İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $2.964,3800
 • EURO
  $0,9390
 • ALTIN
  $43.026,4200
 • BIST
  $150,4000
Özel İzolasyonlu Korona Virüs Sedye

Özel İzolasyonlu Korona Virüs Sedye

Korona virüsü tüm dünyayı tehdidi altına alan bir hastalıktır. Hastalık yakın temas ve damlacık yolu ile hızlıca yayılıyor. Hastalığın en önemli belirtileri arasında yüksek ateş ve kuru öksürüktür. Bu virüs bazen sindirim sistemini etkilerken bazen de solunum yollarını tehdit ediyor. Bu virüsün kimde olduğu yapılan testler ile ortaya çıkıyor. Yeni tip bir virüs olduğundan antibiyotik […]

Korona virüsü tüm dünyayı tehdidi altına alan bir hastalıktır. Hastalık yakın temas ve damlacık yolu ile hızlıca yayılıyor. Hastalığın en önemli belirtileri arasında yüksek ateş ve kuru öksürüktür. Bu virüs bazen sindirim sistemini etkilerken bazen de solunum yollarını tehdit ediyor. Bu virüsün kimde olduğu yapılan testler ile ortaya çıkıyor. Yeni tip bir virüs olduğundan antibiyotik tarzı ilaçlar bir işe yaramıyor ve tedavisinde kullanılacak herhangi bir aşı ve ilaçta yoktur.

Bu sebeple korona virüsüne karşı tüm bireyler dikkatli davranmalı temizlik ve hijyene dikkat etmelidir. Özellikle dezenfektanlar virüsleri yok etmek için kullanılan en etkili temizleyicilerden biridir.

Korona Virüs Hastaları

Korona virüsü tehlikeli ve hızlı yayılan bir virüs olması nedeniyle herkesin bu hastalığa karşı tedbirli olmalıdır. Hastalık belirtisi bulunanların özenli bir şekilde sağlık kuruluşlarına gidip test yaptırmaları gerekir. Test sonucu pozitif çıkan kişilerin tedavisi hastanede devam ediyor. Hastaların bir kısmı hastanede ilaç tedavisine bile gerek duymayacak şekilde atlatırken bir kısmı da bu hastalık karşısında daha fazla etkilenebiliyorlar.

Hastalık temas yolu ile bulaşabileceğinden dolayı korona virüs hastaları için özel izolasyonlu korona virüs sedye denilen ürün kullanılmaya başladı. Böylece hastaları hastaneye götürürken hem çevredekilerin hem de sağlık çalışanlarının hayatı tehlikeye atılmamış olur. Hasta bu sedye ile izole edilerek taşınır.

Korona Virüs Sedye Nedir?

Korona virüsün ölümlere neden olması tüm dünyayı korkutmuştur. Bu hastalığa yakalanan kişiler ile temas etmemek ve bunların öksürme, hapşırık gibi durumlarından korunmak için özel sedyeler üretilmeye başladı. Sedyeler normal zamanlarda da hastanelerin içerisinde ve ambulanslarda hastaları kolayca taşımaya yardımcı önemli bir araçtır. Sedyeler çok özellikli ve fonksiyonel bir şekilde üretilmişlerdir. Bu durum hem taşıyan kişilerin işini kolaylaştırmış hem de hastaların daha fazla sarsılmadan taşınmalarında kullanılmıştır.

Korona virüsle beraber sedyelere bazı korumalı yeni özellikler eklenmeye başladı. Bu sedyeler korona virüsü hastaların sevk işlemlerinde kullanılmaya başlandı. Hastalar için onları dış etkenlerden tamamen izole edecek ve hastalara temiz hava sunacak sedyeler hazırlandı.

İzolasyonlu Sedye Neden Önemlidir?

Korona virüs hızlı bir yayılma özelliğine sahip olduğundan dolayı bu hastalığı taşıyan kişiler ile temas etmemek gerekir. Hastalık şüphesi taşıyanların en kısa sürede korona virüs testi yaptırması gerekir. Bu sebeple öncelikli olarak maske eldiven takmaları ve insanlardan uzak durmalıdırlar. Bu hatalara özel sedyeler hazırlandı. Bunun en önemli sebebi ise temastan uzak durmak içindir. Bu sedyeler hem hasta için hem de hastanın taşıma görevini üstlenen sağlık personelleri için çok önemlidir.

