İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.007,5000
 • EURO
  $0,9508
 • ALTIN
  $43.314,0700
 • BIST
  $151,7000
Kadıköy Körüklü Tente

Kadıköy Körüklü Tente

Körüklü tenteler, genel olarak evlerde balkon ve camlara uygulanan bir tente modelidir. Ya da teras gibi açık alanlara da uygulanabilir. Körüklü tente modeli, yanlardan açılıp kapanan bir sisteme sahiptir. Amacı, fazla güneş ve sıcağı engellemektir. Yağış türlerinde de etkilidir. İçeriye yağmur girmesine engel olur. Körüklü tenteler, çeşitli sektörler de uygulanabilir. Evlerin dışında şantiye gibi sektörlerde […]

Körüklü tenteler, genel olarak evlerde balkon ve camlara uygulanan bir tente modelidir. Ya da teras gibi açık alanlara da uygulanabilir. Körüklü tente modeli, yanlardan açılıp kapanan bir sisteme sahiptir. Amacı, fazla güneş ve sıcağı engellemektir. Yağış türlerinde de etkilidir. İçeriye yağmur girmesine engel olur.

Körüklü tenteler, çeşitli sektörler de uygulanabilir. Evlerin dışında şantiye gibi sektörlerde de kullanımı mevcuttur. Kumaş olarak, bez, naylon gibi kumaşlar tercih edilir. Körüklü tentenin çeşitli modelleri vardır.

Körüklü Tente Modelleri

Körüklü tenteler genellikle sert yapı da olan, dayanıklı tentelerdir. Kumaşları su geçirmez ve dayanıklıdır. Körüklü tente de kırılma, bozulma gibi sorunlar yaşanmaz. Kurulum iskeleti sağlam olan tentelerdir. Körüklü tenteyi kullanım koşullarına uygun olarak kullanmak, ömrünün uzun olmasını sağlar.

Genellikle körüklü tenteleri balkonlar da görmek mümkündür. Balkonlar da istenilen konforu ve işlevi sağlar. Aynı zaman da görsel olarak, güzel bir görüntüsü vardır. Diğer tentelere göre, daha konforlu ve günlük hayata uygun bir tente olduğu, söylenebilir. Körüklü tenteler, manuel ve otomatik olarak, iki sistemde kullanılır.

Körüklü Tente Kullanımı

Körüklü tenteler, özel körük sistemi ile açılıp kapanabilir bir mekanizmaya sahiptir. Manuel körüklü tente sisteminin çalışması, ipli bir mekanizma ile yapılır. Körüklü tente, çok alan kaplamaz. Kapandığında küçülen bir yapısı vardır., Açıldığı zaman da geniş bir alana yayılır.

Yani tek bir hareket ile körüklü tenteyi açıp, kapatmak mümkündür. Körüklü tente modelinin en güzel avantajlarından biri de budur. Körüklü tenteler, her alan da uyum sağlayan bir tente olduğu için, fiyatı diğer tentelere göre daha ekonomiktir. Oldukça kullanışlı bir üründür. Bir tente de olan beklentileri karşıladığı için, popüler bir modeldir.

Otomatik Körüklü Tentenin Özellikleri

Otomatik Körüklü tente sistemleri, kullanımı en gelişmiş olan tentelerdir. Her mevsim kullanımı uygundur. Bu yüzden talep gören bir üründür. Pratik olduğu için diğer sistemlerden öndedir. Aynı zaman da otomatik tenteler, manuel tentelere göre daha güvenli ve dayanıklıdır. Temizliği, sorunsuz bir şekilde yapılabilir.

Körüklü Tentenin Yapılışı Nasıldır?

Körüklü tente kurulumu yapılırken, malzemeler özenle seçilir ve kaliteli malzemeler kullanılır. Demir bir iskele yapısı üzerine kurulur. Demirlerin bağlantıları iyi yapılmalıdır. Monte edilecek kumaşta, iyice gergin bir duruma getirildikten sonra monte edilmelidir.

Körüklü tenteyi sağlam yapmak, ömrünün de uzun olmasını sağlar. Genel de paslanmayan malzemeler tercih edilir. Bunun sebebi, yağmur yağdığı zaman çürüme olmaması içindir. Kadıköy körüklü tente yapılırken, fırın statik boyalar kullanılır. Körüklü tente, bölgenin iklimine göre, kumaş seçimi ile tasarlanır. Kumaş, branda, PVC gibi modeller kullanılır.

Körüklü Tentenin Özellikleri

 • Körüklü tenteler dayanıklı malzemelerden yapılır.
 • Aşırı ısıya ve yağışa karşı dayanıklıdır.
 • Görsel bakımdan modern bir görüntüsü vardır.
 • Yurt dışından ithal edilen, akrilik adı verilen kumaşlardan yapılır.
 • Otomatik ve manuel sistemler de kullanılır.
 • Gövdesi alüminyumdan alaşımlı malzeme ile yapılır.
 • Fiyatı olarak her bütçeye hitap edebilir.
 • İşçiliği fazla olan bir tentedir.

Körüklü Tente Fiyatları Ne Kadardır?

Tentelerin pek çok türü vardır. Hepsi ayrı malzemelerden yapılır. Kadıköy körüklü tente de bu modellerden biridir. Özel bir körük sistemi kurularak yapılan körüklü tentelerin, fiyatları da değişiklik göstermektedir. Körüklü tentelerin fiyatları, kullanılan malzeme ve kalite seviyesine göre gruplara ayrılır.

Akrilik kumaştan yapılan körüklü tenteler, biraz daha pahalıdır. PVC kumaştan ya da branda dan yapılan körüklü tentelerin fiyatları daha makuldür. Körüklü tente yapılırken, kesin bir fiyatın belirlenmesi için, malzemeler ve ölçüm işlemleri belirlenmelidir. Net bir fiyat, ilk etapta verilemez.

Körüklü tenteyi yapacak olan ekibin, tentenin yapılacağı alana gelerek ölçü alması gerekir. Ölçü alındıktan sonra, müşteri istediği modeli, kumaşı ve rengi belirler. Kesilen kumaşın metresine göre fiyat belirlenir.

Müşteri fiyatı kendine göre uygun bulursa, ürünün siparişini verir. Daha sonra körüklü tente imal edilir. Kurulum ve montaj işlemleri için, müşterinin uygun olduğu bir gün ve saat belirlenir. Kurulum kısa süre de gerçekleşir ve basittir. Eğer balkon ve teraslarınız da  konforlu ve güvenli bir alan yaratmak istiyorsanız,  Kadıköy körüklü tente mantıklı bir seçim olacaktır. Ürünün performansı yüksektir.

Fiyatı ekonomiktir. Her mevsime hitap eden bir tente modeli olduğu için, kullananlar memnun kalmaktadır. Eğer siz de körüklü tente hizmeti almak isterseniz, firmamız dan bilgi alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?