İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.387,3800
 • EURO
  $1,0677
 • ALTIN
  $47.772,4500
 • BIST
  $178,6000
İzolasyonlu Ambulans Sedyesi

İzolasyonlu Ambulans Sedyesi

Sedyeler, acil durumlarda yürüyemeyecek halde olan hastaların taşınması amacıyla kullanılan, taşımayı kolaylaştıran ilk yardım ekipmanlarından biridir. Sedyelerin kullanımı, çok eski tarihlere kadar dayanmaktadır. İmparatorluklar devrinde yaralıların savaş meydanlarından bez sedyeler aracılığıyla taşındığına dair pek çok rivayet bulunmaktadır. Sedye olmayan durumlarda hasta sarsılabilir, ya da taşınmasının zor olması nedeniyle aktarma işlemi aksayabilir. Özellikle yaralanma ve kaza […]

Sedyeler, acil durumlarda yürüyemeyecek halde olan hastaların taşınması amacıyla kullanılan, taşımayı kolaylaştıran ilk yardım ekipmanlarından biridir. Sedyelerin kullanımı, çok eski tarihlere kadar dayanmaktadır. İmparatorluklar devrinde yaralıların savaş meydanlarından bez sedyeler aracılığıyla taşındığına dair pek çok rivayet bulunmaktadır. Sedye olmayan durumlarda hasta sarsılabilir, ya da taşınmasının zor olması nedeniyle aktarma işlemi aksayabilir. Özellikle yaralanma ve kaza durumlarında hastanın sarsılması, iç kanama riski açısından istenmeyen bir durumdur. Bu yüzden de sedyeler, basit gibi görünse de oldukça işlevsel ürünlerdir.

Sedye Çeşitleri

Çok farklı alanlarda ve farklı amaçlarla kullanılması için üretilmiş sedye çeşitleri bulunmaktadır. Doğru yerde doğru sedyenin kullanılması, hastanın taşınmasına bir aksaklık çıkmaması açısından önemlidir. Bazı sedye çeşitleri şunlardır:

 • Adi Sedye

En basit sedye çeşididir. Tekerleri ve yan korkulukları bulunmamaktadır. Genel olarak sağlam bez malzemeden üretilmektedir ve dört yanında taşıma kolları bulunmaktadır.

 • Acil Durum Sedyesi

Acil durumlarda hastaların bir sedyeden, başka bir yere nakledilmesi ya da ameliyathaneye ulaşılmaya çalışılması gibi durumlarda kullanılan sedyelerdir. Bu sedye türü hem ilerlemeye, hem de ilerlerken hastaya müdahale etmeye olanak tanımaktadır. Sedyenin altında, tıbbi destek cihazlarının konulabileceği özel bir bölme bulunmaktadır. Bu sayede zamandan tasarruf sağlanarak; bir taraftan hasta ameliyathaneye ulaştırılmaya çalışılırken, diğer taraftan da ön müdahale işlemi yapılmaktadır.

 • Ambulans Sedyesi

Ambulans sedyeleri, her ortamda ve her zeminde kullanılabilmeleri için oldukça zengin bir yapıda üretilmektedir. Ambulans sedyeleri, ambulanstan ayrılabilmekte, tekerleri tamamen katlanarak yere sıfır olarak indirilebilmekte ve kızaklı sistemi sayesinde yeniden ambulansa monte edilebilmektedir.

İzolasyonlu Sedye

İzolasyonlu ambulans sedyesi de olarak bilinen bu sedye çeşidi, genellikle bünyesi hassas olan ve dışarısı ile teması kesilmesi gereken hastaların taşınması ile; bulaşıcı hastalıklar taşıyan kişilerin çevreden izolasyonunun sağlanması amacına hizmet etmektedir. Bulaşıcı hastalıklar ile mücadele edilmesi gereken dönemlerde, hastalığı kapmış olan kişin kurtarılması kadar, hastalığın yayılmasının önüne geçilmesi de büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden de izolasyonlu sedyeler, oldukça büyük bir işlevi yerine getirmektedir. İzolasyonlu sedyeler; ne içeriden dışarıya doğru, ne de dışarıdan içeriye doğru herhangi bir etken maddenin geçişine izin vermemektedir.

Bu sedyeler üzerinde kişiler tamamen izole halde bulunmaktadır. Ancak hastaya bu ortamda tamamen havasız değildir, oksijen desteği de sağlanmaktadır. Firmamız da bu gibi durumlarda kullanılması amacıyla izolasyonlu ambulans sedyesi üretimi yapmaktadır. Firmamızın üretmiş olduğu sedyeler, Türkiye’nin pek çok yerinde kullanılmaktadır. Sedye ürünleri hakkında bilgi almak için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Özellikleri Nelerdir?

