İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.007,5000
 • EURO
  $0,9508
 • ALTIN
  $43.314,0700
 • BIST
  $151,7000
Kış Bahçesi Fiyatları istanbul

Kış Bahçesi Fiyatları istanbul

Kış bahçeleri özellikle de günümüzde binalardaki estetik dokunuşların ön plana çıkması anlamında oldukça ayrı bir öneme sahiptir. Özellikle de dış cephelerde yapılan değişiklikler sonucunda bu daha da önemli bir yere sahip olmuştur. Kapı önünde bahçesi bulunan binalarda kapalı bir kullanım alanı elde etmek isteyenler için kış bahçeleri devreye girmektedir. Bu anlamda kış bahçelerin yapılış şekilleri […]

Kış bahçeleri özellikle de günümüzde binalardaki estetik dokunuşların ön plana çıkması anlamında oldukça ayrı bir öneme sahiptir. Özellikle de dış cephelerde yapılan değişiklikler sonucunda bu daha da önemli bir yere sahip olmuştur. Kapı önünde bahçesi bulunan binalarda kapalı bir kullanım alanı elde etmek isteyenler için kış bahçeleri devreye girmektedir. Bu anlamda kış bahçelerin yapılış şekilleri de firmaya göre farklılıklar göstermektedir. Kış bahçesi fiyatları istanbul firmamız tarafından her müşteriye uygun şekilde ayarlanabilmektedir.

Kış Bahçesi Yapılışı Ve Özellikleri

Kış bahçesi yapımında değişik türden malzemeler kullanılabilmektedir. Bu malzemeler de bu alanların yapımını ve sağlamlığını doğrudan etkilemektedir. Bunlar incelendiğinde ise cam, çelik ve profil malzemeler kullanıldığı görülmektedir. Profiller üzerinde çoğunlukla sıkıştırılmış contalar kullanılmaktadır. Camlarda ise 33 mm kalınlık kullanılmakta, bu da yalıtım sağlayarak ses geçirmeme özelliği sağlamaktadır. Ayrıca da bu çadırlarda uygun bir şekilde kullanılan destek sacı da kış bahçelerinin yapımında oldukça fayda sağlamaktadır. Kış bahçeleri tek bir alan halinde imal edilebileceği gibi içerisinde odacıklar şeklinde de imal edilebilmektedir. Kış bahçelerinde istendiği kadar sağlam malzeme kullanılsın buna rağmen kaliteli bir işçilik yoksa bunlar hiç bir işe yaramayacaktır. Kış bahçeleri zemine monte edilmeden önce o zeminde bir zemin etüdü uygulaması da yapılması gerekmektedir. İşçilik konusunda ise her aşamada dikkatle hareket edilmesi gerekir. Bunun yanında kapılarda da güvenliği arttırmak amacıyla özel olarak üretilen dolgu malzemesi kullanılması da önemli bir konudur.

Kış Bahçesi Hayatımıza Girişi

İnşaat sektöründe her gün yaşanan gelişmeler, insanların karşısına sürekli yepyeni modeller çıkmasına neden olmuştur. Ülkemizde daha yeni olarak kullanılmaya başlayan kış bahçesi modelleri, birçok ülkede çok uzun süredir kullanılmaktaydı. Bu da açık alanlarda keyif sürmek isteyenler için ve de bunu yılın her mevsiminde yaşamak isteyenler için profil malzeme, cam malzeme ve da çelik malzeme kullanılarak yapılan kış bahçesi fiyatları istanbul firmamız ile daha uygun şekillerde sizlere sunulmaktadır.

Kış Bahçesi Üretimi

Kış bahçesi üretiminde ilk olarak dikkat edilmesi gereken konu iyi bir keşif işlemi yapılması olacaktır. Uzman personeller keşif işlemleri için gerekli olan bilgiye sahip olması gerekir. Gerekli olan etüt işlemleri yapılmalıdır. Kış bahçesinin büyüklüğü ve zeminin durumu burada önemli konular arasında yer almaktadır. Gereken keşif işlemlerinin yapılmasının ardından bir proje çizilir ve de projenin onaylanması beklenir. Projenin onaylanmasını takiben de bundan sonraki aşamada bu şekilde ilerlemeye başlanır. Tüm yapım malzemeleri de bir araya getirilerek montaj işlemine geçilir. Kış bahçesi fiyatları istanbul firmamızca üretim maliyetine göre değişiklik göstermektedir.

Kış Bahçesi Üretiminde Kullanılan Malzemeler

Kış bahçesi üretiminde en çok dikkat çeken şeylerden biri de cam malzeme kullanılmasıdır. Teknolojik gelişmelerin de kaydedilmesine müteakiben kış bahçesi yapımında hızla ilerleme kaydedilmiştir. Kış bahçesi üretiminde yalıtımlı cam malzeme kullanılmalı ve bunlar en doğru ve düzgün bir şekilde birleştirilmelidir. Ayrıca çatı kısımlarında da en uygun saç kullanılmalı ve bunlar da profiller ile güçlendirilmesi gerekir. Öbür yandan kapı kısımları da güvenlik bakımından güçlendirilmelidir. Bu yapıların üretimi kadar montaj aşaması da oldukça önemlidir. Tüm malzemeler en iyi bir biçimde bir araya getirilmelidir. Bu sayede yapı daha da sağlam olacaktır. Aynı zamanda isteğe bağlı olarak kış bahçesinin üretimi tavan ve de cam kısımlarının komple açılabilir şekilde de yapılabilmektedir. Bu şekilde yapılacak olan bir yapı sadece bahçesi olan ve de müstakil evler için değil, geniş teraslı evler ve de is yerlerinin giriş kısımlarında da gayet rahat bir şekilde uygulanabilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?