet kalitesine sahiptir. Camiler  normal yapılardan farklı olduğu için, camilerin iç tasarımının da farklı modern şekilde tasarımlı olması gerekiyor. Cami kapıları bunların başında geliyor.

Cami Kapılarının Modelleri Nasıldır?

Cami kapısı istanbul sınırları içinde tercih edilen bir firmadır. Cami için gerekli olan cami kapılarına ihtiyaç duyulacağı zaman ahşap yapıda üretilen cami kapıları ön plana çıkar. Cami kapıları farklı ağırlıklarda ve ahiap modellerde üretiliyor. Cami kapıları güvenli şekilde açılır, kapanır ve kitlenir. Caminın ısısını koruyarak pozitif yönde katkı sağlar. Bu sebeple camilerde genelde %90 civararında ahşap kapı tercih ediliyor. Geçmişe bakacak olursak eski dönemlerden itibaren camiler için ahşap kapılar tercih edilmektedir. Cami kapıları geçmişte günümüze kaar istenilen şekilde dizayn ediliyor. Taarım açısından zengin seçeneklere sahiptir. Camilerin genel yapısına ve tasarımına uyacak şekilde özel olarak tasarlanıyor. Ahşap kapılar modelleri açısından oldukça çeşitlidir. Farklı tasarım ve modellere sahiptir.

Cami Kapıları Uzun Yıl Kullanılabiliyor

Cami kapılarında büyük tasarımlara sahiptir. Yapı gereği ahşap yapıda ki malzmelerden üretilen cami kapıları, çiçek desenli olabiliyor. Büyük ve geniştir. Kullanım alanına göre değişkenlik gösteren cami kapıları dış kapı oldukça dayanıklıdı. Eski camilerin kapıları yaklaşık 200 sene kullanıldığı söyleniyor. Renk bakımından koyu renkler içeriyor. Kahverengi cami kapıları hemen hemen her camide tercih edilen bir renktir. Özellik olarak dayanıklı ahşap malzemeden üretildi. Çok camide kullanılan ahşap kapılar uzun seneler kullanılabiliyor. Cami kapılarının kesinlikle dayanıklı olması gerekiyor. Çünkü Allah’ın evine ibadet için, Kuran okumak ve yoksulların zorlu kış aylarında kalması için camiler tercih ettiği için içerisinin sıcak olması gerekiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?