İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.432,5700
 • EURO
  $1,0773
 • ALTIN
  $47.990,0100
 • BIST
  $181,1000
İskele Filesi istanbul

İskele Filesi istanbul

İskele filesi istanbul pratik özelliğinin yanı sıra  güneş ışığını  yaklaşık olarak  yüzde yetmiş beş oranında azaltıyor. %25’lik  bir kısmını ise   azaltamıyor. İskele filelerin enleri  bir 2.5, 3.5 , 5  ve   7 oranında değişim gösteriyor. File sayesinde gölgelik  bir ortam oluşur.Açık alanda yer alan iskele filesi  güneşin ultraviyole gibi zararlı ışınlarından korur. Aynı zamanda dolu gibi zarar veren doğa […]

İskele filesi istanbul pratik özelliğinin yanı sıra  güneş ışığını  yaklaşık olarak  yüzde yetmiş beş oranında azaltıyor. %25’lik  bir kısmını ise   azaltamıyor. İskele filelerin enleri  bir 2.5, 3.5 , 5  ve   7 oranında değişim gösteriyor. File sayesinde gölgelik  bir ortam oluşur.Açık alanda yer alan iskele filesi  güneşin ultraviyole gibi zararlı ışınlarından korur. Aynı zamanda dolu gibi zarar veren doğa olaylarına karşı önlem  alınır. Örneğin bir inşaatın görüntüsü kötü bir görsellik ortaya çıkarabilir. File sayesinde inşaatın görüntüsü kolayca kapatılır. Aynı zamanda inşaat alanında çeşitli malzemelerin düşmesine engel olur.

İskele Filesinin Pratik Özelliği

İskele filesi istanbul ürün çeşitleri rüzgârın ve fırtınanın zarar verici etkisini en aza indirir. Görsel açıdan dekoratif bir görünüm elde edilir. Dayanıklı ve kaliteli malzemelerden yapıldığı için uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Hafif olduğu için, doğa olayları ile karşılaştığında yıpranmaz ve zarar görmez. İçerisinde bulunan boşluklar sayesinde havanın sirkülasyonunu sağlar. İskele filesi teraslarda da kullanılabilir. Özellikle yaz aylarında terasın bulunduğu alan güneş ışınlarını barındırır. Villaların ve bahçesel alanların etrafı geniştir. Bu nedenle görüntüyü kapatmak için iskele filesi yeterli olacaktır.Çit ve tellerin kenarlarına monte edilen file; yağmur,kar gibi etkenlerin şiddetini azaltır.

İskele Filesi ve Kullanım Alanları

İskele filesi istanbul restoranlar, cafeler ve buna benzer pek çok açık alanda kullanılır. Fırtınayı tamamen yok edemez fakat büyük bir oranda şiddetinde azalma görülür. Kullanım alanları için birden fazla renk seçeneği mevcuttur. İmal edilme sırasında yüzde 40’lık oranında dokuma sayısı mevcuttur. Güneşli alanların gölgelik bir alana dönüşümünü sağlar. Malzeme olarak u.v katkıları bulunduğu için seneler boyunca kullanılabilir. Boyu yaklaşık olarak 110 metre olup eni ise 5 metredir. File yapılırken, kenar kısımlarına perçinler atılmıştır. Bu sayede çeşitli dekorasyonlar ortaya çıkmıştır. Özellikle bant ve dikişlerin sırası ile yapılması şeritlerin oluşumunu kolaylaştırmıştır.

İskele Filesinin Neden Tercih Edilir?

İskele filesi istanbul gölgeden ve kötü hava durumlarından korur. Özellikle dış cephe açısından önemli bir işleve sahiptir. Herhangi bir şekilde oluşabilecek görüntüsel kirliliğin adeta önüne geçer. Çevrili alanda çeşitli malzemeler var ise, çevreye zarar vermesi önlenir. İş çalışmalarında gölge oluşumu için de kullanılır. Çalışma yaşamı içerisinde çalışan işçilerin güvenliğinin sağlanması için önemlidir. Bir inşaat iskele filesi, çevrede bulunan insanlarında zarar görmesine engel olur. Rüzgârın şiddetli hallerinde koruyucu bir rol üstlenir. Kullanım alanına göre tercih edilen enlerde ve boylarda üretimi söz konusudur.

İskele Filesinin Dayanıklılığı

İskele filesi istanbul  malzemeleri içerisinde dayanıklı ipek dokumaları yer alıyor. Sert ve tırtıklı yapısı sayesinde bulunduğu alanı kolayca kaplayabiliyor. Dolu, kar, yağmur gibi etkenler yapısal olarak zarar görmesine neden olmaz. Filenin kenarlarında gevşeme meydana gelmiyor. axb ebatlarında üretilmiş olup, büyük ve küçük boyları mevcuttur. Havanın uzun vadede sirkülâsyonunu sağlıyor. İnşaat iskele alanına kısa bir sürede monte edilir ve bu sayede malzemelerin yere düşmesi engellenmiş olur. Hafif olduğu için yere düşüp insanlara zarar verme olasılığı yoktur. Ham maddesinde kullanılan malzemeler ekonomiktir. Ekonomik özelliği geri dönüşüm olarak kullanılmasını sağlar. File yapılırken yapışkan bantlar ya da çift katli bez eklenebilir. Filenin her bir aralık kısmına ise kapsül atılır.

Günümüzde iskele file kullanımı artış gösterdiği için, birçok yerde satışları yapılıyor. İhtiyacı olan herkes satın alarak çalışma alanını koruyabilir. Filenin eni, boyu, rengi ve modeline göre fiyat aralıkları değişiklik gösteriyor. Malzeme olarak kaliteli olması, kullanımı avantajlı kılıyor. File hafif olduğu için montajı da zor değildir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?