İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $2.964,3800
 • EURO
  $0,9390
 • ALTIN
  $43.026,4200
 • BIST
  $150,4000
Mumlu Branda

Mumlu Branda

Branda modelleri sahip olduğu özellikler ile su, yağmur, kar, güneş ışığı ve rüzgar gibi durumlarda koruma sağlar. Branda kullanımının farklı alanları olabileceği gibi üretilen malzemeye göre de değişiklik gösterir. Kullanılan malzemeye göre üretilen modellerden biri mumlu branda olarak karşımıza çıkar. Mumlu brandanın özelliği kullanılan branda kumaşının üst kaplamasının mum ile yapılmasıdır. Bu işlem sayesinde branda […]

Branda modelleri sahip olduğu özellikler ile su, yağmur, kar, güneş ışığı ve rüzgar gibi durumlarda koruma sağlar. Branda kullanımının farklı alanları olabileceği gibi üretilen malzemeye göre de değişiklik gösterir. Kullanılan malzemeye göre üretilen modellerden biri mumlu branda olarak karşımıza çıkar. Mumlu brandanın özelliği kullanılan branda kumaşının üst kaplamasının mum ile yapılmasıdır. Bu işlem sayesinde branda su geçirmez bir özelliğe sahip olacaktır. Genel olarak çadır üretiminde kullanılan mumlu branda modelleri yoğun ve sert hava koşullarına üst seviyede koruma sağlar.

Mumlu branda kullanım alanları nerelerdir?

Mumlu branda kullanım alanları son derece geniştir. Dokuma kumaşının tamamının mum ile kaplanması sonucu kumaşın su geçirmez özellik kazanması nedeni ile yağmur ve kar gibi dış etkenlerden korunmak istenen her alanda rahatlıkla kullanım imkanı sunar. Mumlu brandanın kullanım alanlarında ilk olarak çadır üretimi yer alır. Çadırlar hem yaz hem de kış aylarında kişilerin hava koşullarından korunmak için kullandığı bir üründür. Özellikle yaz dönemlerinde uzun dönem yaylalarda kalan kişiler çadır kullanımına yoğun talep gösterir. Bu yüzden mumlu branda ile üretilen çadırlar yağmur ve rüzgar gibi hava koşullarında korunma sağlar. Bunun yanı sıra araba örtüsü, karavan örtüsü, köpek kulübesi örtüsü gibi ihtiyaç alanlarında da mumlu branda kullanılabilir.

Mumlu branda kullanmanın avantajları

Mumlu branda yapısı gereği su geçirmez bir özelliğe sahiptir. Bu yüzden korunma amacı taşıyan her alanda kullanılabilir. Çadır üretiminde mumlu brandanın kullanım avantajı her türlü hava koşuluna karşı dayanıklılık ve koruma sağlamasıdır. Araba ve karavan örtüsü modellerinde de hem yağmura hem de güneş ışınlarına karşı koruma sağlar. Yaz aylarında yüksek güneş ışınları araçların boyalarına zarar verir. Mumlu branda ise koruma özelliği ile bu sorunun önüne geçer. Köpek – kedi kulübesi yapımında da mumlu branda kullanımı yaygın olarak tercih edilir. Böylelikle özellikle kış aylarında sokak hayvanlarının daha korunaklı bir alanda barınmasını sağlar. Mumlu brandanın bir diğer avantajı ise kullanım ömrünün uzun olmasıdır.

Mumlu branda üretimi nasıl yapılır?

Branda üretiminde polyester kumaş ve akrilik kumaş kullanılır. İhtiyaca ve kullanılan malzemenin kalitesine göre kullanılan malzeme de değişkenlik gösterir. Mumlu branda üretiminde ise ilk aşamada polyester ve akrilik kumaş ile dokuma kumaşı üretilir. Bu kumaşın üretiminin ardından branda mum ile kaplanır. Yapılan bu işlem iki kez tekrarlanır. Kullanıma hazır hale gelen brandalar istenilen renk ve modellerde de üretilir. İhtiyaç ve talebe göre üzerine desen de çalışılabilir. Mum ile kaplanan branda su geçirmez bir özelliğe sahip olur. Her türlü yağmur, kar ve sert rüzgarlı hava koşullarında kullanılan alanlarda koruma sağlar. Mumlu brandanın yapımında kullanılan mum kalitesi de ürünün kalitesini belirleyen etkendir.

Mumlu branda alırken dikkat edilmesi gerekenler

Mumlu branda alımı yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Burada alınan brandanın kalitesi kadar üreten firmanın kalitesi de önemlidir. Mumlu brandayı direkt olarak üretici firmadan almak istediğinizde kullanım ömrünün uzun olmasına ve garanti kapsamında yer almasına dikkat edilmelidir. Mumlu branda ile üretilen ürünlerin de su geçirmez özelliği test edilmeli, olası bir aksilikte üretici ve satıcı firmanın zararınızı karşılaması gerekir. Mumlu branda kumaşında çatlama olmaması da önemlidir. Kumaşta var olan çatlama mum kaplamasının kaliteli olmadığı ve dış etkenler ile birlikte aşınarak hasar göreceği anlamına gelir. Bu kapsamda güvenilir firmaların ürünlerini tercih etmeniz önemlidir.

Mumlu branda fiyatları nelerdir?

Mumlu branda fiyatları alınan ürüne, kalitesine, uzunluğuna ve genişliğine göre değişiklik gösterir. Kamelya üst brandası, köpek kulübesi, karavan, araba, çadır gibi farklı kullanım alanları olan mumlu brandalar firmadan firmaya göre de değişiklik gösterir. Fiyatları etkileyen bir diğer faktör ise döviz kurlarında yaşanan değişimlerdir. Üretim malzemeleri döviz ile alındığı için anlık yükseliş ve düşüşler yaşanabilir. Ancak burada fiyatları etkileyen en önemli etken kalitedir. Mumlu branda fiyat araştırması yaparken firmanın deneyimli, referanslı ve kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Mumlu branda ile ilgili tüm detaylar ve bilgiler için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Güler yüzlü iletişim ekibi ile en kaliteli ve uygun fiyatlı mumlu brandaları sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Mumlu Branda

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?