İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.007,5000
 • EURO
  $0,9508
 • ALTIN
  $43.314,0700
 • BIST
  $151,7000
Karpuz Tente

Karpuz Tente

Genel de tüm hava şartların da yani; kar, dolu, rüzgâr, aşırı sıcak gibi durumlar da insanların yaşadıkları veya bulundukları ortamların koruması amacıyla, çeşitli malzemelerden yapılan ürünlere tente denilir. Tenteler farklı model ve sistemler de olabilir. En çok tercih edilen tente modellerinden biri de karpuz tentedir. Karpuz Tente Nedir? Karpuz tente, genellikle kesilmiş yarım bir karpuzu andırdığı için […]

Genel de tüm hava şartların da yani; kar, dolu, rüzgâr, aşırı sıcak gibi durumlar da insanların yaşadıkları veya bulundukları ortamların koruması amacıyla, çeşitli malzemelerden yapılan ürünlere tente denilir. Tenteler farklı model ve sistemler de olabilir. En çok tercih edilen tente modellerinden biri de karpuz tentedir.

Karpuz Tente Nedir?

Karpuz tente, genellikle kesilmiş yarım bir karpuzu andırdığı için bu ismi almıştır. Karpuz tente genel olarak, dekor amaçlı ve yağmurdan korunma amaçlı ile uygulanan sistemdir. Cam ve pencere önlerin de sıklıkla görülür. Dekoratif bir tente olduğu için yapıldığı alanlara şıklık ve görsellik katar. Karpuz tenteler, farklı renkler de ve modeller de olabilir. Sistem olarak açılıp kapanan bir düzenekte çalışır. Kullanımı pratik ve kurulumu basit olan karpuz tente, yapıldığı ortama konfor katar.

Karpuz tentelerin en çok tercih edilen iki modeli vardır. Müşteriler en çok ucun da dilimler bulunan, yarım karpuz seklinde olan tenteleri tercih eder. Diğeri de ucu düz karpuz tentedir. Arzu edilirse yaptıran işletme, tente üzerine ismini işletebilir.

Dekoratif Karpuz Tente 100 X 100 Cm - Kumasci.com/shop - Türkiyenin Online Kumaş Sitesi

Karpuz Tente Özelikleri

Karpuz tenteler genellikle adından da anlaşıldığı üzere, karpuz şeklin de yuvarlak tentelerdir. Bundan ötürü herhangi bir alana rahat bir şekilde montajı yapılabilir. Karpuz tente, diğer tenteler gibi yanlara doğru açılmaz. Yukarı doğru bir açılma sistemi vardır. Müşterinin istediği şekilde modeller ve tasarımlar yapılır. Karpuz tenteler üretilirken, kenarlarına özel bir mekanizma yapılır ve bu şekilde istediğiniz de açılıp kapanır.

Karpuz tente, pek çok insanın bütçesine hitap edebilen bir tente modelidir. Çok büyük alanlara, karpuz tente yapılmaz. Genel de az yer kaplayan pratik bir tentedir. Otel kapılarına yapıldığı zaman, müşterilerin ilgisini çeken bir görsellik sunar.

Ayrıca modern tentelerden biridir. Karpuz tenteler yağmura karşı dayanıklıdır ve su geçirmez. Altın da yer alan, her alan da koruma sağlar. İşletmeler de en çok karşılaşılan karpuz tente rengi, bordo ve kırmızı tonlarındadır. Ama işletmenin özel bir rengi varsa, nasıl isteniyorsa öyle de yapılabilir.

Karpuz Tente Modelleri

Karpuz tente modelleri de diğer tenteler gibi geniş bir yelpazeye sahiptir. Uzun karpuz tente modeli de bunlardan biridir. Bu tente modeli, geniş camekan olan yerler de dışardan hoş bir hava vermesi için yapılır. Cam üzerine yapılan karpuz tenteler, yağmurun girmesini engeller. Cam üstü karpuz tente, genel olarak işletmelerin alanına göre yapılır.

Bu, görsel olarak dükkânı cazip bir görüntüye sokar. İşletmeler en çok karpuz tenteyi kapıların girişlerine yaptırır. Bu müşterilerin beğendiği bir tasarımdır. Karpuz tentelerin, sabit, manuel ve açılır kapanır sistemleri vardır. Sıralı karpuz tente de en çok tercih edilen modellerden biridir. Tek karpuz tenteler, ebat olarak biraz büyüktür, sıralı karpuz tente de daha küçük ve birkaç karpuz tente, sıralanmış bir görüntüdedir.

Daha çok pastane gibi işletmeler de karpuz tente ile karşılaşmak mümkündür. Bina girişlerine de yapılabilir. Binayı görsel olarak zenginleştirmek mümkündür. Dikkat çekici bir işletme, aynı zamanda konforlu alanlar yaratmak isteyenler, karpuz tenteyi tercih edebilir.

Karpuz Tente Kurulumu

Karpuz tenteler, hayatın her alanın da karşılaştığımız en güzel tente modellerinden birisidir. Evlerde, dükkanlarda, oteller de ve bazen de iç tasarımlar için kullanılan bir tentedir. Genellikle gölgelik alan yaratmak için kullanılır. Kullanımı her mevsime uygundur. Tentenin yapılışın da kaliteli bir branda kullanılır.

Genel de akrilik kumaş tercih edilir. Kumaşlar dayanıklıdır. İskelet yapısı sağlamdır. Yapılırken kaliteli ve ömrü uzun olan malzemeler kullanılır. Karpuz tente yapılırken en önemli hususlardan biri de imalat yapılırken, kullanılan kumaşın gergin bir şekil de monte edilmesidir. Bu her türlü hava koşuluna karşı dayanıklılık sağlar. Eğer gergin bir kurulum yapılmazsa, tente bozulabilir.

Zorlu Tente - Tente - Branda - Çadır

Karpuz Tente Fiyatları

Karpuz tentelerin fiyatları, genellikle sayısına göre değişir. Tek parça karpuz tente ile sıralı karpuz tentelerin fiyatları, farklıdır. Eğer cam tente yapılacaksa daha yüksek bir fiyat çıkabilir. Karpuz tentenin uygulanacağı alan, tentenin genişliği ve montaj işlemleri de fiyatı belirleyen unsurlardır.

Bazen ürünlerin içerisin de körüklü sistem gibi farklı sistemler uygulanabilir. Bunlar özel bir sistem ve üretim gerektiren tentelerdir. Bu da fiyatı yükseltebilir. Kesin bir fiyat, gerekli ölçüm ve malzeme listesi belirlendiği zaman verilebilir. Eğer fiyatı size uygun olursa, sipariş verebilirsiniz. Gerekli bilgi ve hizmeti almak isterseniz, siz de firmamızı arayabilirsiniz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?