İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.441,6400
 • EURO
  $1,0821
 • ALTIN
  $48.238,5100
 • BIST
  $181,1000
Kış Bahçesi Branda Modelleri

Kış Bahçesi Branda Modelleri

Branda gölgesinde huzurla oturabileceğiniz bir yapı. Branda kalın ipliklerden yapılır. Yapıldığı yerden alınabilir yani taşınabilir bir yapıdır. Genellikle evlerin bahçelerinde, kafelerde ya da havuz bahçelerinde kullanılır. Sadece güneşli havalarda değil branda kışları kar keyfini izlemek için sığınılacak en güzel yerdir. Branda Nedir? Branda daha çok kış aylarında soğuk havadan korunmak amacıyla yapılan kapalı küçük kulübelerdir. […]

Branda gölgesinde huzurla oturabileceğiniz bir yapı. Branda kalın ipliklerden yapılır. Yapıldığı yerden alınabilir yani taşınabilir bir yapıdır. Genellikle evlerin bahçelerinde, kafelerde ya da havuz bahçelerinde kullanılır. Sadece güneşli havalarda değil branda kışları kar keyfini izlemek için sığınılacak en güzel yerdir.

Branda Nedir?

Branda daha çok kış aylarında soğuk havadan korunmak amacıyla yapılan kapalı küçük kulübelerdir. Branda yapımında polyester kumaş kullanılır brandanın genellikle şeffaf olanı tercih edilir. Branda yanabilir fakat özel üretimi sayesinde ateşi ilerletmez yani branda yansa dahi alev almaz.

İnsanlar son zamanlarda brandalara karşı büyük ilgi duyuyorlar. Hem dışarı çıkmak istiyorlar hem de bu kış aylarında üşümemek. İşte tam o sırada  branda giriyor devreye. Branda özellikle müstakil ve bahçeli evleri olan kişilerin vazgeçilmezdir. Şeffaf branda yaptırarak kışın keyfine doyuyorlar.

Kemalpaşa Tente Branda, SİSTEM TENTE BRANDA İzmir Tente Karabağlar tente, Kamyonet Tente

Branda Yaptırmanın Avantajları

 • Branda sizi kış aylarında soğuktan yaz aylarında ise sıcaktan koruyan bütün mevsimlerin güzelliklerine doymanızı sağlar
 • Branda bahçenize bir konsept katarak daha güzel görünmesini sağlar.
 • Brandanızın içine eşya yerleştirerek kendinize yeni bir alan yaratmanızı sağlar.

Brandanın Özellikleri

 • Branda su geçirmez kumaşlardan yapılmaktadır.
 • Güneş ışınlarından ya da soğuk havalardan sizi koruma özelliği vardır.
 • Tercih genişliği çok fazladır.
 • Araba brandasından tutun bir çok alanda kullanılabilir.

Brandalar Nerelerde Bulunur

 • Kafe ve ormanlık alanlarda
 • Havuzlarda ve plajlarda
 • Sigara yasağının olduğu yerlerde
 • Müstakil evlerin bahçesinde
 • Tarihi yer ve semt bölgelerinde

Branda Baskı Çeşitleri

Branda baskısı ikiye ayrılır

 • Çin Branda;

Gramaj olarak Avrupa Brandadan daha incedir. Kısa süreli bir kullanım ya da ekonomik bir branda olsun istiyorsanız Çin brandasını kullanmanız daha uygun olacaktır.

 • Avrupa Branda

Gramaj olarak Çin Brandasından daha kalındır ve kalitelidir. Uzun kullanım için tercih edilmelidir. Ayrıca gramajı kalın olduğu için fiyatı Çin brandasına göre artış gösterebilir.

Branda Baskı Fiyatları

Branda baskı fiyatları aslında çok fazla değişiklik gösterebilir. Bunlar baskı brandasının kalitesin, branda boyutları, brandanın asılacağı yer gibi unsurlar nedeniyle branda baskı fiyatları değişiklik gösterebilir. Brandalar her ölçü ve boyutta basılabilir. Branda baskı fiyatları metrekare bazında verilmektedir.

Piyasada yaklaşık olarak 1metrekaresi 20-25 TL gibi bir fiyata mal oluyor. Aslında branda fiyatları uygundur. Çünkü yukarıda da saydığımız gibi bir çok özelliği vardır. Piyasa da branda yani vinil malzemenin  Avrupa vinil ve Çin vinil olarak iki tane türü bulunmaktadır. Bu branda tiplerinde ise fiyat değişiklik göstermektedir. Avrupa vinil daha masraflıdır. Çünkü kalın baskıdan yapılmaktadır.

Branda Nasıl Yapılır?

Dış yüzeyi ve iç yüzeyi mika, naylon, kalın branda kumaşıdır. Şeffaf mika kış bahçelerinde çoklukla kullanılır ve %100 PVC den oluşur. Cam gibi saydam olduğu için içeri ve dışarıyı saydam şekilde gösterme özelliğine sahiptir.

Kış bahçelerinde balkon yerine branda tercih edilir böyle hem sıcak bir ortamda bulunursunuz hem de dışarıyı izleme fırsatınız olur.

Kenarlarındaki fermuarları sayesinde kapalı olarak kullanılabildiği gibi açık da kullanılabilir. Kışın sıcak brandanızda kışın keyfini sürerken yazın dinlenerek sıcak havada brandanızda dinlenebilirsiniz.

Branda sadece şeffaf değildir. İstenilen renkte yapılabilir. Fakat kış bahçesi brandası için en uygun olan şeffaf brandadır.

Şeffaf Branda Kış Bahçesi

Isı yalıtımı ve konfor sağlayan branda türüdür. Mekânın estetik görünmesini sağlar ve oluşturulduğu yere uyum sağlar. Kış bahçesi brandası olduğu için son derece dayanıklıdır. Kış brandası kışın zorlu hava koşullarında uçmaz ya da yıpranmaz ayrıca kış bahçesi brandası yazın da kullanılabilir.

Sakarya Kasetli Tente | Odesa Sistem Odesa Cam Adapazarı

Brandanın İçinde Yapılmaması Gerekenler

 • Brandaya ateşle yaklaşmayın
 • Camını açamadığınızda kesici alet ile kesmeyin
 • Kış aylarında brandanın içinde ateş yakmayın
 • Güneşli günlerde brandanın içini havalandırmaya unutmayın.

Kendinize kış bahçesi brandası oluşturarak sizde masmavi gökyüzünü, yemyeşil çimenleri, soğuk havaları ya da sıcak havaları en sevdiğiniz şeyleri brandanızın içinde yapabilirsiniz. Hatta isterseniz brandanızın içini süsleyebilir kendinize çalışma odası bile yapabilirsiniz.

Ayrıca çok su sevmeyen bitkilerinizi brandaların içinde saklayabilirsiniz. Günlük kahvenizi brandanızın içinde içip kitap okuyabilir doğayla baş başa kalabilirsiniz. Özellikle çok yoğun geçen zamanlarınızın ardından branda size tatil gibi gelir. Brandanızın içinde kendi dünyanızı yaratabilir hatta eğer bahçeli bir eviniz varsa karlı havalarda brandanızın içinde ailenizle kahvaltı yapabilirsiniz. Böylelikle daha huzurlu ve mutlu bir hayata başlama imkânını bulabilirsiniz. Branda yaptırmak isteyenler mutlaka internet sitemizden örnek branda modellerine bakabilir.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?