İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.007,5000
 • EURO
  $0,9508
 • ALTIN
  $43.314,0700
 • BIST
  $151,7000
Körüklü Tente istanbul

Körüklü Tente istanbul

Karpuz tipi tente olarak da adlandırılan körüklü tente, işlevselliği ile öne çıkan tente sistemleri çeşitlerindendir. Tente İtalyanca bir kelime olup gölge anlamına gelir. Tenteler; restoran, kafe, kafeterya, havuz, butik dükkânlar, mağazalar gibi alanların her mevsimde her türlü hava olaylarından korunmasını sağlama amacıyla üretilmiştir. Tente sistemleri; motorlu tente sistemleri, pergola tente sistemler, çift açılır tente sistemleri, […]

Karpuz tipi tente olarak da adlandırılan körüklü tente, işlevselliği ile öne çıkan tente sistemleri çeşitlerindendir. Tente İtalyanca bir kelime olup gölge anlamına gelir. Tenteler; restoran, kafe, kafeterya, havuz, butik dükkânlar, mağazalar gibi alanların her mevsimde her türlü hava olaylarından korunmasını sağlama amacıyla üretilmiştir.

Tente sistemleri; motorlu tente sistemleri, pergola tente sistemler, çift açılır tente sistemleri, sabit dekoratif tente sistemleri, mafsallı tente sistemleri, körüklü tente sistemleri gibi çeşitlerden oluşur. Körüklü tente sistemleri ilk üretilen tente çeşitlerindendir. Körüklü tente istanbul, Ankara, İzmir gibi Türkiye’nin dört bir yanında uzun yıllardır kullanıldığı gibi dünyada da oldukça tercih edilen modeller arasındadır.

Körüklü Tente Özellikleri

Körüklü tente sistemleri bombeli bir tasarıma sahiptir ve bu nedenler halk arasında karpuz tipi tente olarak da anılır. Manuel bir düzeneğe sahip olan körüklü tenteler, otomatik tentelerin geliştirilmesiyle eski popülaritesini yitirmiştir. Günümüzde daha çok dekorasyon amacıyla kullanımı tercih edilen körüklü tenteler bulunduğu yapıları çeşitli meteorolojik olaylardan korumayı da sağlar.

Kumaş altına yerleştirilen dayanıklı mekanizmalardan üretilen körüklü tenteler, uzun ömürlü tente sistemlerindendir. Bu sebeple kullanımı yaygındır.  Körüklü sistemi sayesinde açılıp kapanabilen körüklü tente sistemleri, tek bir hamle ile açılıp kapanabilir. Kullanımı otomatik tente sistemlerine göre daha az pratik olsa da işlevselliği son derece yüksek olan tente sistemleridir.

Körüklü Tente Kullanım Alanları

Çok uzun yıllardır kullanılan körüklü tenteler, bombeli tasarımları sebebiyle daha çok bulunduğu ortama estetik bir görünüş kazandırması amacıyla tercih edilir. Otomatik tente sistemlerinin ortaya çıkmasıyla kullanımı eskiye oranla daha az tercih edilen körüklü tenteler hem yağmur ve kardan, hem de güneşten korunma sağlar. Körüklü tente istanbul ve ilçelerinde evlerin pencerelerinde, balkonlarında en çok tercih edilen tente sistemlerindendir.

Bunun yanında iş yerlerinin ön kısımlarında da kullanılır. Böylece bu alanlar dekoratiflik kazanarak daha estetik bir görünüm elde eder. Körüklü tentelere, manuel olmaları sebebiyle geniş kafe, restoran, mağaza gibi işletmelerde günümüzde pek sık rastlanmasa da, küçük kafe ve restoranlarda rastlamak mümkündür. Paris gibi dekoratifliğin ön planda olduğu şehirlerde körüklü tente kullanımı oldukça yaygındır.

Körüklü Tente Avantajları

Körüklü tenteler ilk üretilen tente sistemlerindendir. Tente sistemleri ilk ortaya çıktığı zaman körüklü tenteler çok moda olmuştur. Körüklü tenteler bombeli bir tasarıma sahiptir. Bu sebeple bulunduğu ortama dekoratiflik kazandırır. Film ve dizilerde de sıklıkla gördüğümüz körüklü tentelerin kullanıldığı alana şirinlik katmak gibi bir avantajı vardır.

Dekorasyona önem veren işletmeler için sıklıkla tercih edilen tente çeşitlerindendir. Bunun yanında evlerin pencerelerinde ve balkonlarında da kullanılarak evlerin dış görünüşüne farklı bir atmosfer katarlar. Ayrıca yapımında sağlam malzemeler kullanılır. Bu sebeple kullanımı uzun ömürlü olan bir tente sistemidir.

Körüklü tentelerin iskelet sistemlerinde de herhangi bir arızalanma meydana gelme olasılığı çok düşüktür. Körüklü tentelerin kumaşı da güneşe karşı son derece dayanıklıdır. Manuel olması sebebiyle otomatik tente sistemlerine göre daha az tercih edilse de körüklü yapısı sayesinde tek bir hareketle açılıp kapanabilirler. Bu nedenle tam bir fiyat performans ürünlerindendir.

Körüklü Tente Kurulumu

Körüklü tenteler kurulum aşamasında kullanılacak malzemelerin dayanıklı bir yapıda olmasına özen gösterilmelidir. Çelik halat, cıvata, mapa, liftin, klemens, somun gibi malzemeler körüklü tentelerin kurulumunda olmazsa olmazlardandır.

Körüklü tentenin boyanmasında daldırma galvaniz, elektro statik galvaniz veya elektro statik fırın gibi boya çeşitleri tercih edilirse körüklü tente meteorolojik şartlara daha dayanıklı olacaktır. Bunların yanında birleştirme işleminde de paslanmaz demir flanslar kullanılmalıdır. Uzun yıllardır kullanılan körüklü tente sistemleri kurulurken tecrübeli kişilerden yardım almak tentenin hem kullanışlılığı hem de görüntüsü açısından etkili olacaktır.

Körüklü Tente Fiyatları

Körüklü Tente istanbul gibi büyük illerde olduğu kadar küçük il ve ilçelerde de kullanılmaktadır. Bu nedenle her zaman her yerde bulunabilirler. Körüklü tentelerin manuel tente sistemlerinden olduğunu söylemiştik. Bu sebeple otomatik tente sistemlerine göre fiyatı daha hesaplı olacaktır.

Bu da körüklü tentelerin en büyük avantajlarından biridir. Körüklü tentenin fiyatı tentenin boyutuna, malzeme kalitesine, işçiliğine göre farklılık gösterebilir. Çeşitli tiplerde körüklü tente modellerine en uygun fiyatlarla sahip olabilmek için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?