İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.419,5300
 • EURO
  $1,0733
 • ALTIN
  $48.182,6000
 • BIST
  $180,6000
istanbul İzolasyonlu Sedye

istanbul İzolasyonlu Sedye

Kaza ya da hastanın yürüyerek hastaneye ulaşamayacağı hastalık durumlarında, hastanın en yakın sağlık merkezine nakledilmesi sırasından kullanılan sedyeler; hem hasta için, hem de sağlık personelleri için büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Kullanım amacına bağlı olarak, çok çeşitli sedye türlerinden söz etmek mümkündür. Ancak sedyelerin temel görevi, hastaların bulundukları yerden düzgün bir şekilde alınmaları ve sonrasında sağlık […]

Kaza ya da hastanın yürüyerek hastaneye ulaşamayacağı hastalık durumlarında, hastanın en yakın sağlık merkezine nakledilmesi sırasından kullanılan sedyeler; hem hasta için, hem de sağlık personelleri için büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Kullanım amacına bağlı olarak, çok çeşitli sedye türlerinden söz etmek mümkündür. Ancak sedyelerin temel görevi, hastaların bulundukları yerden düzgün bir şekilde alınmaları ve sonrasında sağlık merkezlerine nakledilmesidir. Ancak hasta olan kişi, yeterli sağlık bilgisine sahip olan kişilerce sedyeye alınmalıdır. Özellikle kaza gibi iç kanama riski bulunan ve hastanın sarsılmaması gereken durumlarda bu oldukça önemlidir. Ayrıca sedye durur vaziyetteyken, tekerlerinin kilitli olmasına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle rampa olan yerlerde, bu tedbir alınmadığı zaman sedye hareket edebilmekte ve kaşın yapılmaya çalışıldığı bir esnada, gözün çıkarılmasına yol açabilmektedir.

İzolasyonlu Sedye Nedir?

İzolasyonlu sedyeler, bulaşıcı hastalık taşıyan kişilerin taşınması amacıyla kullanılan sedyelerdir. Bu sedyelere aynı zamanda negatif basınçlı sedye adı da verilmektedir. Bulaşıcı hastalığı taşıyan kişinin, dış ortamdan tamamen izole edilerek hastaneye götürülmesini sağlayan izolasyonlu sedyeler, son dönemde etkili olan Covid-19 salgını ile birlikte daha fazla gündeme gelmeye başlamıştır. istanbul İzolasyonlu Sedye ürünlerine en çok ihtiyaç duyulan bu dönemde, firmamız da bütün üretim kapasitesini kullanarak izolasyonlu sedye üretmektedir. İzolasyonlu sedyeler sayesinde, hastalığın bulaşmış olduğu kişinin, hastalığı çevreye bulaştırmasının önüne geçilmektedir. Aynı zamanda sağlık çalışanlarının can güvenliği de bu sedyeler sayesinde garanti altına alınmaktadır.

Temiz Hava Filtreli Sedye

istanbul İzolasyonlu Sedye ürünleri, hasta ile dış çevren bağlantısını tamamıyla kesmektedir. Ancak hastanın nefes alma ihtiyacının temini için, özel olarak dizayn edilmiş bir filtre sistemine sahiptir. Bu filtre sistemi, içeride bulunan havayı süzerek ve temizleyerek dışarı atarken, temiz havanın da içeri girmesini sağlamaktadır. Bu sayede hasta sürekli olarak temiz hava alabilmektedir. Ayrıca hastanın nefes alma güçlüğü yaşadığı durumlarda, sedyenin altında yer alan solunum cihazı sayesinde, solunum desteği sağlanmaktadır. Bu özellik, Covid-19 gibi doğrudan akciğeri hedefler alan hastalıklara karşı oldukça yararlıdır. Firmamız tarafından üretimi yapılmakta olan izolasyonlu sedyeler de, ihtiyaç duyulan temiz havayı sağlayacak filtrelerle donatılmıştır. Firmamızın ürettiği ürünler hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Temassız Müdahale İmkânı

