İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.007,5000
 • EURO
  $0,9508
 • ALTIN
  $43.314,0700
 • BIST
  $151,7000
Forklift Brandası

Forklift Brandası

Forklift araçlar, hem ideal boyutları hem de işlevselliği ile birçok sektörün tercih ettiği, en çok kullanılan iş makinelerinden biridir. Adını çatala benzeyen 2 uçlu kısmından alan forkliftler, ağır yükleri bu çatallar ile kaldırır. Kaldırılan bu yüklerin insan gücü ile kaldırılması mümkün değildir. Neredeyse 40 tona kadar yük kaldırabilen forkliftler, bu kaldırılan yükleri yüksek raflara ya […]

Forklift araçlar, hem ideal boyutları hem de işlevselliği ile birçok sektörün tercih ettiği, en çok kullanılan iş makinelerinden biridir. Adını çatala benzeyen 2 uçlu kısmından alan forkliftler, ağır yükleri bu çatallar ile kaldırır.

Kaldırılan bu yüklerin insan gücü ile kaldırılması mümkün değildir. Neredeyse 40 tona kadar yük kaldırabilen forkliftler, bu kaldırılan yükleri yüksek raflara ya da araçlara yüklemek ve boşaltmak ya da istif yapmak için kullanılırlar. Tek bir operatör yardımıyla kullanılabilen forkliftler, operatörler için güvenliği sağlamak amacıyla bazı müdahalelere ihtiyaç duymuşlardır. Bunların başında kabini sararak birçok etmenden koruyan forklift brandası modelleri gelmektedir.

Ayışığı branda

Branda Nedir?

Brandalar birçok amaç için kullanılan büyük sanayi üretimleridir. Hemen hemen her sektörün ihtiyaç duyduğu brandalar, liflerin bir araya getirilmesi ile üretilir ve muşambaya benzeyen yapısı ile bir çeşit çadır sistemidir.

Kullanıldıkları alanları soğuk hava, kar, yağmur suyu, toz ve lekelere karşı koruyan brandalar, hizmet, otomotiv ve tekstil gibi birçok sektörde hem çok dayanıklı olması, hem çok uzun ömürlü olması hem de ekonomik olarak uygunluğu sayesinde en çok tercih edilen materyallerden biridir. Kullanım kolaylığı ve bakım için büyük zahmete gerek olmaması da tercih edilme sebeplerinden bazılarıdır.

Forklift Brandası Nedir?

Brandalar belli bir ölçü ya da kalınlıkta üretilen materyaller değillerdir. Kullanım alanları ve müşteri talepleri doğrultusunda büyük fabrikalar tarafından üretilirler. Forklift brandası da her modele uygun ve istediğiniz detaylarla üretilen materyallerdir. İş makineleri içinde en çok tercih edilen araçlardan biri olan forkliftlerin sürücü bölmesinin her taraftan kapatılması için kullanılan materyaller forklift brandalarıdır. Bu brandalar sürücüleri toz ve pek çok olumsuz etmenden korurlar.

Forklift Brandaların Kullanım Amacı Nedir?

Forklift brandaları aracı kullanan sürücüleri çalışma alanlarına bağlı olarak toz, çamur gibi etmenlere karşı koruduğu gibi, 4 mevsim görülebilen olumsuz hava şartlarına karşı da koruma sağlar. Bu şartlar yağmur, kar, dolu olabildiği gibi güneş ışınları da olmaktadır. Uzun süre çalışılması sonucu tüm bu olumsuzlar ile verimli ve kaliteli işler üretmek zor olmaktadır. Bu sektör de bu durumu analiz ederek çözüm olarak forklift brandası kullanımını bulmuşlardır.

Forklift brandaları üretiminde fermuarlı olarak üretilmektedirler. Sürücü bölmesine giriş ve çıkışı sağladığı gibi, fermuarlı olması sayesinde sıcak günlerde ya da sigara kullanımı gibi durumlarda fermuarlı bir cam ile içerinin havalandırması sağlanmaktadır. Cam kadar saydam olan yapısı ile de sürücünün görüş açısını kapatma gibi bir durum söz konusu olmayacağı için herhangi bir görme engeli de teşkil etmeyen bir yapıya sahiptir.

Forklift Brandaları Nasıl Üretilir?

Neredeyse 650 derecelik bir sıcaklıkla birbirine yapıştırılan forklift brandaları, araç iskeletinden faydalanılarak çevresini sarmak için üretilirler. Bu üretimlerde dikkat edilmesi gereken pek çok kriter vardır.

Gerilmeler anında yırtılması, çok fazla esneyip boyutu değiştirmesi, delinmesi ya da zedelenmesi gibi durumları bertaraf edecek şekilde üretilen brandalar hem kaliteli hem de dayanıklı olmalıdır. Forklift brandaları, araç modelleri, kullanım alanları ve müşterilerin tercihleri çerçevesinde fabrikalar tarafından üretilmektedir.

Vural Tente Branda

Avantajları Nelerdir?

Forklift brandaları sürücüleri pek çok etmenden koruduğu gibi aracı da birçok durumdan korumaktadır. En başta tozlanmaya karşı en iyi korumayı sağlayan forklift brandası temizlik süreçlerini neredeyse yarı yarıya düşürmekte ve personel enerji kaybını engellemektedir.

Hem dayanıklı hem de kaliteli olarak üretilen bu ürünler, uzun ömürlü bir yapıya sahip olması sebebiyle uzun yıllar boyu, doğru bakımları yapıldığı takdirde sizlere hizmet verecektir. Yağmur, kar gibi olumsuz etmenler sürücüyü etkileyeceği gibi aracı da etkileyen etmenlerdir. Araç içine su sızması ile oluşacak döşemelerdeki dökülmeler, koltukların yaylarında pas oluşumu ve koku oluşumu gibi durumları da forklift brandası kullanımı ile bertaraf etmek mümkündür.

Aracın ön panelinin cam benzeri bir PVC materyalinden üretilmesi de hem görüş kalitesi hem de önden gelecek her türlü yabancı cisim ve maddenin engellenmesi için büyük katkı sağlar. Forklift brandalarının üretiminde çerçevelerin istediğiniz renk ve desenlerde üretilmesi de mümkündür. Bu sayede göz zevkinize ve araç rengine göre seçeceğiniz bu çerçeveler sayesinde uyum sağlamak da mümkündür. Her türlü hizmet ve sipariş için firmamızdan destek alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?