İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.419,5300
 • EURO
  $1,0733
 • ALTIN
  $48.182,6000
 • BIST
  $180,6000
Corona Virüs İçin Özel Sedye Fiyatları

Corona Virüs İçin Özel Sedye Fiyatları

Son dönemlerde tüm dünyanın gündeminde olan ve küresel boyutlara ulaşan Corona virüs salgını etkisi her geçen gün daha da artmaktadır. Corona virüs salgını ilk olarak Çin devletinde ortaya çıkmış olmasına rağmen kısa süre içerisinde tüm dünyada etkisini göstermeye başlamış ve yüz binlerce insanın sağlığını tehlikeye atmıştır. Corona Virüs Nedir? Corona virüs hayvanlardan insanlara geçen bir […]

Son dönemlerde tüm dünyanın gündeminde olan ve küresel boyutlara ulaşan Corona virüs salgını etkisi her geçen gün daha da artmaktadır. Corona virüs salgını ilk olarak Çin devletinde ortaya çıkmış olmasına rağmen kısa süre içerisinde tüm dünyada etkisini göstermeye başlamış ve yüz binlerce insanın sağlığını tehlikeye atmıştır.

Corona Virüs Nedir?

Corona virüs hayvanlardan insanlara geçen bir virüs çeşididir. Genellikle vahşi doğa hayvanlarının kendi doğal yapısında bulunan genlerin, mutasyona uğrayarak ya da olduğu şekli ile insan vücuduna girmesi sonucu insan vücudunda oluşturduğu hastalıktır. Aslında Corona virüs girdiği vücudu öldürmek yerine o vücutla barış içinde yaşamayı ister çünkü hangi vücuda girerse girsin, virüsün ölmemesi için yaşadığı vücudun da canlı kalması gerekmektedir. Fakat insan vücudu, bu tarz vahşi doğa canlılarının genleri ile uyumlu olmadığından, virüs insan vücuduna girdiği andan itibaren, insanın bağışıklık sistemi virüsü öldürmek için harekete geçer.

Corona virüs insanlarda solunum yolu rahatsızlıklarına sebep olmaktadır. Zatürreeye benzer belirtiler gösteren hastalıkta virüs insanların gözlerinden, ağız ya da burnundan insan vücuduna girmesini ve nemli olan bu bölgelere tutunarak çoğalmasını sağlar. İlk olarak yerleştiği organlar burun, ağız, yutak ve soluk borusu olduğundan, hastalık en çok burayı tetikler ve bu nedenle solunum yolu enfeksiyonu şeklinde belirtiler gösterir.

Corona Virüs Belirtileri Nelerdir?

Corona virüs insan vücudunda grip ya da zatürreeye benzer belirtiler gösterir. Virüs insan vücuduna solumun yollarından ya da gözlerden girmektedir. Corona virüs, tıpkı diğer virüsler gibi nemli bölgeleri sevmektedir. Nemli bölgelere tutunması ve bu bölgelerde kendine yaşam alanı kurarak üremesi çok daha kolaydır.

Corona virüs solunum yollarına yerleştikten sonra buralarda çoğalmaya başlar. Bu da insan vücudundaki antikorları harekete geçirir. Vücuda yabancı bir maddenin girdiğini hisseden antikorlar harekete geçtiği andan itibaren vücut ısısı yükselmeye başlar. Vücut ısısının yükselmesi antikorların virüse karşı aldığı bir önlemdir çünkü antikorlar bir şekilde virüsün sıcak ortamı sevmediğini bilmektedir. Antikorlardan dolayı vücudun ısısının artışı ilk belirtilerden olan yüksek ateşe sebep olur.

İnsan boğazına yerleşen ve gırtlağa doğru çoğalarak ilerleyen Corona virüs, ilerleyen safhalarda insanlarda şiddetli öksürüğe sebep olur. Ancak virüs için boğaz ve gırtlak yeterli bir alan değildir ve esas üremek istediği yere doğru ilerler. Akciğerler virüsün en rahat yaşayabileceği alanlardır ve virüs gereken tedavi yapılmadığı takdirde akciğerlere kadar iner. Bu da virüs enfekte olmuş insanlarda nefes darlığına sebep olur. Virüsle beraber tüm antikorlar da akciğerlere yöneldiğinden, insanın akciğerleri üzerinde hissettiği baskı gittikçe artar. Corona virüs, önüne geçilmediği takdirde ölümle sonuçlanır.

