İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $2.964,3800
 • EURO
  $0,9390
 • ALTIN
  $43.026,4200
 • BIST
  $150,4000
Coronavirüs Sedyeleri istanbul

Coronavirüs Sedyeleri istanbul

İnsanın tarihsel serüveni içerisinde, en az kendisi kadar eski olan bir şey varsa o da virüslerdir. İnsanlığın her evresinde var olmuş ve kimi zamanlarda insanlığa büyük kayıplar verdirmiş olan virüsler, zaman içerisinde mutasyona uğrayarak değişmekte ve mücadele edilmesi daha zor hale gelebilmektedir. Özellikle bulaşıcı yönleri ile öne çıkan virüsler, bazen temas yolu ile bazen de […]

İnsanın tarihsel serüveni içerisinde, en az kendisi kadar eski olan bir şey varsa o da virüslerdir. İnsanlığın her evresinde var olmuş ve kimi zamanlarda insanlığa büyük kayıplar verdirmiş olan virüsler, zaman içerisinde mutasyona uğrayarak değişmekte ve mücadele edilmesi daha zor hale gelebilmektedir. Özellikle bulaşıcı yönleri ile öne çıkan virüsler, bazen temas yolu ile bazen de solunum yolu ile kişiden kişiye kolayca bulaşabilmektedir. Bu virüslerle mücadele edebilmek için, hem virüsün bulaşmış olduğu hastayı izole edebilmek, hem de diğer insanları hastalığa karşı izole edebilmek oldukça önemli bir durumdur. Bunu başarabilen toplumlar, virüsler karşısında başarılı olmuştur. Başaramayanlar ise varlıklarını devam ettirebilmişlerdir, ancak virüs karşısında büyük kayıplar vermek suretiyle.

Coronavirüs Nedir?

Doğrudan insanın solun sistemini hedef alan coronavirüs, esasında daha önceki versiyonlarının mutasyon geçirmiş halidir. Bu nedenle de yeni tür coronavirüs olarak adlandırılmaktadır. Bu virüsün, yarasa gibi bazı hayvanlar üzerinde mutasyonunu tamamladıktan sonra insanlara bulaştığı yönünde önemli iddialar bulunmaktadır. Virüsün, güneş ışığı altında çabucak yok olması da bu iddiaya dayanak oluşturmaktadır. Coronavirüs ya da diğer adıyla Covid-19 genel olarak temas yolu ile kişiden kişiye bulaşmaktadır. Nefes yolu ile ya da havadan bulaştığına dair kesin olarak ispat edilmiş bir bulgu bulunmamaktadır. Bu virüsün bulaşmış olduğu insanların izole edilmesi, hastalığın daha fazla yayılmasının önüne geçilmesi açısından oldukça önem arz etmektedir. Her ne kadar öldürme oranı düşük olsa da, yayılma hızının yüksek olması bu virüsün hafife alınamayacağını göstermektedir.

Hasta Nasıl İzole Edilir?

Virüsün bulaştığı kişinin, daha fazla kişiye bulaştırmaması açısından izole edilmesi gerekmektedir. İzolasyon işlemi, hastanın taşınması ve hastane ortamına sevk edilme kararının verilmesiyle başlamaktadır. Taşıma esnasında izolasyon işlemini sağlamak amacıyla coronavirüs sedyesi istanbul kullanılmaktadır. Bu sedyeler, hastanın dış dünya ile temasının kesilmesine yardımcı olmaktadır. Bu sayede de virüsün yayılmasının nüne geçilmiş olunmaktadır. Ancak yalnızca hastanın dış çevreden izole edilmesi yeterli değildir. Dış çevrenin, özellikle de hasta ile temas halinde olan dış çevrenin de hasta ile temasının kesilmesi gerekmektedir. Coronavirüs sedyesi istanbul bu durumda da oldukça faydalıdır. Sedyenin yanlarına monte edilmiş olan ve hastaya müdahale etme olanağı tanıyan eldivenler sayesinde, sağlık personelleri, kendilerini hastadan izole ederek müdahale edebilmektedir.

