İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $2.961,3400
 • EURO
  $0,9345
 • ALTIN
  $43.154,9900
 • BIST
  $149,3000
Negatif Basınçlı Sedye istanbul

Negatif Basınçlı Sedye istanbul

Son dönemde Çin’in Wuhan  kentinde ortaya çıkan Corona virüs salgını tüm dünyaya yayılmış durumdadır ve binlerce insanın da ölümüne neden olmaya devam etmektedir. Ülkemizde de 11 Mart’tan bu yana Corona virüse yakalanan pek çok  vaka görülmektedir.  Şu anda ülkemizde  ölüm sayısı da nerede ise yüzü bulacaktır. Bu kadar bulaşıcı olan ve ölümle sonuçlanan coronavirüs vakasında […]

Son dönemde Çin’in Wuhan  kentinde ortaya çıkan Corona virüs salgını tüm dünyaya yayılmış durumdadır ve binlerce insanın da ölümüne neden olmaya devam etmektedir. Ülkemizde de 11 Mart’tan bu yana Corona virüse yakalanan pek çok  vaka görülmektedir.  Şu anda ülkemizde  ölüm sayısı da nerede ise yüzü bulacaktır. Bu kadar bulaşıcı olan ve ölümle sonuçlanan coronavirüs vakasında en önemli tavır tedbirli davranmaktır. Yapılan bütün açıklamalarda bütün sağlık personelleri, uzmanlar ve özellikle Sağlık Bakanlığı tedbirde izolasyonun oldukça önemli olduğundan bahsetmektedir. Doğru bir izolasyon sağlanmaz ise hastalığın bulaşma riskinin oldukça yüksek olduğunu anlatan uzmanlar izolasyon sağlandığı zaman ise bu riskin oldukça düşük olabileceğinden bahsetmektedirler. Coronavirüs yayılım hızının çok hızlı olması izolasyonun önemini bir kez daha anlatmaktadır.

Sedye Nedir, Çeşitleri Nelerdir?

Corona virüs salgını gibi birçok hastalık için hastanelerde farklı ekipmanlar kullanılmaktadır. Hastaların bir yerden başka bir yere taşınması için sedyelerden yardım alınmaktadır. Eski zamanlarda sedyeler daha düz mantık ile yapılırken günümüzde farklı kullanım amaçlarına uygun sedye üretimleri yapıldığını görmek mümkündür. Tekerlekli sedyeler, kızaklı sedye kızaksız sedyeler ve daha birçok farklı sedye türünü görmek mümkündür. Son dönemlerde bütün dünyanın tanışmış olduğu bir sedye  türü de izolasyonu sedye yani negatif basınçlı sedyelerdir.  İnsanlar bu sedyeleri duydukları zaman hangi özelliklere sahip olduğunu da merak etmektedirler. Bu sedyeler ile ilgili şu ayrıntıları verebiliriz.

İzolasyonlu Sedye Nedir?

İzolasyonlu yani negatif basınçlı sedyeler özellikle salgın halinde ilerleyen hastalıklarda tercih edilen sedyelere verilen isimlerdir. Bu sedyeler hastanın hava yolu bakımından dış dünya ile bağlantısını kesecek şekilde düzenlenmiş olan sedyelerdir. Ülkemizde de Corona virüs salgını vakaları görünmeye başladıktan sonra negatif basınçlı sedye temini gerçekleştirilmeye başlanmıştır. İzolasyonun Corona virüsü yayılmasının önüne geçmek için en önemli tedbirlerden bir tanesidir. Maske, eldivene, dezenfektan kullanımına dikkat etmek gerekmektedir. Ve insanlar ile yakın temastan uzak durmak da önemli bir etkendir. Bunun dışında sosyal mesafeyi korumak, herhangi bir soğuk algınlığı belirtisi gösteren kişiler var ise bunlardan uzak durmak da virüs bulaşmasının önüne geçmek için gerekli olan tedbirlerden.

Negatif Basınçlı Sedye Neden Kullanılmalı?

