İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.029,7800
 • EURO
  $0,9897
 • ALTIN
  $43.450,0000
 • BIST
  $160,1000
Karavan Brandası Modelleri

Karavan Brandası Modelleri

Karavan Brandası Modelleri çeşitli ölçülerde tasarlanabilen araç örtüleridir. Karavanlar, son dönemlerde tatillerde en çok tercih edilen seyahat araçlarının başında gelmektedir. Bunun belli başlı iki sebebi bulunur. İlki, kişinin karavan tatilinde kendini daha özgür hissetmesi ve ekonomik şartlarda daha fazla yer görmesidir. İkincisi de karavanlar ile insanlardan uzak daha sağlıklı bir tatil seçeneğinin oluşmasıdır. Karavan Alımlarında Branda […]

Karavan Brandası Modelleri çeşitli ölçülerde tasarlanabilen araç örtüleridir. Karavanlar, son dönemlerde tatillerde en çok tercih edilen seyahat araçlarının başında gelmektedir. Bunun belli başlı iki sebebi bulunur. İlki, kişinin karavan tatilinde kendini daha özgür hissetmesi ve ekonomik şartlarda daha fazla yer görmesidir. İkincisi de karavanlar ile insanlardan uzak daha sağlıklı bir tatil seçeneğinin oluşmasıdır.

Karavan Alımlarında Branda Alım Nedeni

Son dönemde yaşanan salgınlar nedeniyle tatil anlayışlarında da önemli değişiklikler olmuş, karavan alımlarında artış gözlemlenmiştir. Burada da önemli bir sorun ortaya çıkacaktır. Bu sorunların başında, karavanların büyüklüklerinden ötürü kapalı otoparklar yerine açık otoparkların tercih edilmesi gelir. Açık otoparklarda her türlü dış faktöre maruz kalan araçların üzerinde kedi, köpek gibi hayvanlar gezinmektedir. Hava koşullarına maruz kalmaları nedeniyle de karavanın dış kaporta boyalarında bozulmalar meydana gelebilecektir. Ayrıca, son dönemlerde ülkemizde de sıkça yaşanan don olayları nedeniyle, çökmeler de oluşabilir. Tüm bu risk faktörleri bir arada düşünüldüğünde dayanıklı brandalar ile kaplanması son derece önem taşıyacaktır.

Karavan Brandası Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Karavan Brandası Modelleri kullanacak kişinin araç büyüklüğüne ve zevkine göre de değişim gösterecektir. Karavan brandası alırken dikkat edilecek konuların başında, dayanıklılık ilk planda gelecektir. Sağlam ve kalın kumaşlardan yapılmış olan brandalar, en sert hava koşullarında bile hasar almadan kullanılabilecektir. Brandaların, aracın tüm yüzeyini örtecek büyüklükte olması da son derece önem taşımaktadır. Karavanın açıkta kalan yüzeyinin olmaması tam anlamı ile koruma sağlayacaktır. Karavanların konulduğu mekanlarda başıboş gezen sokak hayvanları da olabilir. Bu hayvanlardan oluşan pati ve tırnak izleri, karavanın yüzeyinde derin boya açılmalarına neden olabilir. Kışın yağan kar kütleleri de karavanda çökmeye sebep olabilecektir. Bu nedenle, yazın güneş ışınlarını geçirmeyen kışın da sert hava koşullarından koruyan kalite kontrol sertifikalı brandaların kullanılması son derece önem taşır.

Brandalarda Kalitenin Önemi

Karavan Brandası Modelleri seçiminde farklı renkler de tercih edilebilir. Tercihi belirleyen ana unsur, onaylı ürünlerin alınmasıdır. Kurumsal firmalardan alışveriş yapıldığı zaman, branda satışları öncesinde ürünler, belli testlerden geçirilmektedir. Su ve nem geçirmezlik, kolay şekilde yırtılıp kesilememe gibi dayanıklılık testleri önem taşıyacaktır. Sektörde deneyimli ve tanınmış firmalardan branda ve tente alınması son derece önem taşır. Branda alımında tercihi etkileyen ana unsur fiyat olmamalıdır. Sırf ucuz diye alınan brandalar, kalite kontrol şartları aranmadan alınmışsa kısa bir süre sonra bozulma ihtimali de olacaktır. Fiyatla birlikte kalite karşılaştırmasının da yapılması oldukça önem taşıyacaktır. Kurumsal çalışma ilkelerine sahip olan, yaygın hizmet ağına sahip olan firmalardan destek alınması son derece önem taşımaktadır.

Tentelerin Kullanım Alanları

Tenteleri brandalardan ayrı düşünmek son derece yanlış olacaktır. Brandaları daha çok sanayi ve endüstride görürken, tenteleri yaşam merkezlerinde daha sık görürüz. Herhangi bir branda tasarımını tentelerle daha farklı hale getirmek söz konusudur. Buna verilecek en güzel örnek, kamelyalardır. Üstü sağlam brandalarla kapatılmış olan kamelyalar, kış ayları için yanları tentelerle kapatılarak kış bahçesi formuna dönüşebilecektir. Kamelyaların kış bahçesine dönüşebilmesi birçok açıdan avantaj sağlayacaktır. Bunların başında yazın sıcaktan, kışın da yağış ve soğuktan koruyacaktır. Dört mevsim en olumsuz hava şartlarında bile bahçelerden istifade etmek söz konusu olabilecektir. Tenteleri, pastane ve lokantaların caddeye bakan yüzeylerinde körüklü modelleri ile görmek de mümkündür. Yarım daire şeklinde açılabilen bu tasarımlar, olumsuz hava koşullarına karşı koruma özelliği sunacaktır. Bu sayede hizmet sektöründe en çok tercih edilen modellerdir.

Açık Alanlarda Kullanılan Tenteler

Tenteleri, teras ve kat bahçeleri gibi açık alanlarda da sıkça görmek mümkündür. Rüzgar ve fırtına gibi olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklı olması sebebiyle mafsallı modeller tercih edilecektir. Akrilik kumaş yapıları ile rüzgara mukavemet sağlaması ve çelik yapıları ile daha uzun süre kullanım imkanı sağlayan tentelerdir. Mafsallı tenteleri ev gibi yaşam alanlarında daha sık görmek mümkünken, lokantaların yemek servisi yapılan teraslarında da rastlamak söz konusudur. Çadır tenteler de fuar gibi geniş katılımlı organizasyonlarda kullanımı önerilen modellerdir. Çok sayıda kişiyi barındıracak geniş iç kapasitesi ve hızlı kurulumu ile tercih edilir. Firmamız birbirinden güzel tente modelleri ve kaliteli branda tasarımlarıyla kurulum ve teknik destek sunan kuruluşlardandır

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?