İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $2.964,3800
 • EURO
  $0,9390
 • ALTIN
  $43.026,4200
 • BIST
  $150,4000
Otomatik Tente Sistemleri

Otomatik Tente Sistemleri

Tente İtalyanca bir kelimedir ve gölge anlamına gelir. Cafelerde, restoranlarda, butiklerde, mağazalarda, havuz tesislerinde, evlerin balkonlarında, pencerelerinde, teraslarında tente kullanımına sıklıkla rastlanır. Tente sistemleri sayesinde bu alanlar kışın yağmur, kar gibi hava olaylarından, yazın ise güneşin yakıcı sıcaklığından korunur. Tente sistemleri birçok çeşide bulunur. Bunlara mafsallı tente sistemleri, otomatik tente sistemleri, körüklü tente sistemleri, pergola […]

Tente İtalyanca bir kelimedir ve gölge anlamına gelir. Cafelerde, restoranlarda, butiklerde, mağazalarda, havuz tesislerinde, evlerin balkonlarında, pencerelerinde, teraslarında tente kullanımına sıklıkla rastlanır. Tente sistemleri sayesinde bu alanlar kışın yağmur, kar gibi hava olaylarından, yazın ise güneşin yakıcı sıcaklığından korunur.

Tente sistemleri birçok çeşide bulunur. Bunlara mafsallı tente sistemleri, otomatik tente sistemleri, körüklü tente sistemleri, pergola tente sistemleri, kasetli tente sistemleri, çift açılır tente sistemleri örnek verilebilir. Otomatik tente sistemleri, bu modeller arasında en çok avantaja sahip olan ve en çok tercih edilen sistemlerdendir. Otomatik tente sistemleri uzaktan kumanda ile kullanıldığından oldukça pratiktir ve kullanımı son derece kolaydır.

Sultanbeyli içinde, ikinci el satılık Branda tente branda tente - letgo

Otomatik Tente Sistemleri Kullanım Alanları

Otomatik tente sistemleri hem kullanım pratikliği ile hem de yaz kış kolayca kullanılabilirliği ile birçok alanda çok fazla tercih edilen tente sistemlerindendir. Daha çok geniş alanlarda tercih edilir. Otomatik tenteler, cafe, restoran, kafeterya, havuz tesisleri, otel, büyük mağaza gibi alanlarda sıklıkla tercih edilir. Ayrıca evlerde de otomatik tente kullanımına rastlanır. Evlerin teraslarına, verandalarına, balkonlarına, bahçelerine otomatik tente taktırmak, ev sahiplerine büyük avantaj sağlar.

Otomatik Tente Sistemleri Avantajları

Otomatik tentelerin kullanımı oldukça pratik ve konforludur. Otomatik tenteler sayesinde, restoranların ve cafelerin açık alanları kullanım alanına eklenir. Uzaktan kumanda sistemine sahip olan otomatik tenteler kolayca açılıp kapanabilir. Bu sayede kullanıcılara büyük rahatlık sağlarlar. Özel yaşamın korunmasına da katkı sağlarlar.

Bu nedenlerle özellikle büyük işletmeler tarafından sıklıkla tercih edilen tente sistemlerindendir. Otomatik tente sistemleri güneşli havalarda açılabilir. Bu sayede dış alan da kullanıma katılır. Güneşten rahatsız olunursa kapatılabilir. Kış aylarında da açık alanların işletmenin kullanım alanına dâhil olmasını sağlarlar. Böylece otomatik tente sistemleri hem yazın hem de kışın kullanım avantajlarına sahiptir.

Bunlara ek olarak, sigara ve nargile dumanının dışarı aktarılmasını sağlarlar. Böylece sigara dumanından rahatsız olan kişilere konfor sunarlar. Bunun yanı sıra otellerin açık alanlarında da otomatik tente sistemleri kullanılır. Ek bir destek paneline ihtiyaç duymayan otomatik tente sistemleri, sunduğu bu avantajlardan dolayı günümüzde en çok kullanılan tente sistemi çeşididir.

Otomatik Tente Çeşitleri

Otomatik tente sistemlerinin raylı, oval, ışıklı, rulo, geniş açılımlı ve katlamalı olmak üzere birçok çeşidi bulunur. Ayrıca otomatik tenteler dayanıklı maddelerden yapıldığı için uzun ömürlüdür. Otomatik tenteler cam, pvc, kumaş gibi malzemelerden üretilir. Vertiglass dikey otomatik cam sistemine sahip otomatik tenteler yalıtım sistemine sahiptir. Bu sayede oldukça kullanışlıdırlar. Genelde alüminyum mekanizmadan üretildikleri için son derece sağlamdırlar.

Raylı Otomatik Tente

Raylı otomatik tente açılır kapanır özelliğe sahiptir. En dayanıklı tente çeşitlerinden birisidir. Çünkü yağmur, kar, rüzgâr gibi şiddetli hava olaylarına karşı son derece dayanıklı bir özellikleri bulunur. Raylı otomatik tenteler, genellikle cafe, lokanta, restoran, teras, kış bahçesi gibi geniş alanların kapatılması amacıyla tercih edilirler.

Raylı otomatik tenteler dilendiğinde katlanır cam, sürme cam, giyotin cam gibi cam çeşitleriyle kaplanabilir. Açılır kapanır tente çeşitleri arasında en sağlamı olan raylı otomatik tente sistemleri açık alanların her mevsim kullanılabilmesini sağlarlar.

İleri açılım sıradan tente sistemleri için 400 cm’dir. Bu ölçü raylı otomatik tentelerde 1000 cm’ye çıkmaktadır. Bu da raylı otomatik tentelerin sağlamış olduğu bir diğer önemli artıdır. Oldukça şık ve modern olan bu tente sistemleri günümüzde birçok geniş işletme tarafından kullanılır.

Katlamalı Otomatik Tente

Otomatik tente çeşitleri arasında en çok tercih edilenlerden olan katlanabilir otomatik tenteler kullanıcılara büyük bir konfor sunarlar. Kurulumu çok pratik olan katlamalı otomatik tenteler, kurulum aşamasında kullanıcılara zaman kazandırır. Katlanabilir otomatik tenteler her tipte zemine uyum sağlarlar.

Böylece zemine uymama gibi bir durumla karşılaşılmaz. Bunun yanı sıra tam-yarım fark etmeksizin tüm duvar tipleri için uyumludurlar. Bu sebeple boy açısından da sorun yaşanmasını engellerler. Ayrıca katlandığında her yere sığabilen bu tente çeşidi taşıma kolaylığı da sağlarlar. Geniş kullanım alanlarında rahatlıkla kullanılabilirler.

Kayışoğulları Tente Branda – Kayışoğulları Tente Branda

Otomatik Tente Fiyatları

Tenteler özelliklerine ve kullanım alanlarına göre geniş bir fiyat yelpazesine sahiptir. Unutulmamalıdır ki; otomatik tenteler manuel tentelere göre daha avantajlı olduğundan daha yüksek bir fiyata sahip olacaktır. Otomatik tentenin çeşidi, boyu, kalitesi, kumanda sistemi gibi unsurlar fiyat üzerinde etkileyicidir. Her bütçe ve zevkten otomatik tente çeşitlerine firmamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?