İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.387,3800
 • EURO
  $1,0677
 • ALTIN
  $47.772,4500
 • BIST
  $178,6000
Kadıköy Tente Kumaşları Değişimi

Kadıköy Tente Kumaşları Değişimi

Kadıköy tente kumaşları değişimi konusunda uzman bir özelliğe sahiptir. Tente kumaşları sürekli olarak yağmur suyu ve güneş ışınlarına maruz kaldığı için bir süre sonra değiştirilmesi gerekiyor. Mevsim değişimleri sırasında oluşan hava koşullarına karşı dayanıklı kumaşlar seçilse bile kullanım ömrü dolduktan sonra değiştirilmesi gerekiyor. Bu işlemin nasıl yapıldığı insanlar tarafından çok merak ediliyor. Yapılan tentelerin iskelet sistemi […]

Kadıköy tente kumaşları değişimi konusunda uzman bir özelliğe sahiptir. Tente kumaşları sürekli olarak yağmur suyu ve güneş ışınlarına maruz kaldığı için bir süre sonra değiştirilmesi gerekiyor. Mevsim değişimleri sırasında oluşan hava koşullarına karşı dayanıklı kumaşlar seçilse bile kullanım ömrü dolduktan sonra değiştirilmesi gerekiyor. Bu işlemin nasıl yapıldığı insanlar tarafından çok merak ediliyor.

Yapılan tentelerin iskelet sistemi sağlam ise sadece kumaş değişimi ile yeni gibi bir tente de ortaya çıkabilir. Güneş ışınlarına çok maruz kalan tenteler bir süre sonra yıpranmaya ve dökülmeye başlar. Aynı zamanda yağmur sularına daha çok maruz kalır ise deformasyon gibi problemler ortaya çıkabilir. Bu sebeple tente kumaşları en geç 2 yılda bir değiştirilmelidir. Değişimi son derece kolaydır. Kumaş değişimi yaparken yeni bir kumaş seçmek gerekir. Yeni bir kumaş seçerken yine en dayanıklı kumaşı seçerek uzun yıllar kullanıma uygun bir hale getirmek mümkün olur.

Tente Kumaş Değişimi Nedir?

İnsanların merak ettiği konulardan biri olan tente kumaş değişimi son yıllarda çok fazla yaptırılan işlemlerden biridir. Tenteler mevsim değişikliği ile birlikte oluşan hava olaylarına karşı dış mekânı koruyan yapılara denir. Üst tarafı kumaştan yapılan bu sistem zamanla aşınmaya başlar ve işlevini yitirir. Kumaşın işlevini yitirmeye başlaması ile birlikte kumaş değişimi yapılması gerekir.

Kumaş değişimi yapmak isteyen kişiler ilk olarak kumaş araştırması yaparak istediği kumaşa seçmelidir. Kumaş tercih sırasında titiz bir araştırma yapmak gerekir. Kumaş kullanımında pek çok kriter ön planda tutulur. Kullanım ömrü 2 yıl ile 3 yıl arasında değişen tente kumaşları son derece dayanıklı olmaktadır. Dayanıksız bir kumaş tercih edildiği zaman bir yıl kullanmak bile mümkün olmaz.

Tente Kumaş Tercihi Nasıl Yapılır?

Tente kumaşlarının yıpranmaya başlaması ile birlikte yeni bir kumaş arayışı yapmaya başlanır. Özellikle çok fazla yağış alan ve güneş ışığına maruz kalan bölgelerde dayanıklı kumaşların tercih edilmesi gerekir. Tente kumaş tercih sırasında su geçirmeyen kumaşların ön planda tutulması gerekir. Böylece Yağmur sularına karşı dayanıklı çantalar elde edilir. Uygun fiyatlı olmasını isteyen kişiler ise şeffaf branda tercih edebilir.

Kumaşların uzun ömürlü olması için kaliteli ürünlerden yapılan kumaşları tercih etmek gerekir. Avrupa tarzı akrilik kumaşlar tente kumaşlar arasında en çok tercih edilen kumaşlardan biridir. En çok tercih edilme sebebi ise son derece dayanıklı bir yapıya sahip olmasından kaynaklı olur. Aynı zamanda bu kumaş su yalıtımını da sağlayarak iç mekâna hiçbir şekilde su sızdırmaz. Uygun fiyatına rağmen son derece kaliteli olan branda kumaşı ise ısı ve nem yalıtımı yapma özelliği ile ön plana çıkıyor.

Tente Kumaşı Hangi Durumda Değiştirilir?

Tente kumaş değişimi yaparken ön planda tutulması gereken konular bulunur. Öncelikle dayanıklı ve su yalıtımı bulunan kumaşların tercih edilmesi gerekir. Kumaş ne kadar kaliteli olursa olsun bir süre sonra deforme olmaya başlar. Aşırı güneşe maruz kalan tente kumaşları bir süre sonra dökülmeye başlar. Öyle bir durumda tente kumaşı değişimi söz konusu olur.

Aynı şekilde yağmur suyuna çok fazla maruz kalan tentelerde de yıpranmalar ve deformasyonlar görülmeye başlar. Deformasyon ortaya çıktığında tente kumaşlarının değiştirilmesi gerekir. Kadıköy tente kumaşları değişimi konusunda çok büyük bir titizlik ile çalışıyor. Kumaş değiştirmek isteyen kişiler ilk olarak ölçü alıp daha sonra kumaş seçimi yapmalıdır.

Tente Kumaşları Kendimiz Değiştirebilir Miyiz?

Tente kumaş değişimi son derece kolay bir işlem olmaktadır. İlk olarak eski kumaşı sökmek için yukarı çıktığınız zaman tente boyutunun ölçüsünü almak gerekir. Daha sonra kumaş tercihi yaparak bu ölçülere uygun kumaş kestirmek gerekir. Tentelerin 2 yanı açılır ve kumaş yerleştirilerek kapatılır. Fakat yamuk yapma durumunda ya da iyi yerleştirememe durumunda yağmur suları iç mekâna dolabilir.

Kadıköy tente kumaşları değişimi ile son derece hızlı bir şekilde kumaş değişimi yapabilirsiniz. Tente iskeletimizin sağlam olduğu durumlarda sadece kumaş değişikliği yaparak eskisi kadar yeni bir görünüm ortaya çıkabilirsiniz. Tente kumaş değişimi sırasında en önemli husus kumaş tercihi sırasında oluyor. Kaliteli bir kumaş seçimi yapmak gerekiyor. Tente kumaş değişimi ile ilgili en iyi hizmeti firmamızdan alabilirdiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?