İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.387,3800
 • EURO
  $1,0677
 • ALTIN
  $47.772,4500
 • BIST
  $178,6000
Mafsallı Tente istanbul

Mafsallı Tente istanbul

Mafsallı tente sistemleri, tente sistemleri çeşitlerindendir. Mafsallı tente sistemlerinin ne olduğunu açıklamadan önce tente sistemlerini açıklamak daha doğru olacaktır. Tente sistemleri kelime olarak İtalyanca tente kelimesinden türemiştir. Tente, gölge demektir. Tente sistemleri, kullanıldığı ortamı yağmur, kar, fırtına, rüzgâr, güneş ışını gibi dış etkenlerden korumak amacıyla ortaya çıkmıştır. Gelişen modern üretim teknikleriyle birlikte çeşitli tente sistemleri […]

Mafsallı tente sistemleri, tente sistemleri çeşitlerindendir. Mafsallı tente sistemlerinin ne olduğunu açıklamadan önce tente sistemlerini açıklamak daha doğru olacaktır. Tente sistemleri kelime olarak İtalyanca tente kelimesinden türemiştir. Tente, gölge demektir. Tente sistemleri, kullanıldığı ortamı yağmur, kar, fırtına, rüzgâr, güneş ışını gibi dış etkenlerden korumak amacıyla ortaya çıkmıştır.

Gelişen modern üretim teknikleriyle birlikte çeşitli tente sistemleri ortaya çıkmıştır. Tente sistemleri motorlu tente, pergola tente, mafsallı tente, körüklü tente, kasetli tente, sabit dekoratif tente, çift açılır tente olarak çeşitlere ayrılır.

Mafsallı tente sistemleri, en çok kullanım alanına sahip tente sistemlerindendir. Mafsal sayesinde açılır kapanır özelliği bulunan mafsallı tenteler, birçok avantaja sahiptir. Mafsallı tente istanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerin yanı sıra Türkiye’nin her yerinde kullanımına yer verilen araçlardır.

Mafsallı Tente Özellikleri

Mafsallı tente sistemleri, bünyesinde çok fazla özellik bulunduran tente sistemleridir. Mafsallı tente isminin verilmesinin sebebi, mafsal adı verilen bir mekanizmaya sahip olmalarındandır. Mafsalın kelime anlamı eklem demektir. Bilindiği üzere, eklemler vücudumuzdaki kemiklerin birleştirilmesini sağlayıp hareket etmemize yardımcı olan yapılardır.

Mafsal da tıpkı eklemler gibi tentelerin birbirinden farklı parçalarını birleştirir ve tentenin kolayca açılıp kapanmasını ve hareket etmesini sağlar. Mafsallı tente sistemlerine bu sebeple çevrime kollu tente de denilmektedir. Gerektiğinde açılıp kapanabilen mafsallı tenteler bu sebeple çok fazla alan kaplamazlar.

Ayrıca son derece dayanıklı malzemelerden üretildikleri için kullanım ömürleri uzundur. Mafsallı tenteler, birbirinden farklı renk ve tasarımda üretilerek hem kullanıldığı ortamı dış etkilerden korurlar hem de daha dekoratif bir görünüm kazanmalarına yardımcı olurlar.

Mafsallı Tente Kullanım Alanları

Mafsallı tente sistemleri, ilk üretildiklerinde çok fazla kullanım alanına sahip değildi. Ancak sunduğu avantajlar ve gelişen üretim teknikleriyle birlikte kullanımı yaygınlaştı. Bugün, en çok kullanılan tente sistemlerinden biri haline geldi. Mafsallı tente sistemleri, genellikle küçük işletme ve dükkânlarda, kafelerde, lokantalarda, restoranlarda, mağaza ve butiklerde kullanılır.

Ayrıca, evlerin balkonlarında, teraslarında ve bahçelerinde de kullanımı son derece yaygındır. Mafsallı tente sistemleri hem fonksiyonları sebebiyle hem de kullanıldığı ortamı güzelleştirmeleri sebebiyle hemen hemen her alanda farklı kullanım amaçlarıyla tercih edilebilir. Mafsallı tente istanbul merkezinde ve ilçelerinde en sık kullanılan mafsallı tentelerin başında gelir.

Mafsallı Tente Çeşitleri

Gelişen teknoloji ve üretim teknikleriyle birlikte mafsallı tente çeşitleri artış göstermiştir. Mafsallı tente sistemlerine isteğe göre bazı özellikler eklenerek farklı bir mafsallı tente çeşidi oluşturulabilir. Örneğin; daha kolay bir kullanım sunmak için klasik mafsallı tentelere motor eklenebilir. Böylece tentenin açılıp kapanması daha pratik hale gelir. Buna ek olarak, klasik mafsallı tentelere rüzgar ya da güneş sensoru eklenebilir. Bu sensor sayesinde, hava durumuna bağlı olarak tente otomatik olarak açılıp kapanabilir.

Mafsallı Tente Avantajları

Mafsallı tente sistemleri, barındırdığı çeşitli özellikler sebebiyle kullanıcılarına büyük avantajlar sağlarlar. İlk olarak, mafsallı tente sistemleri diğer tente çeşitleri gibi kullanıldığı ortamın çeşitli dış etkilerden korunmasını sağlarlar. Yazın güneşin yakıcı sıcağından, kışın ise yağmurun, karın, fırtınanın, rüzgârın dondurucu soğuğundan sakınmamızı sağlarlar. Bu nedenle oldukça konforlu bir ortam sunarlar.

Bunun yanı sıra, mafsallı tente sistemleri açılır kapanır özelliği bulunan tente sistemlerindendir. Bu sayede gerektiğinde açılıp gerek görülmediğinde kapatılabilirler. Bu nedenle çok fazla alan kaplamazlar. Ayrıca, dış ortamları da iç ortama katarak daha geniş bir kullanım alanı sağlarlar. 150-300 cm arasında ileri açılım özelliğine sahip olan mafsallı tenteler kolay açılıp kapandıkları için temizlik ve bakımları da kolay yapılır.

Son derece dayanıklı malzemelerden üretilen mafsallı tentelerin kullanım ömrü de oldukça uzundur. Bunlara ek olarak, mafsallı tente sistemleri estetik görünüşleriyle kullanıldıkları ortamın daha şık ve modern bir görünüm kazanmasına yardımcı olurlar. Mafsallı tente sistemleri, tüm bu fonksiyonlarına rağmen diğer tente sistemlerine göre daha uygun fiyatlarla satışa sunulurlar.

Mafsallı Tente Fiyatları

Mafsallı tente sistemlerinin diğer tente çeşitlerine göre daha ekonomik olduğundan söz etmiştik. Mafsallı tente sistemlerinin fiyatları tentenin boyutuna, kumaş kalitesine, üretim malzemelerine, çeşidine, fonksiyonelliğine bağlı olarak değişir. Mafsallı tente istanbul ve diğer illerde farklı fiyat aralıklarıyla satışa sunulur. Her bütçeye ve zevke hitap edecek mafsallı tente sistemlerine ulaşmak için firmamız üzerinden hizmet alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?