İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.026,0600
 • EURO
  $0,9863
 • ALTIN
  $43.427,5400
 • BIST
  $159,9000
Corona Sedye istanbul

Corona Sedye istanbul

Sedyeler, hastaların bir yerden bir yere naklinin yapılması için kullanılan taşıma araçlarıdır. Kullanılacakları durumla ilgili olarak pek çok sedye çeşidinden söz etmek mümkündür. Sağlık çalışanlarının hastaları taşımalarını oldukça kolaylaştıran sedyeler, aynı zamanda hastaların taşınma esnasında zarar görmesini ya da sarsılmasını da engellemektedir. Ancak yaralıların veya hastaların sedyeye sevk edilmesi işlemi kesinlikle sağlık ekibi tarafından ya […]

Sedyeler, hastaların bir yerden bir yere naklinin yapılması için kullanılan taşıma araçlarıdır. Kullanılacakları durumla ilgili olarak pek çok sedye çeşidinden söz etmek mümkündür. Sağlık çalışanlarının hastaları taşımalarını oldukça kolaylaştıran sedyeler, aynı zamanda hastaların taşınma esnasında zarar görmesini ya da sarsılmasını da engellemektedir. Ancak yaralıların veya hastaların sedyeye sevk edilmesi işlemi kesinlikle sağlık ekibi tarafından ya da ilk yardım eğitimi almış olan kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. Bu işlem esnasında yapılacak yanlış bir hareket, hastanın zarar görmesine neden olabilmektedir. Ayrıca hasta sedyeye alınmadan önce, sedyenin üzerine güçlü bir şekilde baskı uygulanmalı ve sedyenin sağlamlığı ile tam olarak açılıp açılmadığı kontrol edilmelidir. Sedyenin ayaklarının tam açılmadığı durumlarda, hastanın nakli sırasında sedyenin düşmesi söz konusu olabilmektedir.

Corona Nedir?

2019 yılının Aralık ayının sonlarında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Coronavirüs ya da diğer adıyla Covid-19, akciğerlerin zarar görmesine, solunum yetmezliğine ve bağışıklık sisteminin çökmesine yol açan bir virüs çeşididir. Esas olarak insanoğlunun tarihi, virüsler ile mücadele içerisinde geçmiştir. Bu virüs de, ilk defa görülen bir virüs çeşidi değildir. Ancak mutasyon geçirmiş olması nedeniyle, mevcut türevlerinin tedavisinde kullanılan aşı ve ilaçlar, bu virüse tesir etmemektedir. Virüsün bulaştığı insanlarda ölüm oranının yüzde 1,5 gibi düşük bir seviyede olmasına rağmen bütün dünyayı alarma geçirmesinin sebebi ise kişiden kişiye kolay bulaşabilir olmasıdır. Virüs genel olarak temas ile bulaşmaktadır. Ayrıca cansız yüzeylerde 48 saate kadar yaşayabildiği tespit edilmiştir. Bu virüsün bulaştığı kişilerin taşınması için ise genellikle negatif basınçlı corona sedyesi kullanılmaktadır.

Corona Sedyesi Nedir?

Corona sedyesi istanbul, Covid-19 virüsünün enfekte olduğu kişileri taşımak amacıyla kullanılan bir sedye modelidir. Temas sayesinde kişiden kişiye kolayca bulaşabilen bu hastalığı taşıyan kişilerin izole edilmesini sağlamak için bu sedye özel olarak üretilmektedir. Firmamız da bu amaçla kullanılması üzere izolasyonlu corona sedyesi üretmektedir. Corona sedyesi istanbul, hasta olan kişinin çevre ile tüm bağlantısını kesmektedir ve bu sayede virüsün sağlık çalışanları ile çevrede bulunan diğer kişilere bulaşmasının önüne geçmektedir. Ayrıca corona sedyesi, normal ambulansa ve ambulans helikoptere rahatlıkla yüklenip-indirilebilen bir yapıya sahiptir. Corona sedyesi ürünümüz hakkında daha fazla bilgi almak için firmamız ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Corona Sedyesinin Özellikleri