Covid-19 ve benzeri virüsler, kişiden kişiye en çok temas yolu ile bulaşmaktadır. Cansız yüzeylerde uzun süre yaşama imkânına sahip olan bu virüsler, kolaylıkla kişiden kişiye geçebilmektedir. Bu tür hastalıkların bulaşmış olduğu kişileri hastaneye sevk ederken müdahale etmek durumunda kalan sağlık personellerinin imdadına ise izolasyonlu sedyeler yetişmektedir. istanbul İzolasyonlu Sedye ürünlerinin üzerinde, sedyeye bitişik durumda bulunan ve içeride yatmakta olan hastanın her tarafına erişim olanağı sağlayan eldivenler bulunmaktadır. Bu durum sağlık personellerine, hasta ile temas etmeden müdahale etme kolaylığı sağlamaktadır. Ayrıca kullanılan sedyeler, her hasta taşıma işleminden sonra dezenfekte edilerek temizlenmelidir. Tüm bu özelliklere sahip izolasyonlu sedye ürünlerini ve daha birçok sedye çeşidini üreten firmamız, sağlık kuruluşlarının hizmetindedir.

Sedye Çeşitleri

Sedyeler, kullanım amaçları ve kullanım yerleri ile bağlantılı olarak farklı özelliklerde imal edilmektedir. En çok kullanılan sedye çeşitlerinden bazıları şunlardır:

 • Kızaklı Tekerlekli Sedyeler

Bu tür sedyeler, genellikle ambulanslarda rutin hastalar için kullanılmaktadır. Kolaylıkla ambulanstan çıkarılarak taşınabilen, zemine sıfır olacak şekilde katlanabilen, tekerlekleri sayesinde taşımayı kolaylaştıran ve altında bulunan kızaklar ile de ambulansa sabitlemeyi olanaklı kılan sedyelerdir.

 • Teleskopik Sedyeler

Bu sedye çeşidi, genelde sahra hastanelerinde tercih edilmektedir. Uzanabilir ve kısalabilir özelliğe sahiptir. Bu sayede dar yerlerden geçerken, sedyenin boyu kısaltılarak geçiş kolaylığı sağlanabilmektedir.

İzolasyonlu Sedye Üretiminde Kullanılan Malzeme

Sedyeler, kullanım amaçlarına göre ve farklı fiyat beklentilerine göre değişik malzemeler kullanılarak imal edilmektedir. Kullanılan malzemenin sağlamlığı ve kalitesi, sedyenin uzun süre kullanımını da mümkün kılmaktadır. Firmamız üretmiş olduğu izolasyonlu sedyelerde alüminyum alaşım kullanmaktadır. Çelikten daha sağlam olan bu malzeme, hem sedyenin paslanmasını engellemektedir; hem de sedyenin uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Kırmak için özel çaba gösterilmediği sürece, alüminyum alaşımdan imal edilmiş olan bir sedyenin kırılma ihtimali oldukça düşüktür. Ayrıca bu malzeme sayesinde, daha büyük ağırlıklar da taşınabilmektedir. Firmamızın üretmiş olduğu alüminyum alaşımlı izolasyonlu sedyeler, 250 kilogram civarında ağırlığa dayanabilmektedir. Bu durum, testler ile de kanıtlanmıştır. Siz de firmamızın üretmiş olduğu sağlam izolasyonlu sedyeler hakkında bilgi almak ve sipariş vermek istiyorsanız, firmamızın numaraları üzerinden bizimle irtibat sağlayabilirsiniz.

İzolasyonlu Sedye Fiyatları

Hem kullanılan malzemenin kalitesi, hem de izolasyonlu sedyenin diğer sedyelere göre daha fazla detay içermesi, onu diğer sedyelere oranla kısmen daha pahalı kılmaktadır. Ancak izolasyonlu sedyeler, özellikle salgın hastalıkların yayılmasının önüne geçilmesi açısından bir zorunluluktur. Aksi halde hastalık ilk olarak, bulaşma ihtimali en yüksek grup olan sağlık personellerini tehdit edecektir. Bu durum ise hastalık ile mücadelede en önemli rolü oynayan sağlık personellerinin sayısının azalması gibi bir durumu ortaya çıkaracaktır. Sağladığı tüm olanaklar ve yüzde yüze varan koruma özelliği göz önüne alındığında, izolasyonlu sedyenin fiyatı çok da fazla değildir. İzolasyonlu sedye modelleri ve fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız, firmamızın bir telefon kadar yakınınızda olduğunu unutmayınız. Retmiş olduğumuz izolasyonlu sedyeler ile tüm sağlık kuruluşlarına hizmet sunmaktayız.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?