İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.432,5700
 • EURO
  $1,0773
 • ALTIN
  $47.990,0100
 • BIST
  $181,1000
Gazebo Çadır istanbul

Gazebo Çadır istanbul

Gazebo çadır istanbul ürünleri, son zamanların en çok tercih edilen çadır ürünleri arasında yer almaktadır. Değişen ihtiyaçlara uyum sağlayabilmek açısından oldukça kullanışlı olan gazebo çadırlar, yaygın kullanım alanına sahiptir. Gazebo çadırlar, kullanılacağı alana bağlı olarak hafif ya da ağır malzemelerden üretilmektedir. Hafif malzeme kullanılan çadırlar, taşınma ve rüzgârsız ortamlar açısından daha elverişlidir. Ağır malzeme kullanılarak imal […]

Gazebo çadır istanbul ürünleri, son zamanların en çok tercih edilen çadır ürünleri arasında yer almaktadır. Değişen ihtiyaçlara uyum sağlayabilmek açısından oldukça kullanışlı olan gazebo çadırlar, yaygın kullanım alanına sahiptir. Gazebo çadırlar, kullanılacağı alana bağlı olarak hafif ya da ağır malzemelerden üretilmektedir. Hafif malzeme kullanılan çadırlar, taşınma ve rüzgârsız ortamlar açısından daha elverişlidir. Ağır malzeme kullanılarak imal edilen çadırlar ise sabit kalınacak mekânlarda ve rüzgârın sert estiği bölgelerde tercih edilmektedir. Gazebo çadırlar daha birçok yönden kişilere kolaylıklar sağlamaktadır. Bu yönüyle de klasik çadırlardan ayrışmaktadır.

Avantajları Nelerdir?

Gazebo çadır istanbul ürünü, kullanıcılarına pek çok avantaj sağlamaktadır. Bu avantajlar sayesinde, çadır ürünleri arasında tercih sebebi olan gazebo çadırlar, her geçen gün daha da yaygınlaşmaktadır. Gazebo çadırların sunduğu avantajlardan bazıları şunlardır:

 • Gazebo çadırlar 1 dakika gibi kısa bir sürede kurulur ve yine aynı sürede toplanabilir. Bu yönüyle kullanıcılara zamandan tasarruf etme olanağı sağlamaktadır. Kişiler artık piknik gibi sosyal aktiviteler esnasında bir saat boyunca tente ya da çadır kurup toplamaktan kurtulmaktadır.
 • Gazebo çadırlar katlanabilirdir. Bu yönüyle de fazla yer kaplamazlar. Taksi türü araçların bagajlarına bile kolaylıkla sığan gazebo çadırlar, kullanıcılara yerden de tasarruf sağlamaktadır.
 • Gazebo çadırların en önemli avantajlarından birisi de taşınabilir olmalarıdır.

Bu sayede ihtiyaç duyduğunuz alanlarda ayrı ayrı çadırlar kurmak yerine; ihtiyacınız doğrultusunda istediğiniz yere götürebilirsiniz.

Kullanım Amacına Göre Gazebo Çadırlar

Gazebo çadır istanbul ürünlerinin kullanım alanı geniş olmasına rağmen, başlıca iki kullanım amacı bulunmaktadır. Bunlardan birincisi yağmurdan korunmak; ikincisi ise güneşten korunmaktır. Güneşten korunmak için imal edilen gölgelik gazebo çadırlar istenilirse UV ışınlardan korunmak için polyester ile kaplanabilmektedir. Ancak bu durumda çadır daha da ağır hale gelmektedir. Yağmurluk olarak kullanılan çadırlar ise su geçirmeyen özel malzemeden imal edilmektedir. Tek bir çadır hem yağmurluk hem de gölgelik olarak kullanılabilir. Ancak bu durumda beklenen verim tam olarak elde edilmeyebilir. Yine de tek bir çadır alınacaksa bulunulan bölgenin genel mevsimsel özellikleri dikkate alınarak sipariş verilmelidir. Örneğin Karadeniz Bölgesi’nde kullanılacak bir çadır yağmurluk özelliğine sahip olmalıdır.

İmal Malzemesine Göre Gazebo Çadırlar

Gazebo çadır istanbul ürünleri genel olarak iki malzeme kullanılarak imal edilmektedir. Bunlar çelik ve alüminyumdur. Çelik malzeme kullanılarak imal edilen gazebo çadırlar, daha hafiftir ve taşınması da bununla bağlantılı olarak daha kolaydır. Ayrıca sert rüzgârlar karşısında dayanıklılığı daha düşüktür. Yine de rüzgârlı bölgelerde çelik çadır kullanılmak isteniyorsa, yere sabitlemesi iyi yapılmalıdır. Üretimde kullanılan diğer bir malzeme ise alüminyumdur. Alüminyum çadırlar, çelik çadırlara oranla daha ağır ve daha sağlamdır. Ağırlığı nedeniyle taşınması daha zordur, ancak sağlamlık açısından yine de tercih sebebidir. Gazebo çadır seçilirken, çadırın kullanılacağı mekân iyi analiz edilmeli ve ihtiyaca uygun malzeme tercih edilmelidir.

Gazebo Çadırın Kullanım Alanları

Gazebo çadır istanbul ürünün geniş bir kullanım yelpazesi bulunmaktadır. Evlerin bahçelerinde, piknik alanlarında, restaurant ve cafelerin bahçelerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Ticari işletmelerde kullanılan gazebo çadırlar, baskı tekniği kullanılarak dört taraflı reklam alanı olarak da kullanılabilmektedir. Bu alanların dışında taziye merasimleri için, düğün ya da sünnet gibi toplu etkinlikler için, toplu olarak icra edilen şenlikler için de gazebo çadırlar tercih edilmektedir. Gazebo çadırlar genel olarak 2×2, 2×3, 3×3, 3×6, 4×4, 4×6 ve 4×8 ebatlarında üretilmektedir. Ayrıca kalıcı olarak kullanılmak istenildiği yerlerde, yere sabitlemesi de yapılabilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?