İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.387,3800
 • EURO
  $1,0677
 • ALTIN
  $47.772,4500
 • BIST
  $178,6000
Corona Virüs Özel Ambulans Sedyesi

Corona Virüs Özel Ambulans Sedyesi

Corona virüsü ilk başta Çin’de ortaya çıkan  ve yaklaşık üç ay içinde dünyanın bugün itibari ile bütün ülkelerine yayılmış bir pandemi hastalıktır. Ortaya çıktığı günden bu yana dünya halkları için bir korku, kâbus şeklini almıştır. Durmadan ilerleyen, durdurulamayan ve sınırları tedavisi olmayan bir   hastalık olmuştur. Güncel sayı itibari ile dünya genelinde bu virüsten ölenlerin sayısı 50 bini […]

Corona virüsü ilk başta Çin’de ortaya çıkan  ve yaklaşık üç ay içinde dünyanın bugün itibari ile bütün ülkelerine yayılmış bir pandemi hastalıktır. Ortaya çıktığı günden bu yana dünya halkları için bir korku, kâbus şeklini almıştır. Durmadan ilerleyen, durdurulamayan ve sınırları tedavisi olmayan bir   hastalık olmuştur. Güncel sayı itibari ile dünya genelinde bu virüsten ölenlerin sayısı 50 bini bulmuşken vaka sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

Corona Virüste Tıbbi Malzeme ve Sedye Kullanımı

Dünyada ve ülkemizde tehdit bu kadar artmış ve kayıplar çoğalmışken bunda alınacak tedbirler çok önem kazanmaktadır. Herhangi bir vakada kullanılacak alet, teçhizat ve malzeme çok önemlidir. Burada ki en önemli tedbirde hem hastanın  güvenli bir şekilde hastaneye yetişmesi hem de hastanın  hastaneye taşınması sırasında çevresindeki sağlıklı kişilere hastalığın bulaşmaması için hastanın nakli sırasında kullanılacak sedye çok önemlidir.

Corona virüslü hastalar için özel üretilen sedyeler bulunuyor. Buradaki bir amaç da virüs vakası tespit edilen kişiyi dış çevreden korumaktır. Çünkü dış çevre hastalıkla bağışıklık sistemi zayıflayan hasta için bir tehdit konumundadır. Dışarıdan gelebilecek en ufak bir mikrop, bakteri hasta için risktir.

Her ülke kendi acil sağlık hizmeti ve ürünleri için seferber olmuştur. Bunların içinde sedye sayısı ve Corona virüslü hastayı taşıyacak en uygun sedye hangisidir arayışına girmişlerdir. Corona virüs testi pozitif çıkan kişilerin evinden alınıp  herhangi bir sağlık kuruluşuna nakli sırasında ya da Corona Virüslü hastanın  bir hastaneden diğer bir hastaneye taşınması, sırasında kullanılabilecek en kullanışlı araçlar sedyelerdir.

Sedye Nedir ve Hangi Amaçla Kullanılır?

Sedye: Hastalanan ya da yaralanan kişiyi en yakın sağlık kuruluşuna, hastaneye götürmeye yarayan araçtır. Corona virüs vakaları da belirlendikten sonra bu  kişiler acil bir durumda hastanelere yetiştirilmesi gerekir. Bu hastalar için kullanılması en uygun görülen sedyeler Negatif Basınçlı İzolasyonlu Sedyelerdir.

Negatif Basınçlı Sedye Nedir?

Negatif Basınçlı İzolasyonlu Sedyeler herhangi bir enfeksiyona bağlı hastalıkta ya da hapşırma, öksürme, gülme yani damlacıkla ve temas yoluyla bulaşıcılığı olan virüslü hastalıklar için ürettiğimiz sedyelerdir. Bu sedyeler hastayı tamamen dış ortamdan korur. Türkiye’de verilen verilere göre 2010 yılından bu yana bu sedyeler bulaşma hastaları için kullanılmaktadır.