Corona Virüsten Nasıl Korunmalısınız?

Corona virüs, insandan insana kolay bir şekilde bulaşabilen bir hastalıktır.  Bu nedenle insanlar arasındaki sosyal mesafe son derece önem taşır. Virüslü olsun ya da olmasın, salgın süresince insanlar birbirine olabildiğince uzak durmalı ve iki metreden fazla birbirine yaklaşmamalıdır. Corona virüsün insan vücudundaki kuluçka süresi ortalama on dört gündür. On dört içerinde çoğunlukla bir belirti göstermediğinden, kimse Corona virüs taşıyıp taşımadığından emin olamaz. Bu nedenle insanlar birbirlerine karşı mesafeli davranmalıdır.

Corona virüs sadece insan vücudu üzerinde değil, farklı yüzeylerde de belirli süre boyunca canlı kalabilmektedir. Virüs enfekte olmuş bir insanın dokunduğu yerden başka bir insan enfekte olabilmektedir. Bu nedenle insanlara kişisel temizlik konusunda dikkatli davranmaları tavsiye edilir. En fazla otuz dakikada bir elleri yıkamak, dezenfektan ya da kolonya kullanmak, kişisel önlemlerin en başında gelir. Gün içerisinde mümkün olduğunca, elleri, göz burun ve ağızdan hatta genel olarak yüz bölgesinden uzak tutmak gerekir.

Corona Virüs İçin Devlet Çapında Alınan Tedbirler

Küresel salgın kabul edilen Corona virüs, tüm dünyayı önemli ölçüde etkilemiştir. Ülkemizi de fazlası ile etkileyen virüs için sağlık birimleri kapsamında gereken tedbirler alınmıştır ve alınmaya da devam etmektedir. Ülke çapında pek çok hastaneye oksijen tüpü ve izolasyonlu sedye tedarik edilmiştir. Ancak salgının boyutu maalesef her geçen gün daha da artmaktadır ve daha fazla sedye tarzı ekipman gerekmektedir. Corona virüs çok kolay bir şekilde bulaştığından normal hasta sedyeleri kullanmak maalesef mümkün değildir ve Corona virüs için özel sedye kullanılması gerekmektedir. Corona virüs için özel sedye fiyatları uygun olduğundan temin etmek son derece kolaydır.

Corona Virüs İçin Kullanılan Özel Sedyelerin Özellikleri Nelerdir?

Corona virüs için kullanılan özel sedye fiyatları ulaşılabilir fiyatlar olup firmamız bu konuda en iyi şekilde üretim yapmaktadır. Bu sedyeler virüsün dışarıdaki diğer kişileri enfekte olmaktan koruyan, özel, izolasyonlu sedyelerdir. Bu dışarı ile izolasyonu sağlayan sedyelere, negatif basınçlı sedyeler de denmektedir. Bu sedyeler sayesinde Corona virüs taşıyan kişilerin, kendisine yardımcı olmak amacı ile etrafında bulunan, başta sağlık personelleri olmak üzere tüm kişilerin virüs kapma olasılığı ortadan kaldırılmış olur.

Negatif basınçlı ve izolasyonlu bu sedyelerin en önemli özelliklerinden biri de hava filtrelerinin olmasıdır. Dışarıdaki temiz hava bu sedyelerdeki filtreler sayesinde hastaya ulaşır ve hastadan çıkması muhtemel virüs taşıyan ya da kirlenmiş havayı yine hava filtresi temizleyerek dışarıya ulaştırır. Corona virüs için özel sedyeler fiyatları bakımından da virüs ile mücadelede büyük önem taşımaktadır. Sağlık personellerinin her zamankinden daha sağlıklı kalması gereken şu günlerde, virüsle mücadelede, hem sağlık çalışanlarımızın hem devletimizin yanındayız ve firma olarak Corona virüs için özel sedyeler üretmekteyiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?