İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.026,0600
 • EURO
  $0,9863
 • ALTIN
  $43.427,5400
 • BIST
  $159,9000
Mafsallı Tente istanbul

Mafsallı Tente istanbul

Tente sistemleri, günümüz dünyasında işletmelerin ve evlerin olmazsa olmaz araçlarından biri haline gelmiştir. Mafsallı tente sistemleri de tente sistemlerinin bir çeşididir. Mafsallı tentelere geçmeden önce tente sistemlerinin ne işe yaradığını açıklamak daha doğru olacaktır. Öncelikle tente kelimesinin ne anlama geldiğine bakalım. Tente, İtalyanca bir kelimedir ve Türkçe karşılığı gölge demektir. Tente sistemleri ise kullanıldığı ortamın […]

Tente sistemleri, günümüz dünyasında işletmelerin ve evlerin olmazsa olmaz araçlarından biri haline gelmiştir. Mafsallı tente sistemleri de tente sistemlerinin bir çeşididir. Mafsallı tentelere geçmeden önce tente sistemlerinin ne işe yaradığını açıklamak daha doğru olacaktır. Öncelikle tente kelimesinin ne anlama geldiğine bakalım.

Tente, İtalyanca bir kelimedir ve Türkçe karşılığı gölge demektir. Tente sistemleri ise kullanıldığı ortamın güneşten, rüzgârdan, kardan, yağmurdan, fırtınadan olumsuz etkilenmesini engellemek amacıyla üretilen sistemlerdir. Modern teknolojiler sayesinde çeşit çeşit tente sistemi üretilmiştir.

Bunlar; pergola tente, mafsallı tente, sabit dekoratif tente, çift açılır tente, körüklü tente, motorlu tente, kasetli tente olarak sıralanabilir. Mafsallı tentelere gelecek olursak, bu tenteler kullanımı en yaygın tente çeşitlerinden birisidir. Mafsal ismi verilen bir araç sayesinde hareket ederler. Mafsallı tente istanbul ve diğer büyük şehirlerin yanı sıra küçük şehirlerde ve ilçelerde de kullanılır.

Mafsallı Tente - Velioğlu Tente ve Branda - 0212 513 34 44

Mafsallı Tente Özellikleri

Bir diğer ismi çevrime kollu tente sistemi olan mafsallı tentelerin birçok özelliği bulunur. Mafsallı tentelerde mafsal ismi verilen bir mekanizma bulunur. Mafsal kelime anlamıyla eklem demektir. Bildiğimiz üzere, eklemler vücudumuzdaki kemikleri birleştirerek hareket etmemizi sağlayan yapılardır. Mafsallar da tıpkı eklemler gibi tentenin birbirinden farklı parçalarını birleştirerek açılıp kapanmasını, hareket etmesini sağlar.

Yani mafsallı tenteler de açılır kapanır tenteler arasındadır. Bu sebeple oldukça pratik bir kullanıma sahiptir. İstenildiğinde açılıp, istenildiğinde kapatılabilirler. Mafsallı tenteler, dayanıklı alüminyum malzemelerden üretilir. Bu sebeple uzun yıllar boyunca kullanılabilirler. Rengârenk ve desen desen kumaşlarla üretilen mafsallı tenteler kullanıldıkları ortamın dekoratif bir özellik kazanmasını sağlarlar.

Mafsallı Tente Çeşitleri

Klasik mafsallı tentelerin yanı sıra mafsallı tentelere isteğe göre bazı özellikler eklenebilir. Örneğin, motor eklenerek üretilebilirler. Bu sayede daha kolay ve pratik bir kullanıma sahip olurlar. Bunun yanı sıra, mafsallı tentelere rüzgâr ve güneşe duyarlı sensorlar takılabilir. Bu sayede, havanın rüzgarlı ya da güneşli olmasına göre mafsallı tente kendiliğinden açılıp kapanabilir. Bunlara ek olarak, değişik renk ve tasarımlarla üretilen mafsallı tenteler birçok alanda karşımıza çıkar. Mafsallı tente istanbul ve ilçelerinde çeşitli tasarımlarıyla dikkat çekerler.

Mafsallı Tente Kullanım Alanları

Mafsallı tenteler ilk üretildiği zamanlarda dar bir kullanım alanına sahipti. Ancak gelişen teknolojiler ve modern teknikler sayesinde üretimleri de çeşitlenerek artmıştır. Bunun sonucu olarak da kullanımı yaygınlaşmıştır ve günümüzde en çok kullanılan tente sistemlerinden biri haline gelmişlerdir. Mafsallı tenteler küçük işletmelerde, kafelerde, restoranlarda, marketlerde, mağazalarda sıklıkla karşımıza çıkar.

Bunun yanı sıra ev ve benzeri konutların da bahçelerinde, balkonlarında, teraslarında da tercih edilir. Mafsallı tente sistemleri sunmuş olduğu birçok avantaj ile kullanıldığı alanı son derece kullanışlı, konforlu ve dekoratif bir hale getirir. Bu sebeplerle akla gelecek hemen hemen her yerde kullanılabilirler. Mafsallı tente istanbul merkezinde ve ilçelerindeki işletme ve evlerde sıklıkla kullanılır.

Mafsallı Tente - Mafsallı Tente Fiyatları - Mafsallı Tente Modelleri Sistemleri

Mafsallı Tente Avantajları

Kullanım alanı en geniş tente sistemlerinden olan mafsallı tente sistemleri çok fazla avantaja sahiptir. Öncelikle kullanıldığı ortamı yazın güneş ışıklarından; kışın ise yağmur, kar, fırtına, rüzgar gibi çeşitli meteorolojik olayların dondurucu etkisinden korurlar. Bu sayede daha konforlu ve daha güvenli bir ortam hazırlarlar. Bunun yanında, dış alanları da kullanım alanlarına katarak daha geniş bir kullanım alanı sağlarlar.

Ayrıca açılır kapanır özelliği bulunan mafsallı tenteler, açılır kapanır özelliği bulunmayan tente sistemlerine göre daha pratik ve kolay bir kullanıma sahiptirler. Bu sebeple her türlü kullanıcı tarafından rahatlıkla tercih edilebilirler. 150-300 cm arası ileri açılabilir özellikte olan mafsallı tenteler, istenildiğinde kapatılabilir.

Bunlara ek olarak, son derece sağlam malzemelerden üretilen mafsallı tenteler en şiddetli hava olaylarına karşı bile dayanıklıdırlar. Yani uzun bir kullanım ömrüne sahiptirler. Son olarak diğer birçok tente sistemine göre daha uygun fiyatlarla kullanıcıların tercihine sunulurlar.

Mafsallı Tente Fiyatları

Daha önce de söz ettiğimiz gibi, mafsallı tente sistemleri birçok tente sistemine kıyasla daha ekonomiktir. Geniş bir fiyat aralığına sahip olan mafsallı tente sistemlerinin fiyatları tentenin çeşidine, kalitesine, boyutuna, işlevselliğine göre değişiklik gösterir. Her bütçeye uygun fiyat aralığında mafsallı tente sistemlerine ulaşmak için firmamız üzerinden hizmet alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?