Hastanelerde Kullanılacak Corona Sedyelerinin Özellikleri

 • Bu sedyenin en önemli özelliği ve bu tür pandemi hastalıklarda kullanılmaya yönlenme nedeni bu sedyenin dışarıdan aldığı havayı mikroplardan arındırıp temiz havayı hastaya ulaştırması ve hastanın sedye içinde soluduğu kirli havayı da temizleyip, filtreleyip dışarı aktarması olmuştur.
 • Bu sedyeler özel üretim izni ile üretilirler ve belli sayıya göre üretilmiştirler.

 

 • Negatif Basınçlı İzolasyonlu Sedyeler dünyada ebola, sars hastalıkları çıktığı zaman ilk defa kullanılmaya başlanmıştır.
 • Corona virüsü özel ambulans sedyesi hastayı içine alarak adeta bir karantina odası gibidir. Bu sedyeler hastanın dış dünya ile bağını, temasını tamamen keser.
 • Sedyenin içindeki hava basıncı dış ortama göre daha düşüktür.
 • Sedyenin  hava sirkülâsyonunu en iyi şekilde sağlamasının yanı sıra hasta sedyedeyken acil bir müdahale gerekirse, sedyenin yan tarafında dört tane açılır penceresi vardır buradan sağlık çalışanları ellerini koyup hastaya müdahale ederler.

Corona Sedyelerinin Ambulans Ta Kullanımı

Corona virüsü için kullanılan negatif basınçlı izolasyonlu sedyeler bütün ambulansların içinde kullanılabilir ve ambulansa çıkartıp, ambulansın içine konulması rahattır. Ambulanslarda kullanılan normal diğer hasta sedyeleri gibi ambulansa uyumludur. Ambulansın içi ve içerisinde ki hastaya müdahale için kullanılacak tüm teçhizat, sedyeler önceden dezenfekte edilmiştir. Firmamızın titizlikle üretmiş olduğu bu sedyeler tüm salgın hastalık durumları için kullanılabilecek yeterlilikte olan tasarımlardır. Kullanımının rahat olması hem hastanın hem sağlık çalışanlarının hem de çevredeki insanların can güvenliği açısından büyük bir önem taşımaktadır. Corona virüsü özel ambulans sedyesi her bakımdan sağlık merkezleri açısından büyük bir öneme sahiptir.

Sedyesinin Özellikleri

Corona virüsü özel ambulans sedyesi türlerinin üst kısmında bir fermuar vardır bu fermuar tamamen açılabilir ve hasta buradan içine yerleştirilir. Hasta fermuarlı kısımdan içeriye alındıktan sonra ulaştırılacağı sağlık kuruluşuna varana kadar ve gideceği muayene odasına kadar kesinlikle fermuarı açılmaz. Corona virüs özel ambulans sedyelerinin çalışması için bataryaları vardır. Ve bu sedyelerdeki bataryaların ömrü 12 saattir. Yani 12 saat boyunca dışarıda çalıştırılıp, hastayı izole eder.

Ama bu sedyeler ambulansta olduğu sürece bataryanın kullanımı konusunda zaman sıkıntısı olmaz çünkü ambulansın içinde sedyeyi çalıştıracak enerji vardır. Bu sebeple hasta vakayı şehirden şehre taşıması yanı hastanın başka bir hastaneye nakli gerektiği konuda bir sıkıntı yaşanmaz ve hastayı izole etme kalitesi her zaman en üst seviyededir.

Ambulansta kullanılacak corona sedyelerinden  virüslü hasta indirildikten sonra sedye dezenfekte edilir. Başka bir hastanın kullanımı için hazır duruma getirilir.

Hastanın taşındığı Corona virüs özel ambulansta sıkılan püskürtme ilaçlarla ve temizlik görevlilerinin yardımı ile içinin hepsi temizlenir ve titizlikle dezenfekte edilir.

Özel olarak tasarladığımız sedye modellerinden yararlanmak isterseniz her zaman firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Bu süreçte üretimlerimizin kalitesini her zaman üst seviyede tutuyoruz. Salgın döneminde kurumların kullanabileceği özel tasarım sedyeler üretmeye devam ediyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?