İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.387,3800
 • EURO
  $1,0677
 • ALTIN
  $47.772,4500
 • BIST
  $178,6000
Mafsallı Tente Kadıköy

Mafsallı Tente Kadıköy

Mafsallı tente sistemleri en çok kullanılan tente sistemi çeşitlerindendir. Mafsallı tenteleri açıklamadan önce tente sistemlerinin ne demek olduğunu açıklığa kavuşturmak daha doğru olacaktır. Tente, İtalyanca ’da gölge anlamına gelir. Bu kelimeden türeyerek tüm dünyada kullanılır hale gelen tente sistemleri kafelerin, restoranların, kafeteryaların, mağazaların, marketlerin, havuz tesislerinin, verandaların, balkonların, bahçelerin, pencerelerin yağmur, kar, fırtına gibi meteorolojik […]

Mafsallı tente sistemleri en çok kullanılan tente sistemi çeşitlerindendir. Mafsallı tenteleri açıklamadan önce tente sistemlerinin ne demek olduğunu açıklığa kavuşturmak daha doğru olacaktır. Tente, İtalyanca ’da gölge anlamına gelir. Bu kelimeden türeyerek tüm dünyada kullanılır hale gelen tente sistemleri kafelerin, restoranların, kafeteryaların, mağazaların, marketlerin, havuz tesislerinin, verandaların, balkonların, bahçelerin, pencerelerin yağmur, kar, fırtına gibi meteorolojik olaylardan korunmasını sağlamak amacıyla tasarlanmışlardır.

Ayrıca kullanıldığı ortamları yazın da zararlı güneş ışınlarından korurlar. Tente sistemlerinin kullanımının yaygınlaşmasıyla çeşitleri de artmıştır. Tente sistemleri pergola tente, motorlu tente, mafsallı tente, sabit dekoratif tente, körüklü tente, kasetli tente, çift açılır tente gibi çeşitlere sahiptir. Mafsallı tente sistemleri kullanımı en çok tercih edilen tente sistemi çeşitlerindendir.

Bu tentelerde mafsal adında bir mekanizma bulunur. Bu mekanizma sayesinde açılıp kapanabilirler. Böylece kullanıcılarına büyük konfor sağlarlar. Mafsallı tente Kadıköy, Ataşehir, Esenyurt gibi istanbul’un çeşitli ilçelerinde kullanımı yaygın olan bir tente çeşididir.

Mafsallı Tente Sistemleri Özellikleri

Mafsallı tente sistemleri, açılır kapanır özelliğe sahip olan tente sistemleridir. Mafsalın kelime anlamı eklem demektir. Eklemler, vücudumuzdaki kemikleri birleştirerek hareket etmemize yardımcı olan yapılardır. Mafsallar da tıpkı eklemler gibi birbirinden farklı tente parçalarını birleştirerek açılıp kapanmalarına ve hareket etmelerine yardım ederler. Bu sebeple mafsallı tentelerin bir diğer ismi de çevrime kollu tentedir.

Açılır kapanır özellik barındırdıklarından dolayı mafsallı tenteler, gerektiğinde manuel olarak açılıp kapanabilirler. Bu nedenle çok fazla alan kaplamazlar. Mafsallı tente sistemleri 150-300 cm arasında bir ileri açılım özelliğine sahiptir. Ayrıca son derece dayanıklı paslanmaz malzemelerden üretilirler. Bu sayede uzun bir kullanım ömrü sunarlar. Bunlara ek olarak, mafsallı tente sistemleri birbirinden farklı renk ve çeşitte üretilebilirler. Ekonomik fiyatlarıyla en çok kullanım alanına sahip olan tente sistemlerindendir.

Mafsallı Tente Kullanım Alanları

Mafsallı tente sistemleri, kullanıcılara birçok avantaj sağladığı ve en ekonomik tente sistemlerinden oldukları için kullanım alanı en geniş tente sistemlerinden birisidir. Mafsallı tente Kadıköy gibi kalabalık ilçelerin yanı sıra Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerinde kullanımına sıklıkla yer verilen tente sistemleridir.

Mafsallı tenteler genellikle küçük işletmelerde, dükkânlarda, kafeler, mağazalarda ve restoranlarda kullanılır. Bunun yanı sıra evlerin balkonlarında, teraslarında, bahçelerinde de sıklıkla tercih edilen sistemlerdir. Mafsallı tente sistemleri, ilk üretildiklerinde bu denli bir geniş kullanım alanına sahip değildi. Ancak gelişen dünya ve üretim teknikleri ile beraber mafsallı tentelerin kullanımı da yaygınlaşmıştır.

Mafsallı Tente Çeşitleri

Klasik mafsallı tentelerin yanı sıra modern üretim teknikleriyle üretilen mafsallı tenteler de bulunur. Klasik mafsalı tentelere çeşitli mekanizma ve özellik eklenerek yeni bir mafsallı tente çeşidi oluşturmak mümkündür. Örneğin, mafsallı tentelere motor eklenebilir. Bu sayede manuel olan mafsallı tente otomatik hale getirilir ve daha pratik bir kullanım olanağı sağlanır. Bunun yanı sıra, mafsallı tentelere rüzgâr ve güneş sensoru ekletmek de mümkündür. Böylece hava durumunun rüzgârlı ya da güneşli olmasına bağlı olarak mafsallı tente otomatik olarak açılıp kapanır. Bunlara ek olarak farklı renk ve tasarımda mafsallı tenteler üretilerek kullanıcıların beğenisine sunulur.

Mafsallı Tente Avantajları

Bir tür açılır kapanır tente çeşidi olan mafsallı tenteler, birçok avantaja sahiptir. Manuel olarak tek bir hareketle açılıp kapanabilen mafsallı tenteler diğer tente çeşitlerine göre daha uygun fiyatlara sahiptir. Bu sayede her bütçeden kullanıcıya hitap eder. Mafsallı tenteler bulunduğu ortamın yazın güneş ışınlarından; kışın ise kar ve fırtınadan korunmasını sağlayarak rahat ve konforlu bir ortam oluştururlar.

Açılır kapanır özellikte olduklarından temizlik ve bakımları da kolay yapılır. Bunların yanı sıra, mafsallı tenteler kullanıldığı ortamın daha derli toplu ve daha şık görünmesine katkıda bulunurlar. Ayrıca dayanıklı alüminyum malzemelerden üretildikleri için şiddetli dış etkilere karşı son derece dayanıklıdırlar. Yani kullanım ömürleri uzundur. Bu avantajlarıyla mafsallı tente Kadıköy ve çevresindeki işletmelerinde sıklıkla kullanılır.

Mafsallı Tente Fiyatları

Mafsallı tenteler diğer tente çeşitleriyle aynı işlevleri yerine getirmesine rağmen birçok tente çeşidinden daha uygun fiyatlarla satışa sunulurlar. Mafsallı tentelerin fiyatları bazı faktörlere bağlı olarak değişebilir. Tentenin kalitesi, işçiliği, kumaşının kalitesi, boyutu gibi faktörler fiyat üzerinde oldukça belirleyici rol oynarlar. Birbirinden fonksiyonel ve estetik mafsallı tentelere firmamız aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?