Bu kadar izolasyon ve Karantina kurallarından bahsedildiği zaman en çok dikkat edilmesi gereken yerlerin ise hastaneler olduğu bilinmektedir. Şu anda ülkemizde ve dünyada pek çok sağlık personeli canları pahasına bu salgınından rahatsızlanan insanların hayatlarını kurtarmak için hizmet vermektedirler. Ülkemizde son verilere göre birçok sağlık çalışınca da Corona virüs salgını ile baş etmek zorundadır. Tam bu sebeple hastanelerde bazı önlemler alınarak negatif basınç sedyeler kullanılmaktadır. Negatif basınçlı sedyelerin kullanımı hem sağlık personellerinin hem de dışarıdaki insanların virüslü hastadan korunabilmesi için oldukça önemli ekipmanlardandır. Negatif basınçlı sedye istanbul olarak bizler de bu sedyenin üretimi ve satışı konusunda hizmet vermekteyiz.

Negatif Basınçlı Sedye Özelikleri

Peki, negatif basınçlı sedye nedir, özellikleri nelerdir ve diğer sedyelerden farkı nedir bunlara bir bakalım. Negatif basınçlı sedye istanbul ürünü hastanın dış dünyadan temiz havayı alabilmesini fakat virüslü  havayı dışarıya bırakmasını engelleyen bir sisteme sahiptir. Negatif basınçlı sedye üstü kapalı şekilde dizayn edilmektedir. Hasta dışarıdan temiz havayı çekmekte fakat virüslü havayı bırakırken temizlenerek dışarıya bu hava bırakılmaktadır. Negatif basınçlı sedyelerin arka kısmında temiz havaya alabilecekleri bir yer bulunmaktadır. Sedyede bulunan Hepa Filtre sayesinde hastanın soluk verme sırasında bıraktığı hava temizlenir ve dışarıya bu şekilde verilmektedir. Böylelikle hem sağlık personellerinin hem de Etrafta bulunan kişilerin bu hastalıktan etkilenmesinin önüne geçilmektedir. Özellikle hastaların sevk edilmesi sırasında negatif basınçlı sedyelerden yardım alınmaktadır. Negatif basınçlı sedyeye hasta yerleştirilirken bütün düzenlemeleri yapılır ve yine bu işlemleri gerçekleştiren sağlık personellerinin tamamı koruma kıyafeti, Maske ve eldiven kullanarak bu işlemi gerçekleştirmektedirler. Hasta sedyeye yerleştirildikten sonra kapatılır ve sevk edileceği yere kadar  açılmaz. Gerekli olan durumlarda ise açıklardan hastaya müdahale edilebilmektedir. Negatif basınçlı sedye  istanbul olarak üretmiş olduğumuz sedyelerde en üstün Kaliteyi kullanmaya Özen göstermekteyiz.

Negatif Basınçlı Sedye Fiyatı

Negatif basınçlı sedye istanbul olarak Sağlık Bakanlığı’nın belirtmiş olduğu standartlara uygun sedye üretimini gerçekleştirmekteyiz. Üretmiş olduğumuz sedyelerde  kullanmış olduğunuz  malzemelerin en kaliteli olmasına dikkat etmekteyiz. Hepa Filtre, açıklıkların düzenlenmesi konusunda oldukça hassas davranmaktadır. Herhangi bir üretim hatasının olması durumunda ciddi sağlık sorunlarının ortaya çıkacağının bilincinde olarak bütün kontrolleri sağladıktan sonra sedyelerin teslimatını yapmaktayız.. Firmamız üretmiş olduğu sedyelerin fiyatları konusunda da uygun fiyat garantisi vermektedir. Ülkemiz şu anda çok zorlu şartlardan geçmektedir. Bizlerde firma olarak fırsatçılık yapma taraftarı olmamaktayız. Gerekli olan fiyat ile negatif basınçlı sedye satışını sağlamaktayız.

Koronavirüs Nedir?

Coronavirüs son dönemde bütün dünyayı etkisi altına almış olan bir virüs türüdür..COVİD 19 olarak adlandırılan bu virüs daha önce farklı şekilde salgın halinde yayılmıştır. Daha sonra hayvanlara geçiş yaparak evrilmiş olan bu virüs tekrar insanlara bulaşmıştır. İlk olarak Çin’de ortaya çıkan virüs hızlı bir şekilde yayılarak bütün dünyada etkisini göstermeye başlamıştır.. Corona virüsün belirtileri nefes alamama olarak ifade edilmektedir. Boğazda kuruluk hissi ile başlayan daha sonra ciğerlere inerek hastanın nefes alamamasına da neden olmaktadır. Bu dönemde izolasyona dikkat edilmesi en önemli konular arasındadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?