İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.419,5300
 • EURO
  $1,0733
 • ALTIN
  $48.182,6000
 • BIST
  $180,6000
Korona Virüs İçin Özel Sedyeler

Korona Virüs İçin Özel Sedyeler

Korona virüsü şimdiye kadar görülen virüslerden çok farklı yeni bir virüs türüdür. Nasıl ortaya çıktığı araştırılmaya devam etse de deniz ürünlerinden geçtiği düşünülüyor. Bu virüs ilk olarak Çin’de ortaya çıkmıştır. Ülkede virüs hızlı bir şekilde yayılmaya başlamış ve pek çok insanın ölümüne neden olmuştur. Bu virüsten korkan diğer dünya ülkeleri her ne kadar tedbirler almaya […]

Korona virüsü şimdiye kadar görülen virüslerden çok farklı yeni bir virüs türüdür. Nasıl ortaya çıktığı araştırılmaya devam etse de deniz ürünlerinden geçtiği düşünülüyor. Bu virüs ilk olarak Çin’de ortaya çıkmıştır. Ülkede virüs hızlı bir şekilde yayılmaya başlamış ve pek çok insanın ölümüne neden olmuştur. Bu virüsten korkan diğer dünya ülkeleri her ne kadar tedbirler almaya başlasa da hastalık hızlı bir şekilde yayılmaya başladı. Birçok ülkede vaka ve ölüm oranları Çin’i geçmeye başladı. Hastalık aynı şekilde Türkiye’deki insanlarda da görüldü. Virüsün neden olduğu ölümler bile ülkemizde yaşanmaya başladı. Virüsle ilgili her kurum ve insanlar kendi sağlıkları için tedbirler aldı.

Korona Virüs Nasıl Bir Hastalıktır

Bu hastalık ortaya çıktığı günden beri ciddi bir şekilde yayılmaya başladı. Her ülke hastalıktan korunmak için birtakım tedbirler lamaya başlasa da hastalığın önüne geçilemiyor. Korona virüsü bir bakteri olmadığından dolayı bu hastalıkta antibiyotik kullanılamadığı gibi hastalığın tedavisinde kullanılacak herhangi bir ilaçta bulunmuyor. Korona virüs daha çok temas ve damlacık yolu ile yayılıyor. Bu hastalık ilk zamanlar kendini belli etmediği gibi 14 günlük bir kuluçka süreci bulunuyor. Süreç sonunda görülen belirtilerin arasında yüksek ateş, boğaz arısı ve kuru öksürük şeklinde kendini gösteriyor. Hastalık solunum yolunda başlar ve akciğerlere kadar inebilir. Bazen de sindirim sisteminde ciddi hasarlara neden olabilir.

Korona Virüs Nasıl Anlaşılır?

Korona virüs yapılan testler sonucu anlaşılır. Ülkemizde vakaların görülmeye başladığı dönemlerde insanlardan alınan kan ve boğazdan alınan numuneler ile laboratuvar ortamlarında testler yapılmaya başladı. Fakat sürecin biraz uzun olması sonucu Çin’den korona virüs kitleri getirildi. Getirilen bu kitler hızlıca sonuç verdiğinden dolayı testler hızlı bir şekilde yapılmaya vaka sayıları belirlenmeye ve kontrol altına alınmaya başladı. Testleri pozitif çıkan hastalar karantinaya alınarak yakınları ile teması engellendi. Korona virüsü en çok yaşlıları ve kronik rahatsızlığı bulunan kişileri tehdit etmeye başladı. Korona virüsü bulaşıcı bir hastalık olması sebebiyle bu virüsten korunmak için sağlık bakanlığı tarafından çeşitli tedbirler alınmaya özen gösterildi.

