İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.054,2200
 • EURO
  $0,9867
 • ALTIN
  $43.676,5100
 • BIST
  $160,3000
Kadıköy Oto Örtüsü Modelleri

Kadıköy Oto Örtüsü Modelleri

Kadıköy oto örtüsü modelleri konusunda merkez haline gelmiştir. Oto örtüleri dört mevsim kullanılan ürünler olsa da en sık kullanıldığı aylar kış aylarıdır. Güneşin zararlı ışınlarından, kar ve dolu gibi hava olaylarından ve diğer dış etkenlerden aracı korur. Sokak hayvanlarının arcınıza zarara vermesini engeller. Yaz aylarında güneş ışınları çok daha şiddetli bir şekilde yansır. Uzun süre güneşe […]

Kadıköy oto örtüsü modelleri konusunda merkez haline gelmiştir. Oto örtüleri dört mevsim kullanılan ürünler olsa da en sık kullanıldığı aylar kış aylarıdır. Güneşin zararlı ışınlarından, kar ve dolu gibi hava olaylarından ve diğer dış etkenlerden aracı korur. Sokak hayvanlarının arcınıza zarara vermesini engeller. Yaz aylarında güneş ışınları çok daha şiddetli bir şekilde yansır. Uzun süre güneşe direkt olarak maruz kalan araçların boyalarında bir süre sonra güneş yanığı oluşur.

Koltuk Örtüsü Neden Gereklidir

Kaliteli oto örtüleri beklediğiniz performansı almanıza yardımcı olur. Bunun için örtülerin belirli kriterleri taşıması gerekir. Bu kriterleri taşımayan örtü modelleri aracınıza yarardan çok zarar verebilir. Oto örtülerinin kullanımının zararlı olduğu konusunda bilgiler dolaşır. Zararlı etkiyi oluşturan örtüler kalitesiz ürünlerdir. Kuş pislikleri ve asit yağmurları gibi durumlarda araç aside maruz kaldığı için maddi zararlar meydana gelir. Aldığınız örtünün asit geçirgenliği olmaması gerekir.

Oto Örtüsü Modellerinin Özellikleri

Oto örtüsü modellerinin tercih edilme nedenleri özellikleridir. Bu özellikleri üretiminde kullanılan ham madde ve ürünün markasına göre değişiklik gösterir. Örtülerin taşıdığı genel özellikler;

 1. Kumaş yapısı içerisinde plastik malzeme bulunur ve kesinlikle su geçirmez.
 2. Kalınlıkları ürün markasına göre değişir ve kalın olanlar rüzgardan etkilenmez.
 3. Araç boyutuna göre farklı ölçülere sahiptir ve her model araca uygun örtü bulunur.
 4. Kablo gibi sabitleyici yerleri vardır ve araca sabitlenir. Sabitleme ile örtünün kalıcılığı sağlanır.
 5. Güneşin zararlı  ışınlarını geçirmez ve aracın boyasını uzun yıllar korur.

Sıraladığımız bu özellikler genişletilebilir. Bu nedenle ihtiyacınızı karşılayacak ürün alırken özelliklerini mutlaka sorgulayınız. Tam performans ile kullanmak istediğiniz ürün mutlaka kaliteli olmalıdır. Garanti süresi kısa olan ya da olmayan modelleri tercih etmemelisiniz.

Oto Örtüsü Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oto örtüsü modelleri yanlış kullanım sonucunda araçlara zarar verir. Doğru kullanmak ve kullanım amacını elde etmek için bazı püf noktalara dikkat edilmelidir. İlk olarak kullanılan örtü mutlaka temiz olmalıdır. Örtünün iç kısmında bulunan çamur ve toprak kalıntıları arındırılmalıdır. Toprak ve içerisindeki partiküller aracı ciddi derecede çizebilir. Örtünün ölçüsü ile aracın boyutları uyumlu olmalıdır. Araca küçük gelen örtü fazla esnediği için koruyuculuğunu kaybeder.

Sabitleme aparatları mutlaka aracın alt tarafında yerleştirilmelidir. Ülkemiz coğrafi şartları serttir ve fırtınalı günler yaşanır. Böyle zamanlarda örtü uçar ve aracı koruyamaz. Örterken en az iki kişi olmalıdır. Kalın olan örtüler sürtünmeden dolayı aracı çizebilir. Bu nedenle iki kişi tarafından sürtünme olmadan örtülmelidir. Ürün satın aldığınızda mutlaka kullanma talimatı okunmalıdır. Her ürünün farklı kullanım şekilleri olabilir. Ayrıca aklınıza takılan soruları firma çalışanlarına danışabilirsiniz.

Aracın üzeri belirli aralıklar ile açılmalı ve araç havalandırılmalıdır. Yapısı ince olan örtüler uzun süre kaldığı zaman altına toz geçirir. Araç ile branda arasında kalan bu toz zaman içerisinde araca zarar verir. Kaliteli örtüler dikkatli kullanıldığı sürece uzun yıllar aracınızı korur. Bu nedenle dikkatli kullanmanızı tavsiye ediyoruz

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?