İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $2.961,3400
 • EURO
  $0,9345
 • ALTIN
  $43.154,9900
 • BIST
  $149,3000
Körüklü Tente Kadıköy

Körüklü Tente Kadıköy

Günümüz dünyasında, birçok alanda tente sistemleri kullanılır. Tente İtalyanca bir kelimedir ve gölge anlamına gelir. Adı üstünde tente sistemleri de restoran, mağaza, butik, AVM, market, kafe, kafeterya, okul, postane, teras, balkon gibi alanların yazın güneş ışıklarından kışın ise yağmurdan, kardan, fırtınada, rüzgârdan olumsuz etkilenmesini engellemek amacıyla ortaya çıkmıştır. Tente sistemlerinin birçok çeşidi bulunur. Bunlar; pergola […]

Günümüz dünyasında, birçok alanda tente sistemleri kullanılır. Tente İtalyanca bir kelimedir ve gölge anlamına gelir. Adı üstünde tente sistemleri de restoran, mağaza, butik, AVM, market, kafe, kafeterya, okul, postane, teras, balkon gibi alanların yazın güneş ışıklarından kışın ise yağmurdan, kardan, fırtınada, rüzgârdan olumsuz etkilenmesini engellemek amacıyla ortaya çıkmıştır. Tente sistemlerinin birçok çeşidi bulunur.

Bunlar; pergola tente sistemleri, mafsallı tente sistemleri, motorlu tente sistemleri, sabit dekoratif tente sistemleri, çift açılır tente sistemleri, körüklü tente sistemleri ve kasetli tente sistemleridir. Körüklü tente sistemlerine bombeli tasarımlarından dolayı karpuz tipi tente sistemleri de denir. Açılır kapanır tente sistemlerinden olan körüklü tente sistemleri, en çok tercih edilen tente sistemlerinin başında gelir. Körüklü tente Kadıköy ve çevresinde, Ataşehir, Pendik gibi ilçelerde en çok kullanım alanına sahip tente çeşitlerindendir.

Körüklü Tente Özellikleri

Geniş bir renk ve tasarım yelpazesine sahip olan körüklü tente sistemleri, hem işlevsellik hem de dekoratiftik kazandıran birçok özelliğe sahiptir. Manuel olarak açılıp kapanabilen körüklü tenteler, daha çok gölgelendirme amacıyla üretilir. Yazın güneş ışıklarından koruyarak gölge bir alan oluşmasına yardımcı olurlar. Kışın da yağmur ve kara karşı dayanıklı bir ortam oluştururlar. Kullanım alanına göre çeşitli ölçülerde üretilen körüklü tenteler genellikle kutu profiller kullanılarak üretilir. Bunun yanı sıra PVC profillerin kullanımına da yer verilmektedir.

Körüklü tentelerin menteşeleri katlanır bir mekanizmaya sahiptir. Körüklü tente sistemleri, birbirinden farklı demir parçaların bir noktada birleştirilmesiyle körüklü bir akordiyonu andırmasından dolayı bu ismi almışlardır. Körüklü tenteler bombeli bir tasarıma sahip olduklarından ortamın nostaljik ve şık görünmesine yardımcı olurlar. Birçok farklı renk ve desende üretilirler. Körüklü tentelerin mekanik parçaları elektrostatik boya ile boyanır. Kumaşları ise akrilik ya da ithal olarak tercih edilir. Paslanmaz dayanıklı malzemelerden üretildikleri için oldukça uzun bir kullanım ömrü sunarlar. Maliyet açısından ise en ekonomik tente çeşitlerindendir.

Körüklü Tente Kullanım Alanları

Son yıllarda hemen hemen her yerde tente sistemi kullanımına rastlamaktayız. Körüklü tente sistemleri ise ilk ortaya çıkan tente sistemlerinden oldukları için çok uzun yıllardır kullanımı tercih edilen tente çeşitlerindendir. Sunduğu işlevsellik, dekoratiftik ve ekonomiklik avantajlarından dolayı birçok yerde kullanımına yer verilir. Körüklü tente sistemleri; AVM, market, kafe, restoran, mağaza, kasap, dükkânların ön yüzü gibi birçok alanda kullanılır.

Evlerde de kullanımı son derece yaygın olan körüklü tente sistemleri evlerin pencerelerinde, balkonlarında, teraslarında kullanılır. Bulunduğu ortamın şık bir görünüm elde etmesine yardımcı olurken güneş ışıkları, kar, yağmur gibi dış etkenlere karşı da korunaklı hale gelmesini sağlarlar. Körüklü tente Kadıköy kafe ve mağazalarında sıklıkla tercih edilir.

Körüklü Tente Avantajları

Körüklü tente sistemlerin, kullanıcılarına sunduğu avantajlar saymakla bitmez. Öncelikle diğer tente modelleri gibi yazın güneş ışınlarından, kışın ise yağmur ve kardan koruyarak güvenli ve konforlu bir ortam oluşmasına katkı sağlarlar. Diğer bir avantajı ise son derece usta bir işçilikle üretildikleri için bulunduğu ortamın daha estetik, daha nostaljik bir dekorasyona sahip olmasını sağlamalarıdır. Ayrıca körüklü tente sistemlerinin montajları oldukça kolaydır. Bu sebeple, montaj aşamasında fazla çaba harcamanızı engellerler. Ayrıca açılır kapanır özelliği bulunan körüklü tenteler, son derece sessiz açılıp kapanırlar. Bu sayede gürültü kirliliğini engellerler.

Körüklü tente sistemleri sayesinde dış alanlar da kullanıma katılır. Böylece yerden tasarruf edilir. Körüklü tente sistemleri, çok fazla kablo kullanımı da gerektirmezler. Bu sayede görüntü kirliliği engellenir. Birçok tente çeşidine göre çok daha ekonomik olan körüklü tentelerin üzerine, dilenirse işletme ismi de yazılabilir. Böylece bir tabela gibi işletmenin reklam ve tanıtımı yapılabilir.

Körüklü Tente Çeşitleri

En çok tercih edilen tente sistemlerinden olan körüklü tentelerin kullanım alanına göre birçok çeşidi vardır. Bunlara dükkân camları tentesi, butik büfe camları tentesi kafeterya bahçeleri tentesi, mağaza camları tentesi, gibi modelleri örnek olarak verilebilir. Ayrıca birçok renk, desen ve tasarımda körüklü tente sistemleri mevcuttur.

Körüklü Tente Fiyatları

Körüklü tentelerin en önemli avantajlarından biri diğer tente çeşitlerinde göre daha ekonomik olmalarıdır. İşlevsellik ve dekorasyon açısından diğer tente çeşitlerinden geri kalır yanı olmayan körüklü tentelerin fiyatları boyutuna, çeşidine, kumaşına, işçiliğine göre değişebilir. Körüklü tente Kadıköy ve diğer ilçelerde oldukça uygun fiyatlarla satılmaktadır. En uygun körüklü tente sistemleri için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?