İzolasyonlu sedyeler, normal sedyelerden farklı olarak yalnızca üzerleri kapalı olan sedyelerdir. Firmamızın üretmiş olduğu izolasyonlu ambulans sedyesi ürünleri, 160 ila 250 kg arasında yük taşıma kapasitesine sahiptir. Bu ağırlıklar ile deneme yapılmış olup, sedyelerimizin herhangi bir problem yaşamadığı test edilmiştir. Bununla birlikte sedyelerimiz yaklaşık olarak 2 metre uzunluğundadır. Bu da iki durum birleştirildiğinde, neredeyse her hastanın taşınabileceği sonucuna ulaşılmaktadır. Ayrıca ürettiğimiz sedyeler katlanabilir niteliktedir. Bu da hem sağlık personellerinin hastayı taşırken zorlanmamalarına, hem de hastanın taşıma esnasında çok fazla sarsılmamasına yardımcı olmaktadır.

Ek olarak izolasyonlu ambulans sedyeleri, ambulanslarda bulunan kızaklarla da uyumludur. Yani rahatlıkla ambulanslara takılıp çıkarılabilmektedir. Bu işlem, tek kişinin bile kendi başına yapabileceği kadar kolay bir işlemdir. Son olarak da izolasyonlu ambulans sedyelerinin tekerlekli olduğundan söz etmek mümkündür. Bu sayede hasta rahatlıkla taşınabilmektedir.

Sağlam Malzeme

Firmamız üretmiş olduğu izolasyonlu sedye ürünlerinde alüminyum alaşımlı sağlam malzeme kullanmaktadır. İmal ettiğimiz sedyelerimizde kırılma, eğilme ya da paslanma gibi sorunlar kesinlikle görülmemektedir. Oldukça uzun ömürlü ve kullanışlı olan sedyelerimiz, sağlık kuruluşlarının ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayabilecek niteliklere sahiptir. Bazı sedye ürünlerimizde ise alev geciktirici malzeme kullanılmaktadır. Bu da yangın gibi durumlarda, hastanın kurtarılması sırasında yangından korunmasına olanak sağlamaktadır. Çeşitli ürün yelpazesi hakkında bilgi almak için firmamızla irtibata geçebilirsiniz. Ayrıca firmamızın üretmiş olduğu tüm sedye ürünleri, firmamızın garantisi altındadır.

İzolasyonlu Sedye Fiyatları

Firmamız, üretmiş olduğu sedye ürünlerini ve izolasyonlu ambulans sedyesi ürünlerini en uygun fiyattan müşterilerine sunmaktadır. Kullanılan malzemenin kalitesi, sedyenin kullanım amacına göre dizaynı ve daha birçok etken sedye fiyatları üzerinde etkili olmaktadır. Ayrıca alınacak sedye miktarı da fiyata etki eden bir diğer husustur. Bu nedenlerden dolayı, kesin ve net bir sedye fiyatından söz etmek mümkün değildir. Ancak firmamızın, piyasadaki rakiplerine kıyasla oldukça uygun fiyatlardan sedye ürettiğin söylemek de yanlış olmayacaktır. Sektörün öncü firmalarından olan firmamız, her türlü ihtiyaca karşılık verecek nitelikteki sedyeleri, müşteri memnuniyeti ve uygun fiyat garantisiyle satmaktadır.

Hastalar Sedye İle Nasıl Taşınmalıdır?

Yaralanma ve kaza gibi durumlarda hastaların sedye ile taşınmaları gerekmektedir. Ancak bu taşıma işlemi kesinlikle bilinçli olan kişiler ve sağlık personelleri tarafından yapılmalıdır. Durumun niteliğine bağlı olarak hastaların başının yukarıda olması gerekebilir. Sedyelerin baş kısımları ayarlanabilir özelliktedir ve istenilen seviyeye getirilebilir. Ayrıca omurga zedelenmesi gibi sorunlarda omurga tahtası kullanılması gereklidir. Hastalar ambulansa yerleştirilirken ve ambulanstan indirilirken de oldukça dikkatli olunması gerekmektedir. Her ne kadar sedyeler, tek kişi tarafından ambulansa alınabilse de, bu işi iki kişinin  yapması tavsiye edilmektedir. Ayrıca hasta sedyeye alınmadan önce, sedyenin ağırlığı taşıyıp taşıyamayacağı da kontrol edilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?