İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.432,5700
 • EURO
  $1,0773
 • ALTIN
  $47.990,0100
 • BIST
  $181,1000
Corona Sedye Fiyatı istanbul

Corona Sedye Fiyatı istanbul

Çin’de ortaya çıkan ve birkaç ay gibi kısa süre içerisinde tüm dünyada korku salmayı başaran corona virüs; insanların solunum sistemlerine ve özellikle de akciğerlerine saldırarak ölümlerine neden olabilmektedir. Kronik hastalarda ve 65 yaş üzeri hastalarda ölüm riskinin daha fazla olması, gençlerin bu hastalıktan etkilenmiyor olduğu anlamına gelmemektedir. Kişiden kişiye kolayca bulaşabilen bu hastalık 2 ila […]

Çin’de ortaya çıkan ve birkaç ay gibi kısa süre içerisinde tüm dünyada korku salmayı başaran corona virüs; insanların solunum sistemlerine ve özellikle de akciğerlerine saldırarak ölümlerine neden olabilmektedir. Kronik hastalarda ve 65 yaş üzeri hastalarda ölüm riskinin daha fazla olması, gençlerin bu hastalıktan etkilenmiyor olduğu anlamına gelmemektedir. Kişiden kişiye kolayca bulaşabilen bu hastalık 2 ila 14 gün arası kuluçka süresine sahiptir. Bu süreden sonra ise esas etkilerini göstermeye başlamaktadır. Henüz kesin bir tedavisi olmayan coronavirüs, bir süre daha insanların korkulu rüyası olmaya devam edecek gibi görünmektedir. Hastalığın tedavisinin mümkün olmaması, insanları daha da tedirgin etmektedir.

Coronavirüs Nasıl Bulaşır?

Coronavirüsün ilk olarak hayvanlar ve özellikle de yarasa üzerinde mutasyona uğradığı, oradan da insanlara geçtiği düşünülmektedir. Bilim Kurulu tarafından, coronavirüsün güneş ışığı altında kısa sürede yok  olduğu yönünde yapmış olduğu açıklama, virüsün yarasalar üzerinde mutasyona uğradığını doğrular niteliktedir. Zira mutasyonla kendini geliştirip güçlenirken, bir yandan da üzerinde bulunduğu canlının bazı özelliklerini almış olması muhtemeldir. Coronavirüs insandan insana ise genellikle temas yolu ile bulaşmaktadır. Havadan ve hava kabarcıkları sayesinde bulaştığına dair net bir bilgiye henüz ulaşılamamıştır. Coronavirüs, yüzeyler üzerinde 72 saate kadar canlı olarak kalabilmektedir. Bu da diğer virüs türlerine göre oldukça gelişkin bir virüs ile karşı karşıya olduğumuzu göstermektedir. En yaygın bulaşma yolu olarak ağız, göz ve burun gösterilmektedir. Bu yüzden de virüs süresi boyunca elleri bu bölgelerden uzak tutmak, korunmak açısından doğru bir hareket olacaktır.

Coronavirüs İle Etkili Mücadele Nasıl Olur?

Bilinen herhangi bir ilacı ya da aşısı olmayan coronavirüse karşı, aşının geliştirilebileceği en yakın tarih olarak 2021 gösterilmektedir. Bu da insanlığın bir süre daha bu virüs ile mücadele etmek zorunda olduğunu göstermektedir. Coronavirüs ile aşı ya da ilaç yoluyla mücadele edilemediğine göre, kişilerin kendilerini korumaları gerekmektedir. Coronavirüse karşı alınabilecek bazı tedbirler şunlardır:

Eller sık sık sabun ve su ile yıkanmalıdır. Yıkama işlemi 20 saniye boyunca devam etmeli ve elin dış yüzü ile parmak aralarını da kapsamalıdır. Ayrıca yıkarken sıcak su değil; musluğun normal suyu kullanılmalıdır. Sıcak suyun virüsü daha iyi öldürüleceği düşünülse de, gözeneklerin açılmasına yol açarak, deri üzerinde var olan virüsün içeri girebilmesine olanak tanımaktadır.

