İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $2.964,3800
 • EURO
  $0,9390
 • ALTIN
  $43.026,4200
 • BIST
  $150,4000
istanbul Tente

istanbul Tente

Tente sözcüğü İtalyanca kökenlidir ve Türkçe karşılığı gölge demektir. Anlamının hakkını veren tente sistemleri kafelerin, restoranların, mağazaların, butiklerin, kahvaltı salonlarının, kafeteryaların, camilerin, havuz tesislerinin; evlerde terasların, balkonların, pencerelerin ve bahçelerin yağmur, kar, güneş, rüzgâr gibi her türlü meteorolojik olaylardan korunmasını sağlamak amacıyla üretilirler. Kullanım alanına ve işlevselliğine göre birçok çeşitte tente sistemleri bulunur. Günümüzde hemen […]

Tente sözcüğü İtalyanca kökenlidir ve Türkçe karşılığı gölge demektir. Anlamının hakkını veren tente sistemleri kafelerin, restoranların, mağazaların, butiklerin, kahvaltı salonlarının, kafeteryaların, camilerin, havuz tesislerinin; evlerde terasların, balkonların, pencerelerin ve bahçelerin yağmur, kar, güneş, rüzgâr gibi her türlü meteorolojik olaylardan korunmasını sağlamak amacıyla üretilirler.

Kullanım alanına ve işlevselliğine göre birçok çeşitte tente sistemleri bulunur. Günümüzde hemen hemen her yerde tente sistemlerinin kullanımına rastlamak mümkündür. istanbul tente kullanımı oldukça yaygın olan şehirlerdendir.

Usta Branda Galeri / Tente, Branda, Çadır Sistemleri istanbul

Tente Sistemleri Çeşitleri

Kullanımı son derece yaygın olan bu işlevsel tente sistemleri özelliklerine ve kullanım alanlarına göre çeşitlere ayrılmıştır. Tente çeşitleri şu şekilde sınıflandırılabilir: Mafsallı tente sistemleri, körüklü tente sistemleri, motorlu tente sistemleri, pergola tente sistemleri, sabit dekoratif tente sistemleri, kasetli tente sistemleri, çift açılır tente sistemleri.

Son yıllarda kullanımının artmasıyla çeşitleri de artan tente sistemleri çeşitli renk ve desenlerde üretilerek işletmelere ve evlere hem konfor hem de estetiklik kazandırırlar. istanbul tente sistemlerinin her çeşidinin kullanıldığı illerimizdendir.

Tente Sistemleri Avantajları

Modern teknolojinin gelişmesiyle avantajları yüksek olan tente çeşitleri üretilmeye başlanmıştır. Tentelerin üretiliş amacı bulunduğu ortama yazın serin bir atmosfer, kışınsa sıcak bir atmosfer kazandırmaktır. Yazın güneşin bunaltıcı sıcağından koruyarak güneşlik görevi gören tente sistemleri, kışın da yağmurluk görevi üstlenerek yağmur, kar gibi meteorolojik olayların olumsuz etkilerinden korurlar.

Böylece kullanıcıları ayrı ayrı yağmurluk ve güneşlik alma derdinden kurtararak ekonomik avantaj sağlarlar. Bunun yanında birçok çeşide sahip olan tente sistemleri, kullanım amaçlarına göre çeşitli avantajlar sunarlar. Otomatik türde olan tente sistemleri, manuel olan tente sistemlerine göre daha çok avantaja sahiptir.

Otomatik mekanizmaya sahip olan tente sistemleri, uzaktan kumanda ya da motor sistemiyle kolaylıkla açılıp kapanabilirler. Böylece kullanıcılara pratiklik ve zaman kazandırırlar. Açılır kapanır tenteler sabit tentelere göre daha kolay kullanılırlar. Bu tür tenteler gerektiğinde açılıp gerektiğinde kapanırlar ve bakım ve temizlikleri daha kolaydır. Bulunduğu ortama estetik ve modern bir görünüm de kazandıran tente sistemleri işletmelerin reklam ve tanıtım yapmasına da destek olurlar.

EMRAH BRANDA | Yarasa tente, Yarasa gölgelik branda. En uygun fiyata.

Tente Sistemleri Kullanım Alanları

Günümüzde dışarı çıktığımızda birçok işletme ve evde farklı tür ve boyutlarda, rengârenk tente sistemlerine sıklıkla rastlarız. Gelişen teknoloji ile çeşitliliğe de artan tente sistemleri hemen hemen her yerde kullanılır.

Tente sistemleri son derece avantajlı sistemler olduklarından kafelerde, restoranlarda, kafeteryalarda, okullarda, camilerde, kahvaltı salonlarında, mağazalarda ve butiklerde kullanımına oldukça fazla yer verilir. Bunun yanı sıra evlerde de tente sistemleri kullanılır. Evlerin bahçelerinde, teraslarında, balkonlarında, pencerelerinde tente sistemi kullanımı son derece yaygındır. istanbul tente sistemlerinin en çok temin edildiği şehirlerdendir.

Çeşitlerine Göre Tente Sistemlerinin Kullanım Alanları

Birbirinden farklı renk ve desende bulunan tente sistemlerinin birçok çeşidi olduğundan söz etmiştik. Bu bin bir çeşitte bulunan tente sistemleri kullanım alanlarına göre de sınıflandırılır. Mafsallı tente sistemleri, en çok tercih edilen tente sistemlerindendir. Mafsal kelime anlamıyla eklem demektir. Mafsallı tenteler birbirine geçebilen parçaların açılıp kapanmasını ve dönmesini sağlayan parçalardan oluşur. Bu özelliğiyle bir diğer adı da çevrime kollu tente sistemidir.

Körüklü tente sistemleri ise bombeli tasarımlarıyla dikkat çekerler. Bombeli tasarımlarından dolayı karpuz tipi tente de denir. Körüklü tenteler genellikle evlerin kapı ve pencerelerinde, dükkânlarda, pastanelerde dekoratif ve şirin bir görüntü oluşturmak amacıyla kullanılır. Motorlu tente sistemleri günümüzde işletmeler tarafından en çok tercih edilen tente sistemidir.

Motorlu bir sisteme veya uzaktan kumandaya sahip olan bu tenteler, kullanıcılarına konfor ve pratiklik sunarlar. Genellikle kafe, restoran, kafeterya, veranda, teras gibi hemen hemen her alanda kullanılabilirler. Sabit dekoratif tente sistemleri, açılır kapanır özelliği bulunmadığından açılır kapanır tente sistemlerine göre daha az tercih edilen tente sistemleridir.

Tente Sistemleri Fiyatları

Oldukça ekonomik olan sabit dekoratif tenteler dükkânların ön kısmında, pencerelerde, balkonlarda kullanılır. Kasetli tente sistemleri ise dükkânların vitrinlerinde kullanılmak üzere tercih edilir. Bu tente sistemi ise ön cephe koruması sağlar. Çift açılır tente sistemleri, her iki yöne de açılabildiğinden kullanıcılara büyük kolaylık sağlar. Okullarda, kafeteryalarda, kafelerde, camilerde kullanımı yaygın tente çeşididir.

Birçok farklı çeşitte bulunan tente sistemleri, bu çeşitlerine, kalitesine, boyutuna, işlevselliğine, işçiliğine göre farklı maliyetlerde karşımıza çıkabilir. Her bütçeye ve kullanım alanına uygun tente sistemlerine firmamızdan üzerinden hizmet alarak ulaşabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?