Coronavirüs Sedyesi Fiyatları

Coronavirüs sedyesi istanbul fiyatları, üretimde kullanılan malzemenin kalitesi, talep miktarı ve bazı ek özellikler gibi etkenler tarafından etkilenmektedir. Bu nedenle de kesin bir fiyat söylemek doğru değildir. Coronavirüs sedyesi fiyatları ve modelleri hakkında bilgi almak için, coronavirüs sedyesi üretimi yapan firmamızı arayarak daha detaylı bilgi almanız mümkündür. Yılların vermiş olduğu tecrübe sayesinde, coronavirüs sedyesine en çok ihtiyaç duyulan bu dönemde tüm hızıyla üretim yapan firmamız, sağlık kuruluşlarının taleplerini karşılayabilmek için gece gündüz çalışmaktadır.

Solunum Desteği

Coronavirüs sedyeleri, normal sedyelerden farklı olarak alt kısımlarında bazı sağlık cihazlarının taşınabilmesine ve hareket halindeyken bile kullanılabilmesine imkân tanımaktadır. Hastalığın başlangıç döneminde olan hastalar, normal solunum yapabilmektedir. Ancak hastalığın daha ileri aşamasında bulunan kişiler, akciğerlerinde fonksiyon kaybı yaşamaktadır ve bu da solunum güçlüğüne yol açmaktadır. Üzerinde solunum cihazı taşınmasına alan sağlayan coronavirüs sedyeleri, bu sayede hastaneye varıncaya kadar hastalara solunum desteği sağlanmasını kolaylaştırmaktadır. Kullanılan tüm araçlar ve sedye, her hastadan sonra ilaçlanarak dezenfekte edilmektedir. Bir sedye, dezenfekte edilmediği müddetçe başka bir hastayı taşımak için kullanılmamaktadır.

Temiz Hava Filtresi

Coronavirüs sedyelerinin en önemli özelliklerinden birisi de, hastayı dış çevreden izole ederken; onu temiz havadan mahrum bırakmamasıdır. Coronavirüs sedyeleri üzerinde, içeride bulunan havayı temizleyip arındırarak dışarıya atan, içeriye de temiz hava geçişini sağlayan hava filtreleri bulunmaktadır. Bu da doğrudan akciğere saldıran bir virüs karşısında hastaları avantajlı duruma getirmektedir. Firmamızın üretmiş olduğu coronavirüs sedyelerinde de en iyi hava filtre yöntemleri kullanılmaktadır. Kullanılan bu filtrelerden, virüsün dış ortama geçmesi neredeyse imkânsızdır. Ayrıca bu sedyeler negatif basınçlı sedyelerdir. Yani sedye içindeki basınç, dış ortamın basıncına göre düşük seviyededir. Bu durum da virüsün dışarı çıkışını zorlaştırmakta ve hatta neredeyse imkânsız hale getirmektedir. Firmamızın üretmiş olduğu temiz hava filtreli coronavirüs sedyeleri hakkında bilgi almak ve sipariş vermek için, numaralarımız üzeriden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız, coronavirüs sedyelerinin üretimini ve satışını yapmaktadır.

Coronavirüs İle Mücadelede Sosyal İzolasyonun Önemi

Sosyal izolasyon, henüz virüsün bulaşmadığı insanların kendilerini korumak amacıyla; bazen kendi rızaları ile ya da bazen de devlet gücünün baskısı ile sosyal hayattan somutlanması durumudur. Bu olay, kişiden kişiye kolayca bulaşan hastalıkların yayılmasının önüne geçmek açısından oldukça avantaj sağlayan bir davranıştır. Kendisini belirli bir süreliğine toplumdan izole etmiş olan kişinin, virüsü taşıyan kişiler ile temas etme ihtimali en düşük seviyeye inmiş olacaktır. Unutulmamalıdır ki, coronavirüs gibi virüsler, en çok kalabalık ortamları sevmektedir. Çünkü kalabalık ortamlarda, kendilerine yaşam alanı kılabilecekleri pek çok insan bulunmaktadır. Ayrıca sosyal izolasyon, kişinin kendisini hasta hissettiği durumlarda da önemlidir. Bu halde kişi gerçekten de virüs taşıyorsa, dışarıdaki insanları kendisinden korumuş olacaktır. Henüz tedavisi, aşısı ve ilacı olmayan bu hastalıktan korunmanın en iyi yolu, şimdilik sosyal izolasyon olarak görülmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?