İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.432,5700
 • EURO
  $1,0773
 • ALTIN
  $47.990,0100
 • BIST
  $181,1000
Corona Virüs Sedyesi

Corona Virüs Sedyesi

Corona virüs sedyesinin ne olduğunu anlamak için, öncelikle corona virüs hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Corona virüs, Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan, bulaşıcı ve ölümcül bir virüs türüdür. Çin’den sonra hızla tüm dünyayı etkisi altına alan bu virüs solunum yolu ile bulaşan ve tedavisi henüz olmayan tehlikeli bir hastalıktır. Hayvanlardan insanlara bulaşan bu mikrop türü henüz yeni […]

Corona virüs sedyesinin ne olduğunu anlamak için, öncelikle corona virüs hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Corona virüs, Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan, bulaşıcı ve ölümcül bir virüs türüdür. Çin’den sonra hızla tüm dünyayı etkisi altına alan bu virüs solunum yolu ile bulaşan ve tedavisi henüz olmayan tehlikeli bir hastalıktır. Hayvanlardan insanlara bulaşan bu mikrop türü henüz yeni olduğu için ve insan vücudunda bağışık kazanmadığı için insanlarda büyük etki yarattı. Özellikle bağışıklığı zayıf olanlarda, yaşlı bireylerde ve belirli bir kronik hastalığı olanlarda (kalp, astım, tansiyon ve kanser) gibi önemli hastalığı olanları daha çok etkiler. Bu kişilerde ölümcül etki bile bırakabilir. Diğer sağlıklı bireyler ve bağışıklığı güçlü olanlardan bazıları hastalığı soğuk algınlığı, grip ve nezle gibi geçirirken bazıları da hastalığı hiç fark etmez ve taşıyıcı durumunda olurlar. Ve farkında bile varmadan çevresine kolayca bulaştırırlar. Bu virüsten korunmak için öncelikle sağlığımıza dikkat etmek gerekir. (yeme, içme ve uyku düzenine) dikkat edilmelidir. Yeterince dinlenilmeli, stresten uzak durulmalıdır. Eller sıkça yıkanmalı ve  yüz göz ve burun temasından kaçınılmalıdır. Kimseyle tokalaşmamalı, sarılıp öpüşmemeli, toplu taşıma ve toplu alanlardan uzak durulmalıdır. Evden gerekmedikçe dışarıya çıkılmalıdır. Seyahatler ertelenmelidir.

Corona Virüs Sedyesi

Corona virüs sedyesi,  dünya çapında büyük yankı uyandıran bu bulaşıcı ve ölümcül corona virüs hastalarını ve hastalık şüphesiyle hastaneye kaldırılan hastaları taşımak için donanımlı bir şekilde üretilen bu özel sedyelere  denir.  Bu bulaşıcı virüsün hızla yayılmasıyla sedye ve özel medikal ürünlerine olan ihtiyaç aniden artış gösterdi. Üretimde bir patlama oldu diyebiliriz. Çünkü her geçen gün hasta sayısının artmasıyla mevcut medikal ürünler yetersiz gelmeye başladı. Peki, tam anlamıyla coronavirüs sedyesinin temel özellikleri nelerdir?

Corona Virüs Sedyesi Temel Özellikleri

Virüs sedyelerinin genel özellikleri şu şekildedir:

 • Corona virüs sedyesi,özel izolasyonludur. İzolasyon kelime anlamı ile koruma, tam koruma anlamına gelir.
 • Bulaşıcı hastalığın yayılmasını engellemek için bazı önemli önlemlerin alınması gerekir.
 • Bu tür sedyeler de tam korumalı hava ve su damlacıkları geçirmeyen hastayı dış temasla bağlantısını kesen özel yalıtım sistemi ile üretilmiştir.
 • Corona virüs sedyeleri negatif basınçlıdır.
 • Bu tür sedyeler dış  ortamlardan tamamen izole edilmişlerdir.
 • Temiz havayı hastalar ile buluştururken, hastadan gelen hastalıklı havayı da filtreden temizleyerek dışarı aktarır. Böylelikle hava yoluyla bulaşıcı hastalıklara karşı önlem alınmış olur.
 • Hem hasta olan kişi hem de çevredekiler korunmuş olur.
 • Negatif basınçlı sedyeler dış ortamdan izoleler.
 • Üstü şeffaf görünümlü çadır şeklindedir ve fermuar sayesinde açılıp kapatılır.