Covid-19 virüsü bulaşmış olan kişilerin, tedavi edilecekleri merkeze kadar taşınmasına yarayan Corona sedyeleri, normal taşıma sedyelerinden farklı olarak pek çok özelliğe sahiptir. Corona sedyesi istanbul ürününün özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • Corona sedyesi, hastanın dış çevre ile temasını tamamen kesmektedir. Ancak bunu yaparken, hastayı havasız bırakmamaktadır. Corona sedyeleri, özel hava filtrelerine sahiptir. Bu filtreler dışarıdan aldıkları temiz havayı içeriye, yani hastaya aktarırken; sedyenin içerisinde hastanın soluduğu kirli havayı da tamamen temizleyerek dışarı vermektedir. Bu sayede hem hastanın havasız kalması önlenmektedir, hem de havalandırma işlemi sırasında virüsün çevreye yayılmasına müdahale edilmektedir.
 • Corona sedyesinin üzerinde, sedye ile bütünleşmiş halde ve hastaya ulaşılabilecek biçimde tasarlanmış eldivenler bulunmaktadır. Bu eldivenler sayesinde, gerekli olduğu durumlarda dışarıdan hastaya müdahale edilebilmektedir. Ayrıca bu işlem yapılırken, eldivenler sayesinde hastaya doğrudan temas edilmemektedir.

Corona Sedyesi Fiyatları

Corona sedyeleri, sahip olduğu özelliklerle bağlantılı olarak normal sedyelere göre biraz daha pahalıdır. Ancak ortadan kaldırmış olduğu risk göz önünde bulundurulduğunda ve sağladığı yararlar düşünüldüğünde, bu pahalılığın hiç de dikkate değer olmadığı anlaşılacaktır. Sedyenin üretiminde kullanılan malzeme ve alınacak sedye miktarı gibi bazı faktörler, sedye fiyatları üzerinde belirleyici rol oynamaktadır. Sedye fiyatları hakkında bilgi almak için firmamız ile görüşebilir, siparişinizin niteliğine göre fiyat teklifi alabilirsiniz.

Negatif Basınçlı Sedye

Corona virüsünün ortaya çıkması ile birlikte gündeme gelmeye başlayan corona sedyeleri, aynı zamanda negatif basınçlı sedye olarak da adlandırılmaktadır. Bu adlandırma, sedyenin iç ortamındaki basıncın, dış ortamdan düşük olması nedeniyle yapılmaktadır. Bu basınç düşüklüğü sayesindedir ki, virüsler iç ortamdan dış ortama çıkamamaktadır. Corona sedyeleri, virüs taşıyan kişide bulunan virüsün dışarıya çıkmasını yüzde yüze varan oranda engellemektedir. Negatif basınçlı sedye üretiminde sektörünün öncü firmalarından olan firmamız da, üretmiş olduğu negatif basınçlı sedyeleri, sağlık kuruluşlarına ulaştırmaktadır.

Kolay Taşıma ve Yerleştirme Olanağı

Corona sedyeleri, hastanın hem kolay taşınmasına, hem de araçlara kolayca aktarılmasına yardımcı olmaktadır. Ambulans, ambulans helikopter, kurtarma araçları ve askeri araçlara rahatlıkla ve tek kişi tarafından yerleştirilebilen corona sedyeleri, tüm bu işlemler sırasında hastanın rahatsız olabileceği sarsıntıları da engellemektedir. Ayrıca corona sedyeleri, normal sedyelerden farklı olarak bazı medikal cihazları taşımak için de altında ayrı bir bölmeye sahiptir. Bu da aslında corona sedyelerinin, yürüyen mini bir müdahale merkezi olduğu anlamına gelmektedir. Corona virüsünün bulaşmış olduğu bir kişinin, en yakın sağlık merkezine ulaşıncaya kadar ihtiyaç duyduğu her türlü olanak, bu sedyelerde mevcut bulunmaktadır.

Her Hastadan Sonra Dezenfeksiyon

Corona virüsünün enfekte olduğu kişiler, bu sedyeler ile taşındıktan sonra, sedyeler her defasında dezenfekte edilmektedir. Bu dezenfeksiyon işlemi yalnızca sedye ile de sınırlı kalmamaktadır. Ayrıca sedyenin taşındığı ambulans da hem dezenfektan ile temizlenmekte, hem de tüm kapıları açık bırakılarak yarım saat boyunca havalandırılmaktadır. Bu sayede virüsün hızlı bulaşıcılığının önüne geçilmeye çalışılmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?