İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.029,7800
 • EURO
  $0,9897
 • ALTIN
  $43.450,0000
 • BIST
  $160,1000
Kış Bahçesi Nedir?

Kış Bahçesi Nedir?

Bahçelerde her zaman konaklayabileceğiniz, keyifli dakikalar geçireceğiniz alanlar yaratan, kulübe görünümüne sahip camdan olan balkon yapılara denmektedir. Kış bahçeleri, içerisindeki evin de devamı niteliğinde dekorasyon yapılır ve geniş balkonlar olarak tanımlanabilir. Kış bahçesi özellikle kış mevsiminde de balkon keyfi yapmak isteyenler için de beraberinde harika imkânlar sunmaktadır. Kış bahçeleri evin tüm çevresini değiştirirken bizlerin de keyifli dakikalar […]

Bahçelerde her zaman konaklayabileceğiniz, keyifli dakikalar geçireceğiniz alanlar yaratan, kulübe görünümüne sahip camdan olan balkon yapılara denmektedir. Kış bahçeleri, içerisindeki evin de devamı niteliğinde dekorasyon yapılır ve geniş balkonlar olarak tanımlanabilir. Kış bahçesi özellikle kış mevsiminde de balkon keyfi yapmak isteyenler için de beraberinde harika imkânlar sunmaktadır. Kış bahçeleri evin tüm çevresini değiştirirken bizlerin de keyifli dakikalar yaşamamıza olanak sağlamaktadır. Bu yönüyle kaliteli ve güzel zaman geçirilir. Sıcak havalardan soğuk mevsimlere geçildiği dönemlerde, sıcak günlerde bahçede yapılan sohbetin özlemi artmaktadır. İnsanlar sohbetlerin sıcaklığını evlerin bahçesine taşımaya başlarken gelen soğuk günlere mecburen ev sahipliği yapmaktadır. Tam da bu düşünceye düşmüşken çözümü bu gibi bahçeleri yaptırarak bulurlar.

Kış Bahçesi Özellikleri Nelerdir?

Evlere bitişik yapılabileceği gibi bahçenin herhangi bir kısmına da yapılabilir. Yapım aşaması hızlı ve kolayca yapılır. Ayrıca estetiklik açısından göze hitap etmektedir. Bu gibi bahçelerin çoğunluğu camekân olmasına rağmen, çatı katı görüntüsü de verilebilir. İnsanların isteklerin göre sürgülü olarak veya katlanabilir camekân olarak seçenekler sunulur. Bunun yanı sıra kış bahçesinde kişilerin isteklerine ve zevklerine göre renkli cam veya farklı desenlerde, seramik cam desenleriyle de yapılabilir. Genellikle tamamının cam olarak tercih edilmesi ve yapılmasının sebebi insanların doğadan kopmak istememeleridir. Tavan yapıları da çoğunlukla camdan istenmektedir. Sürgülü olarak gökyüzüne kolayca ulaşılabilir hissi yaratır insanda çoğu zaman.

Farklı Kullanım Alanları

Arzu edilene göre tavan yapılarındaki camlar sabit bir şekilde de kullanılabilir. Her mevsim de kullanım özelliğine sahip bir şekilde üretilir. Bunun yanında içerisine tamamen bir bahçe havası verdirilip ya da bahçe mobilyaları eklenip tamamen bir keyifli ortam yaratılabilir. İsteğe göre camekân duvarların arasına da ahşaptan iskeletler konulup daha farklı bir tarz yaratılabilir. Yine arzuya göre kumandalı kapı sistemi, LED ışıklı aydınlatmalar, otomatik kapılı bölmeler de yapılabilir. Ayrıca bu kış bahçesi uygulamasına yapıldığı gibi evin birçok bölümüne de aynı konfor da ve benzer özelliklerde teras kat uygulaması da yapılabilir. Kış bahçeleri çelikten iskelet sistemi ile de yapılabilir. Farklı yöntemler kullanılarak uzun yıllar boyunca paslanmasını engelleyip, ömrü uzun tutulabilir. Yapım aşamasında PVC kullanılmakta olup ısı yalıtımını sağlar. Kış günleri soğuktan yaz günlerinde ise yüksek güneş ışınlarından ve sıcak günlerin kasvetinden kurtarır. Kişilerin isteğine göre şömine, bar gibi özel ilgi alanları da kurulabilir.

Sade Bir Yaşam İsteyenlerin Tercihi

Depreme karşı hiç bir tehdit içermeyeceği için son yıllarda yaşanan olaylardan sonra genellikle tercih edilip, kullanıma devam edilir. Mütevazı bir görüntü yaratacağı gibi gösterişi, abartıyı sevenler içinde ayrıcalıklı bir bölüm oluşturur. Kişilerin imkânlarına göre fiyat konusunda abartıya da kaçılabilir, az maliyetle güzel gösterişli alanlarda yaratılabilir. Yeni dönemde çıkan camlar ile birlikte daha kaliteli ortamlar sunmaktadır. Oldukça iyi malzemeler ile imalatı yapılan bu camekân sistemleri uzun ömürlü olmaktadır. Evlerin uzantısına, şekline göre tasarlanıp kaliteli bir yaşam tarzı garantilemektedir.

4 Mevsimi De Bahçe İçinde Geçirmeyi Kim İstemez Ki?

Sizin de tahmin edebileceğiniz gibi kim istemez ki her mevsim de elinde kahve veya çayla tüm günü geçirmeyi kim istemez. Uzun soluklu yaşam alanı yaratmak, huzur içinde bir hayat geçirmek, biraz da olsun nefes almak için rahatlatıcı bir ortam sunan kış bahçesi uzun soluklu günler geçirir. Ev ortamında kalmaktan bunalan insanlar için rahatlatıcı ortam yaratmaktadır. Kaliteli bir yaşam sunmak için harika bir fırsattır. Bunun sağlanması içinde firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?