İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.029,7800
 • EURO
  $0,9897
 • ALTIN
  $43.450,0000
 • BIST
  $160,1000
Oval Pergola Sistemleri istanbul

Oval Pergola Sistemleri istanbul

Oval pergola sistemleri istanbul tente şeklinde olup kar yağmur dolu gibi karşılaşabileceği bütün doğa olaylarında sağlamlığından ödün vermemektedir. Gözle görülebilir bir eğime sahiptir. Bu eğimin verilmesinin amacı sert rüzgârları kolaylıkla sava bilmesi içindir. Oval pergola sistemleri özel bir kumaştan yapılmaktadır. Sisteme takılan motor oval pergola sisteminin hareket etmesini sağlamaktadır. Tente tamamen raylı bir sistem üzerine kurularak bu raylar […]

Oval pergola sistemleri istanbul tente şeklinde olup kar yağmur dolu gibi karşılaşabileceği bütün doğa olaylarında sağlamlığından ödün vermemektedir. Gözle görülebilir bir eğime sahiptir. Bu eğimin verilmesinin amacı sert rüzgârları kolaylıkla sava bilmesi içindir. Oval pergola sistemleri özel bir kumaştan yapılmaktadır.

Sisteme takılan motor oval pergola sisteminin hareket etmesini sağlamaktadır. Tente tamamen raylı bir sistem üzerine kurularak bu raylar üzerinde hareketlerini gerçekleştirir. Tentede bulunan özel kumaş tente açıldığında görülür.

Oval Pergola Sistemi Hakkında Bilgiler

Oval pergola sistemleri istanbul oval şeklinin verilmesi tamamen eğimle alakalıdır. Öncelikle bir tarafından yüksekçe yapılan tente kalıpları daha sonra o yüksek noktadan aşağıya eğimli bir şekilde tekrar indirilir.  Oval pergola sistemleri her şey belirli bir ölçüye göre ayarlanmaktadır başta pergola bu sistemde ayarlanan raylı raylar belirli bir ölçüye uzunluğa göre ayarlanır sebebi ise  pergola sistemi açıldığında bezlerinde rahatça açılabilmesi içindir.

Ayrıca estetik açıdan güzel bir yapısı vardır. Sistemin altında oturduğunuz anda kendinizi çok farklı bir mekânda hissedebilirsiniz kahvenizi yudumlarken sistemin güzel ışıklandırması ve farklı bir yorum katılmış dekoru size eşlik etmektedir. Bu sistemler uzaktan kumanda ile de kontrol altında tutulabilmektedir.

 Oval Pergola Sisteminde Kullanılan Malzemeler

Oval pergola sistemleri istanbul için kullanılan malzemeler rulman ve rulmanın takılacağı rulman kafesi, plastik dişliler, fren, ayar takozu, bağlantı aparatı, büyük araba, spot ledleri, küçük araba, düz ray laması,  delikli ray laması, ray kafa aparatı önemli malzemelerdir. Bunların yanında ayarlı lamalar, triger kayışı, saç altı profili, direk üst lamaları, delikli direk üst lamaları, düz lamalar, ayaklar, oluk kapağı, plastik aparatlar, vidalar, motor, spot bağlantı kablosu, trafo, yağmur sacı, kumaş, oluklar, ray, sac altı profili, direkler, kalın kornişler, pergola borusu, gibi malzemelerden oluşmaktadır.

Tenteye oval şeklini vermek için öncelikle pergolanın oluşturulacağı alanın planı oval şekilde çizilir. Planda kullanılacak kumaş ve diğer malzemeler ayarlanır. Öncelikle pergolanın kalıbı yani temeli oluşturulur. Bütün yapıyı bu temel taşıyacağı için  bu oluşumun sağlam olması gerekmektedir.

Oval Pergola Sisteminin Kuruluşu

Oval pergola sistemleri istanbul yapımında triger kayışının ray boyuna göre ölçüsü alınır. Kayışların ölçüsü alındıktan sonra, ray demirinin içine alt kanalından sürülerek yerleştirilir. Aynı işlem üst kanal içinde yapılır. Triger bağlantı aparatına rayların içinden geçirilen kayışlar yerleştirilir.

Daha sonra bu aparatın üstüne büyük araba yerleştirilir. Burada amaç kayışı sıkıştırmaktır. Yerleştirme işleminden sonra vidalarla kayışı sabitleme işlemi yapılır. Sıradaki işlem ise rayın üstüne küçük arabaları yerleştirmektir. Küçük arabalar sırayla rayın üstüne yerleştirilir. Bütün raylar için bu işlem tamamlandığında sıra dişlilere gelir.

Oval Pergolada Sistemin Tamamlanması İçin Son Aşama

Oval pergola sistemleri istanbul oluşturulurken dişlilerin  çıkıntılarının karşılıklı gelmesine dikkat edilmelidir. Daha sonra rulmanlar kafeslere yerleştirilir. Rulmanın içine ise dişliler oturtulur. Dişlinin çizgisi kayışın çizgisine denk gelecek şekilde, fren kafesteki yerine oturtulur ve kapağı kapatılır. Rayların bu işlemleri tamamlandıktan sonra rayların sabitleneceği demirler duvara kurulur.

Diğer demirler ise diğer uca biraz daha aşağıya doğru eğimli bir şekilde sabitlenir. Daha sonra raylar bu demirlere vida yardımıyla tutturulur. Raylar tutturulduktan sonra sıra profillerin içine özel kumaşların yerleştirilmesine gelir. Bu kumaşlar raylı sistemin içindeki profillere monte edilir.

Bu sayede kumaşlar gergin bir görünüm kazanır çünkü monte edilirken tente kanadı tamamen açılır. Amaç kumaşa açılıp kapanırken toplanmasını engellemektir. Oval pergola sistemleri iç kısmı tamamlandıktan sonra ışıklandırılması oluşturulur. Işıklar parlak ve kalitelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?