İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.436,0600
 • EURO
  $1,0790
 • ALTIN
  $48.057,2700
 • BIST
  $180,5000
Motorlu Tente

Motorlu Tente

Motorlu tente sistemleri, kullanımı en sık olan tente çeşitlerindendir. Motorlu tente sistemlerinin işlevlerini açıklamadan önce tente sistemlerinin ne demek olduğunu açıklamakta fayda var. Tente kelimesine yabancı olabilirsiniz. Tente İtalyanca bir kelimedir ve Türkçe’mde karşılığı gölge demektir. Tente sistemleri kafelerde, restoranlarda, marketlerde, okullarda, kafeteryalarda, kasaplarda, barlarda, evlerin balkonlarında, pencerelerinde, teraslarında kullanılır ve bu alanların daha güvenli […]

Motorlu tente sistemleri, kullanımı en sık olan tente çeşitlerindendir. Motorlu tente sistemlerinin işlevlerini açıklamadan önce tente sistemlerinin ne demek olduğunu açıklamakta fayda var. Tente kelimesine yabancı olabilirsiniz. Tente İtalyanca bir kelimedir ve Türkçe’mde karşılığı gölge demektir. Tente sistemleri kafelerde, restoranlarda, marketlerde, okullarda, kafeteryalarda, kasaplarda, barlarda, evlerin balkonlarında, pencerelerinde, teraslarında kullanılır ve bu alanların daha güvenli bir hal almasına yardım ederler.

Tente sistemleri özelliklerine ve kullanım alanlarına göre çeşitlilik gösterir. Tente sistemleri çeşitleri; pergola tente sistemleri, mafsallı tente sistemleri, körüklü tente sistemleri, motorlu tente sistemleri, sabit dekoratif tente sistemleri, çift açılır tente sistemleri, kasetli tente sistemleri olarak sınıflandırılır. Sağladığı konfor sebebiyle motorlu tente sistemleri en çok kullanılan tente sistemlerinin başında gelir. Motorlu tente sistemleri otomatik bir çalışma mekanizmasına sahip olduğu için en avantajlı tente çeşitlerindendir.

Motorlu Tente Sistemleri Özellikleri

Motorlu tente sistemleri bünyesinde birçok özellik barındırır. Motor sistemi sayesinde kolaylıkla açılıp kapanarak kullanıldığı ortamı çeşitli dış etkenlerden korurlar. Halk arasında otomatik tente sistemi olarak da adlandırılan motorlu tenteler bir elektrik motoru yardımıyla hareket ederler. Motorlu tente sistemleri paslanmaz alüminyum profillerden ve plakalardan üretilirler. Bu sebeple çok dayanıklıdırlar. Ayrıca alüminyum enjeksiyonlu döküm parçalar da kullanıldığı için ekstra bir dayanıklılığa sahip olurlar. Montaj aşamasında da paslanmaz bağlantı cıvatalar ve pimler kullanılır.

Bu nedenle montajı da sağlam olur. Uzaktan kumanda sistemi ile kolaylıkla açılıp kapanan motorlu tenteler, 150-300 cm arası ileri açılıma sahiptir. 45 dereceye kadar kademesiz olan eğimleri ayarlanabilir. Bunun yanında birçok farklı renk ve desende üretilen motorlu tentelerin kumaşları da ithal ya da akrilik kumaştır. Şık tasarıma sahip olan motorlu tenteler, kullanıldığı ortama güzellik katar.

Motorlu Tente Kullanım Alanları

Motorlu tente sistemleri sabit tente sistemlerine göre çok daha avantajlı olduklarından dolayı kullanım alanı en geniş olan tente sistemlerindendir. Günümüzde dışarı çıktığımızda işletmelerin ve evlerin motorlu tente sistemleriyle çevrili olduğunu görürüz. Motorlu tente sistemleri genellikle kafelerde, restoranlarda, gece kulüplerinde, kafeteryalarda, kahvaltı salonlarında, marketlerde, mağazalarda ve butiklerde kullanılır.

Ayrıca ev tipi motorlu tenteler de evlerin balkonlarında, verandalarında, bahçelerinde sıklıkla kullanılır. Motorlu tente sistemleri teras kapatma amacıyla da tercih edilirler. Sunduğu avantajlar sebebiyle en çok kullanım alanına sahip olan tente sistemlerinin başında motorlu tente sistemleri gelir.

Motorlu Tente Sistemleri Avantajları

Motorlu tente sistemleri en çok avantaja sahip olan tente sistemleridir. Öncelikle otomatik olarak uzaktan kumanda sistemi ve elektrik motor mekanizması sayesinde kolaylıkla açılıp kapanabilirler. Bu nedenle kullanımları son derece pratiktir. Pratik kullanımlarıyla, kullanım alanlarının güneş ışını, yağmur, kar, fırtına ve benzeri hava olaylarından korunmasını sağlarlar.

Motorlu tenteler, çeşitli renk ve tasarımlarıyla kullanıldıkları ortama farklı bir hava katarak daha dekoratif görünmesini sağlarlar. Ayrıca paslanmaz alüminyum profillerden imal edildikleri için dış etkilere karşı son derece dayanıklıdırlar. Motorlu tente sistemlerinin kumaşı ne kadar kaliteliyse o derece uzun kullanım ömrüne sahip olurlar. Bunlara ek olarak, motorlu tente sistemlerine güneş ve rüzgâr sensörlü de eklenebilir.

Bu sayede hava durumlarına göre motorlu tente kendiliğinden açılıp kapanabilir. Motorlu tentelerin açılıp kapanması kolay olduğu için temizliği ve bakımı da kolay yapılır. Ayrıca motorlu tenteler dış ortamın da iç ortama katılmasını sağlayarak daha geniş bir kullanım alanı sağlarlar.

Motorlu Tente Sistemleri Kullanım Amaçları

Motorlu tente sistemleri farklı amaçlarla kullanılabilirler. Temel kullanım amacı dış etkilere karşı koruma sağlamak olan motorlu tenteler, elektrikli motor ya da uzaktan kumanda sistemleri sayesinde kolay bir kullanıma sahiptir. Bu sebeple, kolayca açılıp kapanabilirler.

İşletmelerde ve evlerde zamandan tasarruf etmek amacıyla kullanılırlar. Ayrıca ortamın daha estetik ve daha modern görünmesini sağlamak amacıyla da tercih edilirler. Bunların yanında, motorlu tente sistemleri kullanım alanını genişletmek ve teras kaplamak amacıyla da kullanılırlar.

Motorlu Tente Sistemleri Fiyatları

Motorlu tente sistemleri, daha pratik ve kolay bir kullanım sağladıkları için maliyet açısından da sabit tente sistemlerine kıyasla daha değerlidirler. Motorlu tente sistemlerinin fiyatları kalitesine, özelliklerine, boyutuna, kumaşının çeşidine, üretim malzemelerine bağlı olarak değişmektedir. Son derece uygun fiyatlarla motorlu tente sistemlerine ulaşabilmek için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?