İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.387,3800
 • EURO
  $1,0677
 • ALTIN
  $47.772,4500
 • BIST
  $178,6000
istanbul Pergole Tente Fiyatı

istanbul Pergole Tente Fiyatı

Mevsim değişikliği sırasında yaşanan doğa olaylarına karşı dış mekânınız korumaya yarayan tente pek çok farklı model ile karşımıza çıkıyor. Bu modellerden bir tanesi de pergole tente modeli oluyor. Kökeni Latince dayanan bu kelime saçak anlamına geliyor. Aynı zamanda gölgelik anlamı da bulunuyor. Daha çok teraslarda tercih edilen bu sistem yağmur ya da güneş gibi doğa […]

Mevsim değişikliği sırasında yaşanan doğa olaylarına karşı dış mekânınız korumaya yarayan tente pek çok farklı model ile karşımıza çıkıyor. Bu modellerden bir tanesi de pergole tente modeli oluyor. Kökeni Latince dayanan bu kelime saçak anlamına geliyor. Aynı zamanda gölgelik anlamı da bulunuyor. Daha çok teraslarda tercih edilen bu sistem yağmur ya da güneş gibi doğa olaylarına karşı dış mekânınızı en iyi şekilde koruyor.

Kullanıma sunduğunuz dış mekânların korunması için pek çok yol bulunuyor. Dış mekânlarınızı işlevsel olarak korurken aynı zamanda görsel olarak da ön plana çıkarmanız gerekir. Pergole tente ile birlikte estetik olarak çok hoş bir görüntü ortaya çıkar. Pergole tente sistemi açılıp kapanma gibi özelliklere sahiptir. istanbul pergole tente fiyatı metrekareye ve kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterir. Montajı sırasında ve yapımı sırasında pek çok malzeme kullanılıyor. Kaliteli malzemelerden yapılan pergole tenteler çok uzun süreli bir kullanım sağlıyor.

Pergola Nedir ve 2020 Pergola Fiyatları | İnşaat Gündemi

Pergole Tente Üretimi

Daha çok görsel olarak ön plana çıkan pergole tente işlev olarak da çok büyük bir fayda sağlıyor. Üzerinde taşıyabileceği ağırlığa bağlı olarak malzeme seçimi yapılıyor. Aynı zamanda bulunduğu bölgede yaşanan iklim özellikleri de göz önünde bulunduruluyor. Pergole tente tercih edilirken iç mekân ile uyumuna son derece özen göstermek gerekir. İç mekânda hâkim olan renk ve desenler pergole tente modellerinde de tercih edilir. Hem alüminyumdan yapılan hem de ahşaptan yapılan modelleri bulunuyor.

Alüminyum suya karşı daha dayanıklı olduğu için daha fazla tercih ediliyor. Ahşap model ise suyu çekme özelliğinden dolayı pek fazla tercih edilmiyor. Görsel olarak ise ahşap modeller daha çok beğeniliyor. Aşırı yağışın yaşanmadığı ya da sadece görsel için yapılan yerlerde ahşap pergole tente kullanılır.

Pergole Tente Kullanım Alanları 

Her tentenin kullanım alanı birbiriyle aynı olmuyor. Pergole tente kullanım alanı da diğer tenteleri göre daha farklıdır. Açılıp kapanma özelliği olmasından kaynaklı olarak pek çok alanda kullanıma sunuluyor. Aynı zamanda alüminyum malzemesi ile yapılan pergole tente dayanıklı yapısından dolayı uzun süre kullanıma imkân sağlıyor. Kafeterya ve lokanta gibi alanların ön kısmında açık hava alanı oluşturmak isteyen kişiler genellikle pergole tente modellerini tercih ediyor.

Çeşitli yaz bahçelerinde ya da kafe önlerinde gölgelik sağlamak ve estetik bir görüntü ortaya çıkarmak için pergole tente sistemleri tercih ediliyor. Büyük bir terasta ya da verandalar da pergole tente sistemi çok fazla tercih ediliyor. Havuzların üst kısmına da yapılarak gölgelik sistemi oluşturmak mümkün oluyor. Hem görsel açıdan hem de işlevsel olarak herkesi memnun eden tente sistemlerinden biridir. istanbul pergole tente fiyatı kullanılan malzemeye göre değişiklik gösteriyor.

Işıklı Ve Kumandalı Pergole Tente Sistemi

Pergole tente sistemi ışıklı ve kumandalı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Görsel olarak kullanılacak yerlerde ışıklı ve kumandalı olan sistemler daha çok tercih ediliyor. Pergole tente sisteminin üzerine yerleştirilen değişik ışıklandırma sistemleri son derece büyük bir görsel zenginlik yaratır. Kumandalı sistemi ile birlikte kolay bir şekilde açılıp kapanması mümkün olur. Aynı zamanda bakım ve temizliği de son derece kolay oluyor.

Pergole tente sisteminin en büyük avantajlarından biri ısı izolasyonu sağlanmasıdır. Alüminyum ile yapılan pergole tente sistemi çok uzun süreli bir kullanım sağlar. Pek çok avantajı ile ön planda bulunan bu tente modeli dekoratif olarak da çok sık kullanılıyor. Özellikle kafelerin açık alan kısmında kullanılan pergole tente sistemleri genellikle ışıklandırma ile daha keyifli bir görüntüye kavuşuyor.

pergola-tente-4404 – Onur Tente Şemsiye

Pergole Tente Fiyatı

 Son zamanlarda en çok tercih edilen tente sistemlerinden biri olan pergole tente hem alüminyumdan hem de ahşaptan elde edilebiliyor. istanbul pergole tente fiyatı kullanılan metrekareye ve malzemeye bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Pergole tente sistemi oluşturacak kişiler ilk olarak ölçü alıp ona uygun bir fiyat alabilir.

Aynı zamanda hangi malzeme ile yapılacağına ve kumandalı olup olmayacağına da karar vermek gerekir. Bu gibi durumlar her zaman fiyatı etkileyen durumlar olmuştur. Pergole tente daha çok estetik açıdan kullanılan bir tente modelidir. Pergole tente fiyatı ile ilgili firmamızdan en ayrıntılı bilgiye ulaşmanız mümkün olur.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?