İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.427,6300
 • EURO
  $1,0760
 • ALTIN
  $48.027,2300
 • BIST
  $180,3000
Karpuz Tente istanbul

Karpuz Tente istanbul

Herhangi bir alanı, hava ve olumsuz Sartlardan korumak için yaptırılan ve dört mevsim kullanılmakta olan konforlu sistemlere tente ismi verilmektedir. Tenteler eski dönemlerden bu yana en çok rağbet gören uygulamalardan birisidir. Yıllar içerisinde, çok fazla tente modeli ve çeşidi ortaya çıkmıştır. Bunlardan bahsetmek gerekirse, bir kaç tente modeli şu şekildedir;  branda tente, karpuz tente, körüklü […]

Herhangi bir alanı, hava ve olumsuz Sartlardan korumak için yaptırılan ve dört mevsim kullanılmakta olan konforlu sistemlere tente ismi verilmektedir. Tenteler eski dönemlerden bu yana en çok rağbet gören uygulamalardan birisidir.

Yıllar içerisinde, çok fazla tente modeli ve çeşidi ortaya çıkmıştır. Bunlardan bahsetmek gerekirse, bir kaç tente modeli şu şekildedir;  branda tente, karpuz tente, körüklü tente, cam tente, otomatik tente, mandallı tente gibi pek çok tente çeşidi kullanılmaktadır. Bu tentelerden bazıları diğer tentelerle göre, daha kullanışlı ve ucuz bir fiyata sahiptir. Onlardan birisi de oldukça popüler bir tente çeşidi olan karpuz tentedir.

Karpuz Tente Nedir

Karpuz tente görünüşü itibari ile bir karpuzu anımsatmaktadır. Bu yüzden hem şık hem de sevimli bir görüntüsü vardır. Pek çok işletme de karpuz tenteyi görebiliriz. Daha eski yıllar da karpuz tentenin benzeri olan, körüklü tente çok fazla kullanılmıştır. Körüklü tente de yapı ve görüntü olarak karpuz tenteyi andırmaktadır. İkisi aralarında ki fark karpuz tentenin daha güncel ve daha trend olmasıdır. Trend olmasının bazı sebepleri vardır. Yani karpuz tente avantajlıdır.

Karpuz Tente - Velioğlu Tente ve Branda

Karpuz Tente Neden Tercih Edilir

Karpuz tente, görünüş itibari ile hem az yer kaplar hem de kullanımı basit bir tentedir. İpli bir mekanizma ile açılıp kapatılabilir. Gölgeliği, üstten kapatacak biçim de, dilimidir.

Karpuz tentenin tercih edilmesinin önemli sebeplerinden birisi de,  maliyetinin düşük olması ama bir yandan da, diğer tentelerden daha dayanıklı bir tente olmasıdır. Bu yüzden karpuz tentenin birçok özelliği, tercih edilmesini sağlamaktadır. Bu özelliklere bira değinmek gerekmektedir.

Karpuz Tente Hangi Özelliklere Sahiptir

Karpuz tente birçok özelliği barındıran bir tentedir. En çok dikkat çeken özellikleri ise şunlardır;

 • Karpuz tenteler de model ve renk seçim şans ı vardır.
 • İşçiliği fazladır.
 • Az malzeme ile imal edilir.
 • Fiyatı ekonomiktir.
 • Görsel olarak şık durur.
 • Koruması iyidir.
 • Kumaşları ısı ve su geçirmez
 • Kumaşlar Avrupa’dan ithal olarak gelir.
 • Her mekâna göre bir karpuz tente stili oluşturabilir.
 • Hem göze hitap eder, hem de fonksiyonel olarak, çok kullanışlıdır.

Karpuz Tente Modelleri Nelerdir

Karpuz tente istanbul un kendi aralarında çeşitli modelleri bulunmaktadır. Bunlar uygulanacak olan alana göre değişiklik göstermektedir. Bunlardan bazıları; açılır kapanır ve sabit tentelerdir. Görmeye alışık olduğumuz bir diğer modeli ise, sıralı karpuz tente modelidir ve kullanımı yaygındır. Bu tente modelleri, genellikle pastane gibi işletmelerde kullanılan karpuz tentelerdir.

Buradaki amaç işletmeye dikkat çekici bir hava vermektir. Bazı bina ve ya otellerin girişinde de yağmurdan korunma amaçlı karpuz tenteler görülmektedir. Yani işletme ve ya mekânınızın hem şık hem de kaliteli görünmesini istiyorsanız, karpuz tenteyi düşünmeden yaptırabilirsiniz. Yaptırmadan önce de bir araştırma yapıp öyle karar verebilirsiniz.

Karpuz Tente Nasıl Yapılır

Karpuz tente, içerik olarak hafif metal malzemelerden yapılmaktadır. Yapılmadan önce kumaş seçimi ve karpuz tente modeli belirlenmelidir. Daha sonra düzeneğin üzerine, gergin bir biçim de kumaş yerleştirilmektedir. Daha Kaynak kısımları tam birbirine bağlanarak işlem tamamlanmış olur. Sağlam bağlantı yapılması, olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklı olmasını sağlamak içindir. Dükkân tipine ve ya otele göre, kumaş seçimi müşteriye kalmıştır.

İster polyester ister akrilik ve ya branda kumaş kullanılabilir. Karpuz tenteler enine ya da boyuna demirler ile duvara monte edilen tentelerdir. Yağmurun suyunu direk aşağıya akıtır. Ve güneş ışıklarını da engelleyerek, gölge bir alan oluşmasını sağlar.

Karpuz Tente İzmir- Balon Tente - Bombeli Tente Fiyatları

Karpuz Tente Fiyatları

Karpuz tente istanbul fiyatları da, modele ve kaliteye göre değişkenlik göstermektedir. Her cebi yormayacak karpuz tente fiyatları bulunmaktadır. Bu müşterinin seçeceği malzemelere bağlıdır.  Ya da kaç tane karpuz tente koyulacağı fiyatı belirlemektedir.

Ekip gelip karpuz tenteyi kurduğun da ek olarak monte parasını da almaktadır.  Yine karpuz tentenin uygulanacağı bölüm bu kısım da önemlidir çünkü alanın genişliğine göre de kumaş genişlik ve uzunluğu belirlenir. Tüm bunlar karpuz tentenin fiyatını belirler. Zaten yaptırmak için gerekli ölçüler alındığın da, fiyatı da belirtilecektir. Eğer anlaşma sağlanırsa 1-2 gün içeresinde kurulum sağlanmaktadır. Eğer sizde karpuz tente istanbul yaptırmak ve bu konu da hizmet almak isterseniz, firmamızla bağlantıya geçebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?