İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.387,3800
 • EURO
  $1,0677
 • ALTIN
  $47.772,4500
 • BIST
  $178,6000
İzolasyonlu Sedye Fiyatı istanbul

İzolasyonlu Sedye Fiyatı istanbul

Sedye, hastaların ya da yaralıların olay yerinden ambulansa taşınmalarına ve ambulanstan da hastanenin iç kısmına sevk edilmelerine yardımcı olan taşıma aracıdır. Kullanıldıkları ortamlar ve kullanım amaçlarına bağlı olarak pek çok sedye çeşidinden söz etmek mümkündür. Sedyeler sayesinde, sağlık personelleri, hastayı kolaylıkla ambulansa ya da hastaneye aktarabilmektedir. Ancak hastayı ya da yaralıyı sedyeye alma işlemi yapılırken […]

Sedye, hastaların ya da yaralıların olay yerinden ambulansa taşınmalarına ve ambulanstan da hastanenin iç kısmına sevk edilmelerine yardımcı olan taşıma aracıdır. Kullanıldıkları ortamlar ve kullanım amaçlarına bağlı olarak pek çok sedye çeşidinden söz etmek mümkündür. Sedyeler sayesinde, sağlık personelleri, hastayı kolaylıkla ambulansa ya da hastaneye aktarabilmektedir. Ancak hastayı ya da yaralıyı sedyeye alma işlemi yapılırken dikkatli olunması gerekmektedir. Bu işi uzman sağlık çalışanlarının ya da ilk yardım eğitimi almış olan insanların yapması doğru olacaktır. Aksi halde yükleme esnasında hastanın düşmesi ya da sarsılmaması gereken durumlarda hastanın sarsılması gibi olumsuzluklar yaşanabilmektedir.

İzolasyonlu Sedye Nedir?

Bir sedye çeşidi olan izolasyonlu sedye, genellikle virüs ve salgın hastalıklar ile temas etmiş, ya da bu hastalıkları taşıdığından şüphe edilen kişilerin sevkinin yapılması için kullanılan araçlardır. İzolasyonlu sedyeye bu adın verilmesinin nedeni, hem hastayı dış çevreden izole etmesi; hem de dış çevreyi hastaya karşı korumasıdır. Bu sedyenin tamamen dış ortamla bağlantısı kesilmiştir. Salgın hastalıkların önlenmesinde izolasyonlu sedyeler sıklıkta kullanılmaktadır ve hatta bir zorunluluktur. Son dönemde ortaya çıkmış olan Coronavirüs salgını ile birlikte yeniden yoğun biçimde adı duyulmaya başlanan izolasyonlu sedyeler, bu virüs ile mücadelenin en önemli parçalarından biridir. Firmamız da özellikle bu dönemde, izolasyonlu sedyeye duyulan ihtiyacı karşılamak maksadıyla, tam kapasite olarak izolasyonlu sedye üretimi yapmaktadır. Firmamızın üretmiş olduğu İzolasyonlu sedye fiyatı istanbul ürünleri hakkında daha detaylı bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Önce Sağlık Personelinin Güvenliği

Hem normal hastalıklar döneminde, hem de salgın hastalıkları döneminde bir bütün olarak sağlık personelleri en ön saflarda yer almakta ve başka insanları yaşatabilmek maksadıyla gerektiği zamanlarda kendi yaşamlarını feda edebilmektedirler. Hastalıklar ile mücadelenin sekteye uğramaması için, sağlık personellerine duyulan ihtiyaç hayati boyuttadır. Bu nedenle de hastalardan önce sağlık personellerini koruma altına almak, hastalık ile mücadele etmek açısından yapılabilecek en doğru hamledir. İzolasyonlu sedyeler de bu amaçla, sağlık personellerine hastaya dokunmadan müdahale etme imkânı sağlamaktadır. Sedyenin üzerinde sabitlenmiş olarak bulunan ve sedyenin her noktasına ulaşabilen eldivenler sayesinde, sağlık personeli hastaya doğrudan temas etmeden müdahale edebilmektedir. Bu eldivenler, her kullanımdan sonra değiştirilmekte; ayrıca her hasta taşındıktan sonra da sedyeler ve taşınan ambulans dezenfekte edilmektedir. Sağlık personellerinin can güvenliğini önceleyerek izolasyonlu sedye üretimi yapan firmamız da, tüm sağlık kuruluşlarına aralıksız hizmet vermektedir. İzolasyonlu sedye fiyatı istanbul ürünleri hakkında bilgi almak için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Coronavirüs Nedir?

