İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $2.964,3800
 • EURO
  $0,9390
 • ALTIN
  $43.026,4200
 • BIST
  $150,4000
Kış Bahçesi Tente

Kış Bahçesi Tente

Tente, özellikle her mevsim de işletme ve evlerin açık alanlarında kullanılan, konforlu ve güvenilir alanlar yaratmak için tercih edilen, çeşitli malzemelerle yapılan sistemlere verilen isimdir. Çok farklı tente modelleri bulunur. Özellikle bahçesi olan evler ya da büyük teraslar için, en çok kış bahçesi tente modeli tercih edilir. Kış Bahçesi Tente Nedir? Özellikle bahçeli olan yerlerde tercih edilen kış bahçesi tente modeli, açık […]

Tente, özellikle her mevsim de işletme ve evlerin açık alanlarında kullanılan, konforlu ve güvenilir alanlar yaratmak için tercih edilen, çeşitli malzemelerle yapılan sistemlere verilen isimdir. Çok farklı tente modelleri bulunur. Özellikle bahçesi olan evler ya da büyük teraslar için, en çok kış bahçesi tente modeli tercih edilir.

Kış Bahçesi Tente Nedir?

Özellikle bahçeli olan yerlerde tercih edilen kış bahçesi tente modeli, açık olan alanların, özel bir tente sistemi ya da cam ile kapatılması ile yapılır. Bu şekilde kapatılan alanlar rahatlıkla kullanılabilir ve içi isteğe göre döşenebilir. Böylelikle kışın da doğa manzarası karşısında oturup, çay kahve içilebilir. Arzu edilirse, kış bahçesine ısıtıcı ve ya dekoratif şömine koyulabilir.

Çeşitli bitkiler yetiştirilebilir. Mumlarla, ilgi çekici bir ortam yaratılabilir. Bazen çeşitli ışıklandırma sistemleri ile kış bahçesi, görsel olarak çok şık durabilir. Müşterinin isteğine göre, renkli led lambalar ve ya sarkıtlar takılabilir. Evin içinden daha rahat bir ortam oluştuğu için, sabah akşam kış bahçesinde vakit geçirilebilir. Dileyenler kolay açılıp kapanan zebra perdeler takıp rahatça oturabilir.

Kış bahçesi tente yapılırken, manzaranın kapanmaması için, şeffaf branda ya da açılıp kapanır, cam malzeme kullanılır. İki sistem kıyaslandığı zaman, şeffaf branda bahçeler için, daha ekonomik ve kullanışlıdır. Camdan daha çok şeffaf branda tercih edilmektedir.

Kış Bahçesi - Arma Tente

Kış Bahçesi Tente Özellikleri

Her tente modelinin, kendine has bir özelliği vardır. Kış bahçesi tentenin en önemli özelliği, özellikle kışın bahçede oturmayı seven kişiler için büyük bir avantajdır. Kapatılan alan yağmur, dolu, kar gibi hava olaylarından etkilenmez. Pek çok kişi yağmur ve kar izlemeyi sevdiği için, en güzel yöntem kış bahçesi tente yaptırmaktır. Kullanışlı özelliği ile kış bahçesi tente, son yıllarda en çok satılan tente modelidir denilebilir.

Kış bahçesi tente yapılırken, malzemeler özenli bir şekilde seçilir. Öncelikli amaç tentenin dayanıklı olmasıdır. Seçilen branda ya da cam sistemi yapılırken, en iyi malzemeler kullanılır. Özellikle paslanmayan malzemeler tercih edilir. Kış bahçesi tentenin çatısı, müşterinin zevkine göre farklı modeller de yapılabilir. En çok eğimli ve üçgen olan modeller tercih edilir.

Kış bahçesi tente bir kaç saat içinde kurulabilir. Cam ve şeffaf malzeme kullanıldığı için, içerden dışarı çok net olarak izlenebilir. Şeffaf branda kullanılan kış bahçesi tente, fermuarlı bir sisteme sahiptir. Açılıp kapanması kolaydır. Cam kış bahçesi tente modelinde katlama sistemi vardır. Camlar katlanabilir, temizlenmesi kolaydır.

Kış Bahçesi Tente Nasıl Kurulur?

Kış bahçesi tente yapılmadan önce, kurulumu yapacak olan firma alanın projesini çıkarır. Daha sonra ölçü alır. Cam ya da şeffaf brandanın metresi çıkarılır ve fiyatı hesaplanır. Eğer şeffaf branda tercih edilecekse, brandanın kalınlığı önemlidir. Bazı durumlarda yanlış ölçü kullanılırsa çekme ya da sünme yapabilir.

Malzemeler temin edilip, montajı yapıldıktan sonra, hızlı bir şekilde döşenebilir. İşletmeler de ve müstakil evlerde en çok kış bahçesi tente tercih edilir. Ayrıca kış mevsimi kadar, yazında güneşe karşı koruma sağlar. Klima ya da vantilatör kullanılarak, serin ve konforlu bir yer haline gelir.

 

Kış Bahçesi Tente FiyatlarıKış Bahçesi | Nida Aluminyum Bodrum

Kış bahçesi tente fiyatları her firmada farklıdır. Her firmanın kullandığı malzeme ve fiyat kriterleri farklıdır. Firmaların öncelikli hedefi, müşterilere hitap edecek fiyat aralıkları belirlemektir. Aynı zamanda kaliteli ve dayanıklı tenteler tasarlamaktır. Kış bahçesi tente sistemin de, genelde manuel sistem kullanıldığı için, fiyatı uygundur.

Genel de şeffaf branda en uygun kaplama ürünüdür. Fiyatı cam kış bahçesi tenteye göre daha ucuzdur. Ayrıca kullanılan demir iskele de, kaliteden kaliteye değişiklik gösterir. Paslanmaz özelliği olan boyalarla yapılan iskeleler, daha yüksek ücretlidir. Kış bahçesi tente yaptırmadan önce, firma ile görüşmeler yapıp, firmanın belirttiği fiyatı beğenen müşteriler, ölçüm için gün verdikten sonra, tente yapımına başlanır.

Hazırlandıktan sonra müşterinin istediği bir gün gelip kurulum yapılır. Kurulum yapıldığı gün, kış bahçesinin içini istediğiniz gibi döşeyebilirsiniz. Kış bahçesi tentelerin kesin bir fiyatı yoktur. Herkes kendi bütçesine göre, bir kış bahçesi tente yaptırabilir. Eğer kış bahçesi tente yaptırmaya karar verdiyseniz firmayı arayarak, merak ettiğiniz soruları sorabilir ve eğer isterseniz kış bahçesi tente yaptırıp, hizmet alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?