Sağlık bakanlığı tarafından özellikle bulaşıcı hastalıkları önlemek için bu tür sedyeler imal edilmişlerdir. Çünkü üzerinde taşınan hastaların en büyük şikâyetlerinden biri de öksürüktür. Öksürük sırasında etrafa çok fazla su damlacığı yayılabilir.

Korona Virüs Sedyelerinin Özellikleri

Bulaşıcı hastalık taşıyan kişilerin nakil işlemlerinde kullanılan özel hazırlanmış sedyeler hazırlanmıştır. Özel izolasyonlu korona virüs sedye kullanılan malzemeler bazı özellikleri ile diğer sedyelerden ayrılır. Bu sedyeler hastalığın etrafa yayılmasına ve hastanın diğer kişilerle temas etmemesi için etrafı tamamen izole edilmiş negatif basınçlı sedyeler kullanılır. Bu sedyeler nakil işlemleri sırasında hastanın sağlık çalışanlarına temasını engeller. Sedyelerde kullanılan malzemeler ile sedye üzerindeki hastalar rahat nefes alabilecek ve hastadan çıkacak zararlı havayı filtreden temizleyerek geçirirler. Böylece korona virüs olan ya da korona virüs şüphesi hastalar sağlıklı bir şekilde hastaneye getirirler. Buradan da özel kıyafetleri ile sağlık çalışanları bu hastalara müdahale ederler.

Korona Virüsünden Korunmanın Yolları

Korona virüsü ortaya çıktığı ilk günden itibaren bilim adamları bu hastalık için herhangi bir aşı veya ilaç üretemediler. Bu durum hastalığı daha ürkütücü bir hale getirmiştir. Virüs bir bakteri olmadığı için bu hastalarda antibiyotik kullanmak her hangi bir olumlu sonuç vermiyor. Bu sebeple böyle bir hastalığın olduğu şu dönemde temizlik ve hijyen koşulları en üst seviyede sağlanmalı ve virüslerin barınmasına ortam hazırlanmamalıdır. Özellikle dezenfektan kullanımı önemlidir. çünkü bu virüse karşı en etkili yöntem alkol bazlı ürünlerdir. Dışarıda diğer insanlar ile temas etmekten uzak durulmalı ve maske kullanılmalıdır.

Kimler Risk Altında Bulunur?

Korona virüsü her yaş gurubunu tehdit edecek nitelikte bir hastalıktır. Fakat bu hastalık bazı yaş gruplarını ciddi manada olumsuz etkileyerek hayat kalitelerini düşürüyor. Hastalığın en büyük taşıyıcısı çocuklar ve gençlerdir. Fakat bu kesim kimi zaman hastalığa yakalandığını bile fark etmezler. Aynı şekilde yaş ileri olanlar korona virüsünden etkilenmekle kalmaz ölümle burun buruna bile gelebilirler. Bu sebeple ileri yaş gurupları ve kronik rahatsızlığı bulunanların çok dikkatli davranması gerekir.

Kronik rahatsızlıktan kasıt şeker hastaları, bağışıklık sistemini düşüren kanser ve akciğer hastalıkları daha çok etkilenirler. Bunun dışında sigara kullanan insanların da korona virüsüne yakalanma riskleri fazladır.

İzolasyon Sedyeler Nasıl Temin Edilir?

Bulaşıcı hastalığı bulunan şahıslar ile temastan uzak durmak için özel izolasyonlu korona virüs sedye üretimi yapılan firmalar bulunur. Bu sedyeleri temin etmek için firmamızdan yardım alabilirsiniz. Üretimini yaptığımız bu özel sedyeler ile hem hastaların hem de çalışan personellerin güvenliği de sağlanmış olur. Bu kaliteli ürünlerin üretimini yapan firmamızdan günün her saati destek alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?