İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.427,6300
 • EURO
  $1,0760
 • ALTIN
  $48.027,2300
 • BIST
  $180,3000
Körüklü Tente istanbul

Körüklü Tente istanbul

Tenteler istenilen alanları, yağmurdan ve aşırı sıcaklardan korumak için yaptırılan, bazen branda, bazen kumaş bazen cam gibi malzemelerle korumaya alan bir sistemdir. Tenteler çok eski dönemlerden bu yana kullanılmıştır. Zaman içerisinde, değişime uğrayıp modaya uyarak, tenteler de modern ve tercih edilir bir hale gelmiştir. Pek çok sektör de pek çok tente çeşidi görmek mümkündür. Fakat […]

Tenteler istenilen alanları, yağmurdan ve aşırı sıcaklardan korumak için yaptırılan, bazen branda, bazen kumaş bazen cam gibi malzemelerle korumaya alan bir sistemdir. Tenteler çok eski dönemlerden bu yana kullanılmıştır. Zaman içerisinde, değişime uğrayıp modaya uyarak, tenteler de modern ve tercih edilir bir hale gelmiştir. Pek çok sektör de pek çok tente çeşidi görmek mümkündür. Fakat bazıları günlük hayatta sürekli karşımıza çıkan tentelerdendir. Bu tentelerden bazıları şunlardır;

Hangi Çeşit Tenteler Vardır?

Tenteler içerisin de, en çok karşılaştığımız ve tercih edilen tenteler, karpuz tente, pergola tente, branda tente, cam tente, otomatik tente ve körüklü tente gibi modelleridir. Bunlardan hem uygun fiyatlı olduğu, hem de kullanımı pratik olduğu için, körüklü tente daha fazla tercih edilmektedir. Körüklü tentenin de tercih edilmesi için bazı nedenler vardır. Körüklü tentelerden de bahsetmek gerekirse şu şekildedir.

DGN TENTE;Gerede tente imalatı,pergole tente imalatı,motorlu tente imalatı,asma germe yarasa tente imalatı,çift açılır tente imalatı,koruklu tente imalatı,bahçe şemsiyesi, kışlık cafe bahçesi tente,şeffaf kapatma tente

Körüklü Tente Nedir?

Körüklü tente, belki de en eski olan tente modellerinden birisidir. Eskiden bakkalların, kasapların önün de en çok körüklü tente tercih edilirdi. Körüklü tente, hem dükkânı dikkat çekici hale getirir, hem de insanların önünde bir sandalyede oturarak, gölgede kalmasına yardımcı olurdu. Eski dönemlerde kullanılmasının, en büyük nedenlerin den birisi de buydu. Fakat günümüzde, körüklü tente son derece modern görüntülerle, dekoratif amaçlı da kullanılmaktadır.

Körüklü Tente Nerelerde Kullanılır?

Körüklü tente, evlerin balkon ve teras katında, dükkân ve işletme önlerin de, bazen spor tesislerin de, şantiyelerde, oteller de ve market gibi yerler de sıklıkla kullanılmaktadır.  Hem görüntüsü ile hem de korunaklı sistemi ile fonksiyonel olarak başarılı bir tente çeşididir.

Körüklü Tentenin Özellikleri Nedir? 

Körüklü tenteler dayanıklı olan tentelerdir. Kumaşları çok kalitelidir. 10 seneye kadar bozulmadan kullanılabilir. Görüntü olarak karpuz tenteyle aynı özelliklere sahiptir. Körüklü tente, yanlardan yağmur ve ya güneş girmesini engeller. Kullanımı pratik olan körüklü tente, ipli bir mekanizmayla, aç kapa şeklin de kullanılabilir. Akordiyon biçimindedir. Kapatıldığı zaman yer kaplamaz. Açıldığın da büyük bir alanı kapatabilir. Uygun fiyatlı bir tentedir. Bu yüzden popülerdir. En çok merak edilen konulardan birisi de, körüklü tentenin nasıl yapıldığıdır.

Körüklü Tente Nasıl Yapılır?

Körüklü tente, demir bir iskeletin üzerine kumaş ve ya polyester gibi malzemeler zımparalanarak yapılmaktadır. Demirler ilk olarak statik bir fırın boya ile boyanır, daha sonra müşterinin tercih ettiği kumaş ile zımparalanır. Bura da önemli olan konu, kumaşların iyice gerilip zımparalanmasıdır. Yoksa körüklü tente gevşeyerek, çabuk bozulabilir.

Bir diğer konu da kaliteli bir boya olan, statik boyaların kullanılmasıdır. Kalitesi boyalar kullanıldığın da körükle tente uzun süre olan dayanıklılığını, kaybeder ve bozulabilir. Müşterinin istediği, genişlikte ve renkte körüklü tenteler, yapılabilir. Önemli olan tente kurulmadan önce, çalışma ekibinin yeri incelemeye gelmesidir. Bu çok önemli bir husustur, gereken keşif yapılmazsa, tente ortama uymaz ve kötü durabilir.

Tente Branda Fiyatları - Arma Tente

Körüklü Tente Fiyatları Nedir?

Körüklü tente istanbul yapılırken, firma size en uygun olan fiyat teklifini vermeye çalışır. Belirlenen fiyatı gerekli ölçümler sonucun da çıkarır. Fiyat çıkarırken, alan genişliği, kumaş genişliği ve kumaşın kalitesi gibi özellikle göz önünde bulundurularak, bir fiyat belirlenir.

Genellikle Avrupa’da n ithal olan bir akrilik kumaş tercih edilir. Bu kumaşın fiyatı diğer kumaşlara, göre daha pahalıdır. Ya da, bir dükkân ve ya bir işletme önüne körüklü tente yapılacaksa, genel de polyester bir kumaş tercih edilir. Polyesterler, akrilik kumaşa göre daha ucuzdur.

Ekonomik olarak uygun fiyatlı kumaşlardan birisi de branda kumaştır ve körüklü tenteler de sıklıkla tercih edilir. Dilerseniz, uygun fiyatlı olan bu çeşitleri tercih edebilirsiniz. Yani koruklu tente yaptıracaksanız, cebinize uygun bir fiyat belirleyebilirsiniz. Körüklü tente istanbul yapılırken, az malzeme kullanılır fakat işçilik emeği çoktur. Tenteyi uygulayan ekip, monte işlemi ücretini de fiyata dâhil edecektir.

Tente yaptırmak istiyorsanız, ilk olarak firmayı arayarak bir randevu oluşturmanız gerekmektedir. Ekip gelerek gerekli işlemleri yapıp bir fiyat belirleyecektir. Eğer fiyat teklifi size uyarsa, ikinci aşama gün ve saat belirlenmesidir. Dilediğiniz gün de monte işlemi gerçekleştirecektir. İşlem kısa ve kolaydır. Siz de körüklü tente istanbul yaptırmak için, firmamızı arayarak hizmet alabilirsiniz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?