İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.007,5000
 • EURO
  $0,9508
 • ALTIN
  $43.314,0700
 • BIST
  $151,7000
Konik Gazebo Yapılar istanbul

Konik Gazebo Yapılar istanbul

Yabancı kökenli bir kelime olan Gazebo Türkçe ‘de “görüş açısı geniş, manzaralı, camekânlı balkon ve kule, taraça” anlamına gelir. En bilindik ve kullanılan gazebo türü konik şeklinde olanlarıdır. Konik Gazebo Nedir? Konik Gazebo Yapılar istanbul ürünleri değişik şekillerde karşımıza çıkmaktadırlar. Ama genellikle kolonların üzerine dört ayak şeklinde inşa edilirler. Bu kolonlar; cam, metal, çelik, beton […]

Yabancı kökenli bir kelime olan Gazebo Türkçe ‘de “görüş açısı geniş, manzaralı, camekânlı balkon ve kule, taraça” anlamına gelir. En bilindik ve kullanılan gazebo türü konik şeklinde olanlarıdır.

Konik Gazebo Nedir?

Konik Gazebo Yapılar istanbul ürünleri değişik şekillerde karşımıza çıkmaktadırlar. Ama genellikle kolonların üzerine dört ayak şeklinde inşa edilirler. Bu kolonlar; cam, metal, çelik, beton veya tahta olabilir. Kolon kısmı oluşturulduktan sonra üzeri cam, ahşap, tente veya çelikle kapatılır ve çoğunlukla da çardak olarak kullanılırlar. Üzerlerinin kapatıldığı çatı kısımlarının koni şeklinde gerdirilerek inşa edilenlerine konik gazebo yapı denir.

Konik Gazebo Yapılarının Kurulumu

Konik Gazebo Yapıları istanbul ürünlerinin yapımı ve kurulumu genel olarak çok pratiktir ve ekonomiktir. Tente olanları dikilmiş hazır bir şekildedir, sadece açılıp kurulur.  Bazılarında etrafları camla kapatılıp, yağmur ve kar sularının içeriye girmemesi için çatı kısmı yapılır ve  suların tahliye kısımları da eklenenler vardır. Kullanışlı yapılardır ve estetik bir görüntüye sahiptirler. Bazıları da büyük geniş alanlara kurulurlar, ayak kısımları sopalar ve ağaçlarla, demir, metal şişlerlerle tutturulup hemen inşa edilirler.

Konik Gazebo Yapılarının Kullanım Alanları ve Amacı

Konik Gazebo Yapılar istanbul ürünleri çok farklı alanlarda kullanılıp sayısız yaşam alanları ve sosyal alanlar oluştururlar. Farklı yapım standartları ile karşımıza çıkmaktadır. Evlerin balkonlarında, bahçelerinde; okulların da bahçelerinde karşılaştığımız gibi farklı kullanım alanlarında da karşımıza çıkmaktadır.

Parklarda, bahçelerde, deniz ve göllerin olduğu alanlarda sahil boyunca yol kenarlarına dizilmiş, inşa edilmiş şekilde karşımıza çıkmaktadırlar. Burada güneşten rahatsız olanlar oturup dinlenmektedirler. Ayrıca arkadaşların buluşma ve sohbet etme alanları, mekânları olmuşlardır. Ya da sabahları kahvaltılarını, ara öğünlerini evlerinden birçok kişi alıp gelerek hem açık havanın tadını çıkartıp, hem de değişik bir mekân olarak kullanıp pikniklerini yaparlar.

Gazebo Yapılarda Şık Tasarımlar

Konik Gazebo Yapılar istanbul ürünleri çok büyük kalabalıkların yapıldığı organizasyonlara da adeta ev sahipliği yapmaktadırlar. Fuar ve sergi alanlarında, pazar yerlerinde, şenlik alanlarında ve aktivite tertip alanlarında karşımıza çıkmaktadırlar.  Etrafları camla kaplanan ya da sarmaşıklarla estetik bir güzellik katılan kış bahçeleri formatında da konik gazebo yapılar da karşımıza çıkmaktadır.

Konik Gazebo Yapılarının Avantajları

Konik Gazebo Yapıları istanbul ürünleri çok farklı alanlarda kullanılıp sayısız yaşam alanları ve sosyal alanlar oluştururlar ve farklı yapım standartları ile karşımıza çıkmaktadır. Küpeleri koni şeklinde olduğu için ani bir yağmur, kar yağışı durumlarında bile yapıların altında oturan ve dinlenenler ıslanmazlar. Altında satılan, sergilenen  ürünler sudan zarar görmüyorlar. Ve buraları ziyarete gelen insanların ıslanmadan adeta kapalı bir ortamda bulunurcasına gezmelerine, zaman geçirmelerine fırsat ve imkân tanımaktadırlar.

 Konik Gazebo Yapılarının Sunduğu İş Olanakları ve imkânları

Konik Gazebo Yapıları istanbul ürünleri yapım aşamasında, üretiminde, inşasında binlerce kişi çalışmaktadır. Tente yapımında, ahşap inşasında, camlarının yapımı ve montesinde, çelik iskeletinin imalatında kurulumunda, fikir üretme aşamasında, ustalık ve insan gücü gerekir. Bundan dolayı da işçiler, elemanlar çalıştırılır.

Bu amaçlar doğrultusunda ihtiyaç olan her bir parçanın üretimi için fabrikalar, tentelerinin dikimi için dikiş imaalathanleri açılmaktadır. Üretim aşamasından sonra satışı için de küçüklü, büyüklü iş yerleri ve dükkânlar açılmaktadır. Buralarda sayısız kişi istihdam edilmektedir. Dükkânlar ve iş yerleri ile kira ödenip vergiden devlete kazanç sağlanmaktadır

Bunların yanı sıra pazarlama ve satış sürecinde reklam aşaması da çok önemlidir. Reklam kısmında tanıtım yapmak, müşteri çekmek, müşteri memnuniyeti almak amacıyla birçok firmaya ve kişiye iş kolu olur. Bu reklamlar televizyonlarda, internette ya da bilbordlarla sergilenerek kişi ya da potansiyel müşteri ilgisi, dikkati çekilir. Bunların hepsi beyin gücü, insan yeteneği ile yapılmaktadır.  Konik Gazebo Yapıları hem kullanım alanları ile hem de sunduğu iş kolu fırsatları ile insanlar için önemli bir ihtiyaç, ekonomi içinde önemli bir gelir kapısıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?