İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $2.964,3800
 • EURO
  $0,9390
 • ALTIN
  $43.026,4200
 • BIST
  $150,4000
Kasetli Tente istanbul

Kasetli Tente istanbul

Kasetli tente, bir çeşit tente sistemidir. Kasetli tente sistemlerinin işlevlerine geçmeden önce tente sistemlerinin ne olduğunu ve ne amaçla kullanıldığını açıklamak daha iyi olacaktır. Tente, İtalyanca bir sözcüktür ve Türkçe karşılığıyla gölge demektir. Bu anlam çerçevesinde tente sistemleri; kafe, restoran, kafeterya, havuz tesisi, okul, AVM, market, mağaza, sahaf, kasap, bahçe, teras ve balkon gibi çeşitli […]

Kasetli tente, bir çeşit tente sistemidir. Kasetli tente sistemlerinin işlevlerine geçmeden önce tente sistemlerinin ne olduğunu ve ne amaçla kullanıldığını açıklamak daha iyi olacaktır. Tente, İtalyanca bir sözcüktür ve Türkçe karşılığıyla gölge demektir.

Bu anlam çerçevesinde tente sistemleri; kafe, restoran, kafeterya, havuz tesisi, okul, AVM, market, mağaza, sahaf, kasap, bahçe, teras ve balkon gibi çeşitli alanları, çeşitli meteorolojik olaylara karşı muhafaza etmek amacıyla üretilen sistemlerdir. Tente sistemleri her kullanım alanına ve ihtiyaca hitap edebilmek amacıyla farklı çeşitlerde üretilir.

Bunlar mafsallı tente, pergola tente, motorlu tente, körüklü tente, kasetli tente, çift açılır tente, sabit dekoratif tente gibi çeşitlerdir. En çok kullanılan ve en modern tekniklerle üretilen tente sistemlerinin başında kasetli tente sistemi gelir. Son derece modern olan kasetli tente istanbul merkezinde ve ilçelerinde sıklıkla tercih edilir. Kasetli tente sistemleri birçok özellikle bezenmiştir.

Kasetli Tente Malzemeleri

Son derece modern ve şık tasarıma sahip olan kasetli tente sistemleri kaliteli üretim malzemeleri ile üretilirler. Üretiminde paslanmaz profiller kullanıldığı için her türlü dış etkiye karşı dayanıklıdırlar. Ayrıca manuel kasetli tentelerin yanı sıra otomatik olarak da üretilebilen kasetli tenteler mevcuttur. Bu tür kasetli tenteler uzaktan kumandaya sahiptir.

Kasetli tenteler kumaş ve kaset sisteminden oluşurlar. Ayrıca kasetli tentelerde yerli ithal ya da akrilik kumaş çeşidi kullanılır. Bununla birlikte kullanıcının isteğine göre farklı renk ve çeşitlerde kumaş kullanımı da mümkündür. Bunlara ek olarak kasetli tentelere rüzgâr ve güneş sensörlü eklemek de mümkündür.

Kasetli Tente Özellikleri

Şık ve kompakt bir tasarıma sahip olan kasetli tente sistemleri, en yeni tente sistemlerinden birisidir. Otomatik ya da manuel olarak açılıp kapanma özellikleri bulunduğundan dolayı açılır kapanır özelliği bulunan tente sistemleri arasındadır. Kullanıldığı mekâna göre ayarlanabilen kasetli tente sistemleri hemen hemen her yerde kullanılabilir.

Paslanmaz çelik malzemelerden ve cıvatalardan imal edilen kasetli tenteler, bu sebeple çeşitli dış etkilere karşı son derece dayanıklıdır. Oldukça uzun kullanım ömrüne sahip olan kasetli tente sistemleri, kaset ve kumaş sistemine sahiptir. Kaset sistemi mekanizmayı ve kumaşı her türlü olumsuz dış etkiden korur. Bu sebeple bu ismi alan kasetli tente sistemleri, kendi kendini temizleme mekanizmasına sahiptir.

Kasetli Tente Kullanım Alanları

En modern üretim teknikleriyle üretilen kasetli tente sistemleri sağladığı avantajlarla birçok alanda kullanılır. Her mekâna göre ayarlanabilir ileri açılım özelliği bulunan kasetli tenteler, hemen hemen her alanda kullanılabilirler.

Kasetli tenteler genellikle dükkânların vitrinlerinde, kafelerde, restoranlarda, kahvaltı salonlarında, havuzlarda kullanılır ve bu alanların ön cephe korumasını sağlar. Ayrıca ev tipi kasetli tenteler de bulunur ve bu tenteler evlerin balkonlarında, teraslarında, yaz ve kış bahçelerinde kullanılır. Kasetli tente istanbul merkezinde ve ilçelerinde çeşitli işletmelerde ve evlerde sıklıkla kullanılır.

Kasetli Tente Avantajları

En son çıkan tente çeşitlerinden biri olan kasetli tenteler son derece modern ve kompakt bir tasarımla üretilirler. Kasetli tenteler, kullanıldığı ortama birçok avantaj kazandırırlar. Öncelikle barındırdıkları kaset sistemi sayesinde mekanizmayı ve kumaşı yağmur, kar, güneş ışını, rüzgâr, kasırga gibi kötü hava koşullarından ve diğer dış etkilerden korurlar. Bunun yanında otomatik ya da manuel olarak açılıp kapanabilirler. Bu sayede gerek görülmediğinde kapatılarak fazla alan kaplamazlar. Ayrıca kasetli tente sistemleri kendi kendini temizleyebilen bir mekanizmaya sahiptir. Bu mekanizma sayesinde temizlik işleriyle zaman harcanmaz ve zaman tasarrufu elde edilir. Son derece kaliteli üretim malzemeleri kullanılarak üretilen kasetli tentelerin kullanım ömürleri oldukça uzundur ve fiyatları da son derece hesaplıdır.

Kasetli Tente Fiyatları

Dünyanın en modern ve en yeni tente sistemlerinden olan kasetli tente sistemleri kullanıcılara birçok avantaj sağlar. Ancak bu avantajlarına rağmen fiyatları son derece ekonomiktir. Kasetli tente sistemleri, hem ekonomik hem de işlevsel olmaları sebebiyle sıklıkla tercih edilir.

Kasetli tente istanbul, Ankara, İzmir gibi Türkiye’nin her yerinde kullanılır ve dünyada da en çok kullanılan tente sistemlerinden birisidir. Kasetli tente sistemlerinin fiyatları; tentenin kullanıldığı alanın ve tentenin ebatına, çeşidine, işlevselliğine, kalitesine bağlı olarak değişir. Son derece uygun fiyatlı kasetli tentelere firmamız üzerinden hizmet alarak ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?