İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.432,5700
 • EURO
  $1,0773
 • ALTIN
  $47.990,0100
 • BIST
  $181,1000
Kartal Tente

Kartal Tente

Günümüzde tente modelleri iklim şartlarına bağlı olarak çevre ve hava koşullarından,  dışarıdan gelebilecek etkenlerden korunmaya yarayan Kartal tente sistemleri genellikle güneşlik görevi görmeye yarar. İlk olarak üretimi yapılırken bez, çadır ve branda gibi ürünler ile üretilse de zamanla bu seçeneklere daha iyi ve gelişmiş fonksiyonel kullanım seçenekleri eklenmiştir. Günümüzde ise en çok işletmeler tarafından farklı farklı modelleri […]

Günümüzde tente modelleri iklim şartlarına bağlı olarak çevre ve hava koşullarından,  dışarıdan gelebilecek etkenlerden korunmaya yarayan Kartal tente sistemleri genellikle güneşlik görevi görmeye yarar. İlk olarak üretimi yapılırken bez, çadır ve branda gibi ürünler ile üretilse de zamanla bu seçeneklere daha iyi ve gelişmiş fonksiyonel kullanım seçenekleri eklenmiştir. Günümüzde ise en çok işletmeler tarafından farklı farklı modelleri kullanılır. En çok kullanım yapan yerler restoran, kafe, otel, etkinlik yerleri ve halka açık tüm yerler için rahat ve konforlu bir şekilde kullanılır.

Tente Nedir?

Güneş, rüzgâr, yağmur ve her türlü iklim ve hava koşullarından korumayı sağlayan bez ve kumaş gibi ürünlerden elde edilen ürünlerdir. Günümüzde artık her şeyin gelişmesi ve teknolojinin de gelişmesiyle beraber birçok tente modeli üretilmeye başlamıştır. Katlamalı tente modelleri, rulo tenteler ve aç kapa tente çeşitleri gibi birçok modelleri üretilmektedir. İstenilen ve uygun görülen her yer için kolay ve rahat bir kullanım sağlar. Bu nedenle çoğu firmaların vazgeçilmez ürünlerinden birisidir.

Pergola Sistemleri – Anadolu Pergola

Tente Kullanım Alanları

Günümüzde artık ev tipi tente modellerinin dışında endüstriyel tip şeklinde tente modelleri ve gölgelendirme modelleri de yer alıyor. Mağaza, butik ve işletme yerlerinin vitrin sistemleri için kullanım sağlayan Kartal tente ürünleri, çay bahçesi, restoran ve kafe gibi yerlerde de özellikle halka açık mekân yerlerinde kullanım görevi görür. Yapı ruhsatı ve herhangi bir belge gerektirmeden kullanılan tente sistemleri otel ve spor tesisleri gibi birçok kullanım gerektiren yerlerde kolaylıkla kullanılabilir.

Tente Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde en çok kullanım sağlayan tente modelleri Mafsallı tente modelleri ve pergola sistemleri olarak yerini alır. Branda korumalı tente modelleri, kumandalı tenteler, otomatik ve motorlu tente gibi birçok çeşidinin bulunmasının yanı sıra çift taraflı tente gibi ürünlerde yer alıyor. Aynı zamanda gölgelendirme sistemleri arasında kullanılan ürünlerden birisi de cam sürgü sistemleridir.

Tente Çeşitlerine Göre Kullanım Alanları

Mafsallı tente modelleri genellikle mağazalar ve işletmeler için kullanım görevi sağlayan ürünlerdir. Genel olarak çevirme kollu tente olarak bilinen bu ürünler daha çok ev tipi çeşitleriyle de fazlaca kullanım görevi görüyor. Pencere, teras, balkon ve dükkânların ön taraflarını korumak amaçlı kullanılan tente modeli ise sabit tente modelleri tercih edilir.

Havuz başı tesisler, çay bahçesi, restoran ve bahçeler için kullanılan Kartal tente modeli de pergola sistemleri olarak katlamalı ve ışıklı tasarımları ile bu gibi alanlarda kullanılır. Pergola ya da diğer tente modellerine motor ilave edilerek kullanım sağlaması, motorlu tente olarak adlandırılabilir. Kumanda panelleri ya da uzaktan kumanda sistemi ile kullanım sağlayan tente modelleridir.

Körüklü tente olarak bilinen tente modeli de en çok dekoratif amaç ile kullanılır. En çok mağaza, butik, işletme!, otel tasarımında, balkon ve pencereler için kullanım görevi gören bombeli tasarımlar olarak yerini alır. Karpuz model olarak isimlendirilen körüklü tente modelleri genel olarak manuel olarak kullanım görevi sağlar. Kasetli tente modeli ise; dükkânların vitrinleri için üretilen ürünler arasında yerini alır.

Dükkânların ön taraflarını koruması ve kollaması amacı ile kullanım sağlayan kolay ve pratik ürünlerdir. Klasik tente modelleri olarak bilinen tente ise, ev tipi sistemlerde, balkon ve pencerelerin üst taraflarını korumak amaçlı kullanım görevi görür. Çift açılır modeller ise oldukça geniş yerler için kullanım görevi gören her iki tarafa da açılabilen tente sistemleridir. Daha çok okul, kafeterya, cami ve restoran gibi yerlerde kullanılan manuel ya da motorlu modeller olarak yer alır. Her alanın boyutu ve kullanım özelliğine göre farklı tarzda tente çeşitleri üretiliyor.

TENTE MODELLERİ | Akgün Branda |Denizli Brandacılar|Denizli Pergole

Tente Kullanım Avantajları Nelerdir?

Tente modelleri mekânların daha güzel, gösterişli ve hoş görünmesini sağlar. Ayrıca hiçbir şekilde yapı ruhsatına gerek kalmadan tüm yerlerde kullanılabilir. İş yerleri için fazladan bolüm olanağı ve bölge yeri kazandıran tente modelleri kolay ve pratik kullanım özelliği ile zahmetsiz ve rahat bir kullanım özelliği sunar. Bunun yanı sıra reklam olanağı da sunar. Tente üzerine hangi işletme ve sektöre ait olduğu yazılabilir. Ayrıca hava şartlarından korunmak için oldukça kullanışlı bir üründür. Bu nedenle bu konuda firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?