İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.436,0600
 • EURO
  $1,0790
 • ALTIN
  $48.057,2700
 • BIST
  $180,5000
Oto Örtüsü Modelleri

Oto Örtüsü Modelleri

Arabaların park edildiği açık ya da kapalı otoparklarda üzerlerinin örtülmesi için üretilen brandadan yapılan ürünlere oto örtüsü modelleri denir.  Markalar kendi ürünlerini farklı ham maddeler ile ürettikleri için her örtünün özelliği farklılık gösterir. Son yıllarda giderek artan otomobil fiyatları araçların değerinin daha iyi anlaşılmasına ve koruma ihtiyacının zorunlu hale gelmesini sağlamıştır. Araç modeli ne olursa olsun her […]

Arabaların park edildiği açık ya da kapalı otoparklarda üzerlerinin örtülmesi için üretilen brandadan yapılan ürünlere oto örtüsü modelleri denir.  Markalar kendi ürünlerini farklı ham maddeler ile ürettikleri için her örtünün özelliği farklılık gösterir. Son yıllarda giderek artan otomobil fiyatları araçların değerinin daha iyi anlaşılmasına ve koruma ihtiyacının zorunlu hale gelmesini sağlamıştır. Araç modeli ne olursa olsun her modele uygun örtü bulmak mümkündür.

Oto örtüsü kullanırken son derece dikkatli olmak gerekir. Aksi halde korumak isterken aracınıza istemeden zarar verebilirsiniz. Aracın üzerini örterken yada açarken brandanın aracı çizmesini engellemeniz gerekir. Bu nedenle en az iki kişi tarafından bu ürünler kullanılmalıdır.

Oto Örtüsü Özellikleri

Oto örtüsü modelleri üretim şekline, üretimde kullanılan malzemeye ve markasına göre genişleyebilir. Bu modellerin özelliklerini sıralayacak olursak;

 • Branda naylonu kullanılarak üretilir ve çok az esneme payı vardır.
 • Darbelere ve hava şartlarına karşı dayanıklıdır.
 • Uzun yıllar yırtılmadan ve şekli bozulmadan kullanılabilir.
 • Markalara göre garanti süreleri bulunur.
 • Ultraviyole givi zararlı ışınlara karşı geçirgen değildir.

Oto örtüsü ihtiyacınız olduğunda özelliklerini araştırmadan karar vermenizi tavsiye etmiyoruz.  Dokusu ince olan modellerde kısa sürede yıpranma durumu ortaya çıkabilir. Bu nedenle doku kalitesi yüksek olmalıdır. Aracınızın özelliğine ve park ettiğiniz alanın hava şartlarına göre modelleri tercih edebilirsiniz.

Oto Örtüsü Kullanmanın Avantajları

Oto örtüsü modelleri kullanıcılarına bazı avantajlar sağlar. Kar, yağmur ve rüzgar gibi olumsuz hava koşullarına karşı aracın zarar görmesini engeller. Güneşin zararlı ışınları zaman içinde aracın boyasına zarar verir ve rengini soldurur. Örtü sayesinde güneş ışını aracın yüzeyine temas edemez. Kapalı otoparklar genellikle rutubetli ortamlardır. Rutubetin etkilerinden aracı korur.

Kedi, kuş ve diğer hayvanların vereceği zararları engeller. Hava kirliliğinin artmasına bağlı olarak son yıllarda yaşanan asit yağmurları araçların değerinin düşmesine neden olur. Dayanıklı örtüler asit yağmurlarını geçirmediği için zarar görmenizi engeller.  Yeni araç kullanmaya başlayan sürücüler aracınıza park alanıda sürterek çizebilir. Oto örtüleri böyle durumlara karşı koruma sağlar.

Oto Örtüsü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Branda alırken göz önünde bulundurmanız gereken bazı kriterler vardır. İlk olarak aracınızın boyutuna uygun örtüyü seçmelisiniz. Araç üzerine geçmeyen ve küçük kalan örtüler tam anlamı ile koruma sağlamaz. Farklı renklerde örtü seçenekleri mevcuttur. Zevkinize ve aracınızın rengine göre bu renk seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Fiyat performans karşılaştırması yapmadan ürün seçimine kesinlikle karar vermeyiniz. Aksi halde yüksek ücretler ödediğiniz üründen istediğiniz potansiyeli alamayabilirsiniz.

Firmalar arasında karşılaştırma yapmak doğru seçim yapmanız için büyük avantaj sağlar. Örtülerin dokuları belirli kalınlıkta olmalıdır. İnce örtüler ağırlığı olmayacağı için rüzgarlı havalarda uçup gidebilir. Piyasa değerinin altında satılan örtüler kullanışlı değildir. Bu nedenle satın almanızı tavsiye etmiyoruz. Sizin için hazırlamış olduğumuzyazıyı okuyarak doğru ve uzun yıllar memnun kalacağınız örtü modelini satın alabilirsiniz.

Oto Örtüsü Nasıl Kullanılır?

Oto örtüsü modelleri seçiminin önemli olması kadar kullanım şekli de çok önemlidir. Örtüyü kullanmadan önce aracın temiz olmasına özen göstermelisiniz. Çamur ve diğer kalıntılar örtünün altında uzun süre kalırsa araca yoğun bir şekilde zarar verir. Temiz araç üzerine yerleştirilmelidir. Örtü yerleştikten sonra plastik kabloları ile aracın altından sabitlenmelidir.

Ülkemizde hava koşulları çok değişiklik gösterebilir. Özellikle fırtınalı havalarda sabitlenmeyen örtüler aracı korumaz. Örtü araç üzerine yerleştirilirken kesinlikle çekiştirilmemelidir. Boyut olarak büyük oldukları için belirli bir ağırlığa sahiptir. Çekiştirmeler sonucunda aracın boyasına hasar verebilir.OTO ÖRTÜSÜ - Garip İş Tente

Oto Örtüsü Fiyatları

Oto örtüsü fiyatları belirlenirken dikkate alınan bazı kriterler bulunur. Örtünün markası, garanti süresi, yapımında kullanılan branda modeli, boyutu, markanın piyasa değeri ve alt limit değerleri göz önüne alınır. Son yıllarda sıfır araçların satışında oto örtüsü hediye edilebilir. Ancak bu ürünler çok iyi performans göstermez. Fiyatının pahalı olması ürünün kalitesini kanıtlamaz.

Kaliteli ürünü uygun fiyatlarda satın alabilmek için üretici firmaların web sitelerini inceleyebilirsiniz. İnternete özel kampanyaları takip ederek indirim günlerinde alabilirsiniz. Özellikle vakti olmayan ve yoğun iş temposuna sahip olan kişiler için internet alışverişleri büyük avantaj sağlar. Aracınızı korumak ve maddi hasarlardan kaçınmak için firmamıza ait olan kaliteli oto örtüsü modellerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?