İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.427,6300
 • EURO
  $1,0760
 • ALTIN
  $48.027,2300
 • BIST
  $180,3000
Oto Örtüsü Modelleri İstanbul

Oto Örtüsü Modelleri İstanbul

Arabalarımız bizler için çok önemlidir ve onları her türlü dış etkilerden korumak isteriz. Nasıl ki kötü hava şartlarında üzerimize uygun giysileri giymeden dışarı çıkmamız doğru bir davranış değilse arabalarımıza da aynı hassasiyetle yaklaşmamız yerinde olacaktır. Aracımızı her türlü zararlı etkenden korumak çok önemlidir. Bu nedenle aracımızı korumak için oto örtüsü kullanmamız bizim yararımıza olacaktır. Oto […]

Arabalarımız bizler için çok önemlidir ve onları her türlü dış etkilerden korumak isteriz. Nasıl ki kötü hava şartlarında üzerimize uygun giysileri giymeden dışarı çıkmamız doğru bir davranış değilse arabalarımıza da aynı hassasiyetle yaklaşmamız yerinde olacaktır. Aracımızı her türlü zararlı etkenden korumak çok önemlidir. Bu nedenle aracımızı korumak için oto örtüsü kullanmamız bizim yararımıza olacaktır.

Oto Örtüsü Nedir ve Neden Kullanılır?

Oto örtüleri aracımızı dış etkenlere karşı korumak için tercih ettiğimiz özel olarak üretilen örtülerdir. Peki ne amaçla kullanılır? İlk akla gelen elbette kötü hava şartlarıdır. Bazen kuvvetli dolu yağışı meydana gelebilir ve bu dolular ceviz büyüklüğünde olabilir. Ya da asit veya çamur yağmurları, şiddetli fırtına meydana gelebilir. Ve genelde bu tarz hava şartları meteoroloji tarafından vatandaşlara önceden bildirilir. Bu gibi durumlarda önlem almak için aracımızı oto örtüsü ile örtmemiz ve koruma altına almamız gerekir. Aracımızın rengini korumak, çizilme ve çarpmalara karşı önlem almak için oto örtüsü kullanılır. Firmamız bünyesinde her araç model ve ebatına uygun değişik kumaş seçenekleriyle oto örtüsü modelleri bulunmaktadır.

Oto Örtüsü Modelleri

Aracınız için bir oto örtüsü almaya karar verdiyseniz sizin için en uygun olan modeli bulmanız gerekir. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta satın alacağınız oto örtüsünün boyutudur. Her araca uygun ebatta oto örtüsü üretimi yapılır. Bu nedenle aracınızın modeline ve büyüklüğüne göre bir tercih yapmanız gerekir. Genelde oto örtüleri araçların modellerine uygun üretildiğinden işiniz bu noktada kolay olacaktır. Bunun yanında oto örtüsü modelleri denilince akla gelen bir diğer şey de içeriğinde kullanılan meteryaldir.  Su geçiren ve geçirmeyen olarak iki gruba ayrılır. Su geçiren modeller kış için çok uygun değildir. Ve genelde daha ince malzemelerden üretilir. Ancak su geçirmeyen örtü modelleri daha kaliteli ve sağlam malzemeler ile üretildiğinden tam koruma sağlar.

Her Modelin Özellikleri Farklıdır

Yaz aylarında tercih edilen modeller genelde pamuklu ne hafif naylon kumaşlardan üretilen örtülerdir. İç tarafları özel bir maddeden oluşmaktadır. Daha birçok farklı kumaştan üretilebilen oto örtüleri yumuşak ve hassas dokuları sayesinde hem aracınıza zarar vermez hem de koruma sağlar. Daha çok kış aylarında kullanılan oto örtüsü modelleri ise daha sert ve dayanıklı malzemeden oluşmaktadır. Estetik açıdan da hoş bir görüntü ortaya çıkar. Oto örtüsü modellerinde genelde plastikten üretilen kablo benzeri bir madde bulunur. Bu plastik kablo ile örtünün aracın altına bağlanması sağlanır. Böylece daha sıkı durarak aracı en iyi şekilde korur. Ayrıca çalınma riskine karşı da kilit sistemi bulunan oto örtüsü modelleri mevcuttur.

Avantajları Nelerdir?

Oto örtüsü kullanmanın avantajları saymakla bitmez. Şüphesiz ki bu avantajların en başında gelen aracımızı kötü ve zorlu hava şartlarından korumaktır. Çünkü eğer oto örtüsü kullanmazsak oluşan yağışların etkisi ile aracımız çamur ve kirlilikten etkilenebilir. Oto örtüsü güneşin zararlı ışınlarına karşı zırh görevi görür. Özellikle koyu renk araçların boyaları güneş ışınlarının etkisiyle zamanla açılır ve kötü bir görüntü ortaya çıkar. Oto örtüleri genelde kaliteli ve sağlam malzemelerden üretilmiştir ve uzun yıllar kullanılmaya müsaittir. Oto örtülerinizi aracınıza kolaylıkla giydirebilirsiniz ve bu işlem çok kısa sürer. Aracınız park halindeyken başka araçların çarpma ve sürtmelerine karşı da iyi bir koruma sağlar. Kısacası oto örtüleri bu maddeleri düşününce aracınız için olmazsa olmaz bir ihtiyaç haline gelmektedir.

Oto Örtüsü Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aracımızın ebat ve modeline uygun olan örtüyü seçmeliyiz. Aracımızın modeline uygun olmayan bir örtü seçmek yarardan çok zarar verebilir. Aracımıza büyük gelen bir örtü rüzgar ve yağışların etkisiyle açılma yapabilir. Tam tersi olarak fazla küçük bir örtü seçmek te aracımızı tamamen kapatmaz. Aşırı gergin olacağı için de sürtünmeler meydana gelir. Bunun yanı sıra hangi hava ve çevre şartlarının yoğun olduğu bölgede yaşıyorsak ona göre bir kumaş seçmeliyiz. Kalitesiz kumaşlar seçmek yerine uzun yıllar kullanacağımız modellere öncelik vermeliyiz. Oto örtüsünü aracımıza giydirirken dikkatli olmalı ve tam olarak oturduğundan emin olmalıyız. Örtümüzün çalınma riskine karşı mutlaka kilitlemeliyiz. Oto örtüsü kullanırken aracımızı mutlaka arada bir havalandırmalıyız.

Oto Örtüsü Üretiminde Uzmanız

Eğer siz de aracınızı yukarda saydığımız onlarca zarardan korumak için oto örtüsü arayışındaysanız bizden destek alabilirsiniz. Firmamızın bünyesinde her araç modeli için özel olarak ürettiğimiz oto örtüsü modelleri mevcuttur. Firmamız alanında uzman kişiler ile birlikte profesyonelce çalışmaktadır. En kaliteli malzemeleri kullanarak ürettiğimiz oto örtülerini siz değerli müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz. Bizi seçmeniz halinde asla pişman olmayacaksınız

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?