Sosyal mesafe korunmalı, toplu halde etkinliklerden uzak durulmalıdır. Ayrıca birebir olunan durumlarda bile kişiler ile araya bir metre mesafe konulmalıdır.

Corona Sedyesi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Sedyeler, yaralıların ya da hastaların bir mekândan, bir başka mekâna taşınmaları sırasında kullanılan taşıma araçlarıdır. Sağlık personellerinin işlerini kolaylaştıran ve onlara yardımcı olan bu araç, coronavirüs için ayrı bir formda üretilmektedir. Coronavirüs sedyesi, izolasyonlu sedye ya da negatif basınçlı sedye olarak da bilinen bu sedye çeşidi, hasta ile çevre arasında bir kalkan görevi görmektedir. Bir taraftan hastanın bulunduğu iç kısımdan, dış kısma doğru hava akışını engelleyerek virüslerin dışarı çıkmasını engellerken; diğer taraftan da hastanın dış ortamdan izole edilmesine yaramaktadır. Özel olarak üretilen bu sedye, coronavirüs ile mücadele konusunda oldukça önemli bir ekipmandır ve pek çok sağlık kuruluşu tarafından talep edilmektedir. Sedye üreticisi olan firmamız da oluşan bu talebi karşılayabilmek adına tüm kapasitesi ile coronavirüs sedyesi üretmektedir. Firmamızın üretmiş olduğu coronavirüs sedyelerini görmek ve corona sedye fiyatı istanbul hakkında bilgi almak istiyorsanız, firmamız ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Güçlü Hava Filtresi

Coronavirüs sedyeleri, hastanın dış çevresi ile bütün bağlantısını kesmektedir. Ancak bu hastanın oksijenden ve temiz havadan mahrum bırakıldığı anlamına gelmemektedir. Coronavirüs sedyeleri üzerinde, güçlü hava filtreleri yer almaktadır. Bu filtreler, iç ortamda bulunan havayı yüzde yüze varan oranlarda temizleyerek dışları atmakta ve dışarıdan da temiz havanın içeri girmesine olanak sağlamaktadır. Bu sayede hastanın temiz hava ile olan bağlantısı hiçbir şekilde kesilmemektedir. Ayrıca hastalığın daha yoğun seyrettiği kişilere, ihtiyaç duyulması halinde oksijen desteği verilmesi amacıyla sedye üzerinde solunum cihazı taşımayı mümkün kılan bir kısım bulunmaktadır. Denilebilir ki coronavirüs sedyeleri, hasta olan kişi hastaneye ulaştırılıncaya kadar, seyyar bir hastane görevini üstlenmektedir. Firmamız tarafından üretilmekte olan güçlü hava filtrelerine sahip corona sedye fiyatı istanbul ürünleri hakkında bilgi almak ve sipariş vermek için, firmamızın numaralarından bize ulaşabilirsiniz.

Coronavirüs Hastası Taşınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Coronavirüs hastası olduğundan şüphe duyan ve belirtilerinden bazılarını kendilerinde gözlemleyen kişiler, acil sağlık hatlarını arayarak ambulans yardımı istemektedir. Coronavirüs salgınının etkili olduğu bu günlerde tüm sağlık personelleri ve ambulans personelleri izolasyonlu kıyafetler kullanmaktadır. Ambulans ekibi, hastanın bulunduğu adrese vardıkları zaman, temkinli ve durumun ciddiyetinin bilincinde olarak ön tetkik yapmaktadır. Eğer kişi gerçekten de güçlü bir biçimde coronavirüs belirtisi gösteriyorsa, ambulans ile hastaneye sevk edilmesi kararı verilmektedir. Ancak hastanın ambulansa alınması sırasında oldukça dikkatli davranılmalıdır. Bu amaçla mutlaka coronavirüs sedyesi kullanılmalıdır. Ayrıca ambulans personeli, hiçbir şekilde çıplak el ile hastaya ya da bulunduğu ortama temas etmemelidir. Bu gibi durumlarda sağlık personellerinin ihtiyacı olan corona sedye fiyatı istanbul ürünlerini üretmekte olan firmamız, ürettiği ürünlerin farklı sağlık kuruluşlarına satışını yapmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?