Korona Virüs Sedyeleri

İlgili kişiler tarafından alınan en önemli önlemlerden biri de izolasyonlu sedyelerdir. Bu sedyeler özel teknolojiler kullanılarak tasarlanmaya çalışılmıştır. Bu sedyeler üzerinde taşınan kişilerin dış ortam ile temasını engelleyen şeffaf özellikte bir malzeme kullanılır. Sedyenin üzerine geçirilen bu şeffaf malzeme koruyucu görevi görüyor. Bu sedyeler sadece korona virüs hastalarında değil tüm bulaşıcı hastalık taşıma riski bulunan kişilerin taşınmasında kullanılır. Sedye izole edildiği gibi hastayı taşıyan sağlık ekipleri de kendilerini izole ediyorlar. Korona virüs için özel sedyeler korona virüsü taşıyan veya virüsü taşıma riski bulunan kişilerin hastaneye götürülmesinde ve hastane içerisinde nakil işlemlerinde tercih edilir.

Özel Sedyeler Hangi Durumlarda Kullanılır?

İzole edilmiş sedyeler korona virüsün ülkemizde görülmesi ile beraber kullanılmaya başlandı. Özel sedyeler hızlı yayılan ve bulaşma ihtimali bulunan tüm hastaların nakil işlemlerinde kullanılan sedyelerdir. Bu sedyeler üzerinde hastanın dış ortamdan temasını kesen fermuarlı şeffaf görünümlü bir malzeme kullanılır. Hasta götürüleceği sağlık kuruluşuna kadar bu özel korumalı yapının içerisinde tutulur. Daha sonra nakli gerçekleşen hastanın hastane içerisinde güvenli bir şekilde özel izolasyonlu yapının içerisinde fermuarı açılarak tedavisine başlanır. Negatif basınçlı sedye denilen bu sedyeler her alanda rahatlıkla kullanılabilir. Korona virüs için özel sedyeler hastanın rahat nefes almasına olanak tanıdığı gibi hastanın teneffüs ettiği havayı temizleme filtrelerinden geçirerek dışarıya atar.

Özel Sedye Yapımı

Özel sedyeler tehlikeli hastalıkların olduğu dönemlerde tercih edilerek kullanılır. Özel sedyelerin yapımını firmalar üstlenmiştir. Bu sebeple bu sedyeleri üretmek ve bazı malzemeler kullanılarak donanımlı hale getirmek büyük bir tecrübe, emek ve bilgi isteyen bir iştir. Bu önemli sağlık malzemesini yapabilmek için teknolojik gelişmeleri ve güncel bilgileri yakından takip etmek gerekir. Firmamız bu konuda kendini başarılı bir şekilde geliştirdiğinden dolayı sattığı korona virüs için özel sedyeler ile hastaların ve sağlık çalışanlarının işini kolaylaştırıyor. Bu özel sedyeler hastaların dış ortam ile temasını kestiğinden dolayı toplum yararına önemli bir başarıdır. Özel sedye hizmeti için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Firma Seçimi

Medikal ürünleri satın alırken firma seçimini iyi bir şekilde yapmak gerekir. Kendini kanıtlamış çalışmalarıyla ön plana çıkmış firmalar her zaman doğru tercih olacaktır. Bizde firma olarak verdiğimiz hizmetler ve kullandığımız kaliteli malzemeler ile sektörün öncü firmaları arasında yer alıyoruz. Bu sebeple güvenli bir şekilde bizlerden hizmet alabilirsiniz. Özellikle tasarlayıp üretimini yaptığımız sedyeler ile sağlık çalışanlarının hem işini kolaylaştırıyor hem güvenliğini düşünüyoruz.

Son zamanlarda görülen korona virüs vakalarının taşınmasında kullanılan özel izolasyonlu sedyeler ile bizlerde insanlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu sebeple bizlerden temiz ettiğiniz özel izolasyonlu sedyeler ile hastalar ile uzaktan temas kuracak ve sağlığınızı korumuş olacaksınız. İstediğiniz özellikte sedye üretimi yapıyoruz.

Sağlığımız İçin

Bulaşıcı hastalıklardan kendimizi ve ailemizi korumak için yaşam alanlarımızın temizliğine önem vermeli ve kimyasal içerikli malzemeler ile hijyen koşullarını sağlamalıyız. Çünkü korona virüs gibi virüslerin kendilerini yaşam alanı oluşturmalarını bu alkol bazlı ürünler ile engellemiş oluruz. Özellikle el temizliğinde alkol oranı yüksek dezenfektanlar kullanarak sağlımıza önem vermeliyiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?