2019 yılının son ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve o günden itibaren de bugüne kadar neredeyse dünyada ulaşmadığı ülke kalmamış bir virüstür. Bu virüs, ilk olarak hayvanlardan insanlara bulaşmıştır ve daha sonra insandan insana yayılmaya başlamıştır. İnsanlarda ilk defa görülen bir virüs türü olduğu için, bağışıklık sistemleri mücadelede zorlanmaktadır. Özellikle yaşlı ve kronik hastalığı olan kişiler, virüsün pençesinden büyük oranda kurtulamamaktadır. Türkiye’de de yaklaşık bir ay önce ortaya çıkan ve her gün daha da artan rakamlara ulaşan coronavirüs ile mücadele, şimdilik yalnızca kişilerin kendilerini korumaları yoluyla gerçekleştirilmektedir.

Coronavirüs Hastası Nasıl Taşınır?

Hastalık şüphesiyle hastanelere başvuran kişiler, önce belirtiler açısından incelenmektedir. Hastanın coronavirüs belirtileri taşıması durumunda ise hızlı tanı kiti ile test yapılmaktadır. Testin yapıldığı merkezlerdeki tüm sağlık çalışanları izolasyonlu kıyafetler kullanmaktadır. Ancak hastanın hastaneye gelmemesi ve ambulans ile getirilmesi gereken durumlarda, daha farklı bir yol izlenmektedir. Ambulans ekibi de izolasyonlu kıyafetler ile olay yerine gitmektedir. Ancak hastayı ya da hastalık şüphesi taşıyan kişiyi hastaneye getirirken izolasyonlu sedye kullanılmaktadır. Bu sedye sayesinde kişinin çevre ile ilişiği kesilmektedir. Firmamız da bu amaçla kullanılan izolasyonlu sedyelerin üretimini ve satışını yapmaktadır. İzolasyonlu sedye fiyatı istanbul ürünlerimiz hakkında bilgi almak ve sipariş vermek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Pratik Kullanıma Sahip İzolasyonlu Sedye

İzolasyonlu sedyeler hızlı hareket edebilmeye olanak tanıyan, sağlam ve hastaya müdahaleyi kolaylaştıran yapıdadır. Bu sedyeler, küçük bir hamle ile ambulanstan ayrılarak yere indirilebilmekte, tekerleri sayesinde her yere kolayca taşınabilmekte ve hastanın zeminden alınması gereken durumlarda da kapatılarak zemine sıfır hale getirilebilmektedir. Hastanın sedyeye alınmasından sonra, ambulansa yükleme işlemi de aynı şekilde basit birkaç hamle ile yapılabilmektedir. Yükleme ve indirme işlemini yapabilmek için bir kişi yeterlidir. Ayrıca hastada, hastaneye ulaşıncaya kadar istenmeyen bir durum söz konusu olduğunda, ya da hastanın sürekli olarak solunum desteğine ihtiyaç duyduğu durumlarda, izolasyonlu sedyeler bu ihtiyacı karşılayabilmektedir. İzolasyonlu sedyenin alt kısmında, basit ama etkili medikal cihazların taşınabilmesi için ayrı bir bölge bulunmaktadır. Bu sayede hastaya ihtiyaç duyduğu her yerde oksijen desteği sağlanabilmektedir.

Coronavirüs İle Mücadele

Ortaya çıkmasının üzerinden yaklaşık 6 ay geçmesine rağmen, coronavirüs için ne ilaç, ne de aşı üretilebilmiş değil. Bu da hastalık ile mücadelenin zorlaşmasına ve yayılmasının hızlanmasına neden olmaktadır. Hastalık ile mücadele etmenin şimdilik en iyi yolu bağışıklık sistemini güçlü tutmak ve sosyal mesafeyi korumaktır. Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için, düzenli ve dengeli beslenme ile dengeli uyumak oldukça önem arz etmektedir. Ayrıca sigara ve alkol gibi bağışıklık sistemini baskılayan etkenlerden uzak durulmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?