Corona virüs sedyelerinde eldiven aparat bölümleri mevcuttur. Bu entegre eldiven sistemi sayesinde hastaların taşınma sırasında herhangi bir olası durumda acil bir şekilde müdahale etmeyi kolaylaştırır. Bu sistem sayesinde hastaya her türlü müdahale edilebilir. (Kalp masajı damar yolu açma ilaç enjekte gibi). Özel korona sedyeleri şarjlıdır. 12 saate kadar dayanıklı olan bu bataryaları sayesinde uzun yolculuklar ve nakiller yapılabilir. Corona virüs sedyesi hava basınç özelliğe sahiptir. Bu özellik sayesinde sedye virüs ve bulaşıcı bakterilerden arınıp tekrar kullanılabilir.

Corona Virüs Sedyesi Kullanım Alanları

Corona virüs sedyesi, kullanım alanları corona virüs hastalarını taşımak için kullanılır. Bu özel izolasyonlu sedyeler ile ebola hastaları da taşınır. Corona virüs ve ebola gibi bulaşıcı hastalıklı olan hastaları ve hastalık şüphesi  olanları hastaneye kaldırılan kişilerin  taşınmasında bu özel sedyeler kullanılır.  Bu tehlikeli corona virüs hastaların nakil işlemleri için coronavirüs sedyesi kullanılır.

Corona Virüs Sedyesi Kullanma Amaçları

Corona virüs sedyesi kullanım amacı,  hasta nakil sırasında virüsün bulaşma riskini ortadan kaldırmak, hastalığın çevreye yayılmasını engellemek, hem hastanın sağlığı hem de oradaki sağlık personellerinin sağlığını güvence altına almak için bu özel donanımlı sedyeler kullanılır.

 Corona Virüs Sedyesi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Etmenler

Corona virüs sedyesini kullanacak olan ambulans görevlileri ve sağlık personellerinin sedye hakkında bilgi sahibi olmaları gerekir. Sedye kullanırken kullanım talimatına göre hareket edilmelidir. Sedyenin iç-dış, şarj, çadır sistemi ve aparatlı eldiven sistemi hakkında yeterince bilgili olunmalıdır. Hasta sedyeye alınmadan önce sedye kontrol edilmelidir. Herhangi bir olumsuzluk varsa bildirilmelidir. Hasta sedyeye taşınmadan önce ve sonra mutlaka dezenfekte edilmelidir. Hastanın taşınma sırasında, üst şeffaf tente kesinlikle açılmamalıdır. Olası bir müdahale durumunda eldiven aparatlı girişlerden müdahale edilmelidir. En ufak bir ihmal ciddi sonuçlara neden olacağından dolayı çok dikkatli olunmalıdır. Hasta taşınma esnasında sağlık personelleri de tek kullanımlık eldiven, maske ve tulum gibi medikal kıyafetler giyilmelidir. Çıplak elle hastaya asla müdahale edilmemelidir.

Corona Virüs Sedyesi Ve Normal Sedyeler Arasındaki Fark

Corona virüs sedyesi,  normal ambulans sedyelerine göre çok özel bir donanıma sahiptir. Normal sedyeler ile her türlü hasta taşınabilirken corona virüs sedyeleri ile sadece bulaşıcı hastalık taşıyan ve taşıma riski olan hastalar için kullanılır. Normal sedyelerde herhangi bir çadır sistemi yokken, corona virüs sedyelerinin özel şeffaf çadır sistemi mevcuttur. Corona virüs sedyeleri negatif basınçlıdırlar ve kendi kendini temizleyip enfekte etme özelliğine sahiptir. Firma olarak, bu özel donanıma sahip corona virüs sedyelerini üretip her türlü satış, ithalat ve imalat işlemini büyük bir özveriyle yapmaktayız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?