İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.007,5000
 • EURO
  $0,9508
 • ALTIN
  $43.314,0700
 • BIST
  $151,7000
Pergola M2 Fiyatı

Pergola M2 Fiyatı

Pergola, köken olarak İtalyanca bir kelimedir. Kelime anlamı olarak saçak demektir ve İtalyanca gölgelik anlamına gelmektedir. Pergola Türkçe üste kapanan açılan oturma alanı anlamına gelmektedir. Bir alanın üstünü çeşitli malzemelerle kapatan ürüne pergola denilmektedir. Pergola sistemi birçok mekânda kullanılmaktadır. Pergola sistemleri raylı sistemler olup; isteğe göre kumandalı olanları da mevcuttur. Özellikle güneşten korunmak için kullanılmaktadır. […]

Pergola, köken olarak İtalyanca bir kelimedir. Kelime anlamı olarak saçak demektir ve İtalyanca gölgelik anlamına gelmektedir. Pergola Türkçe üste kapanan açılan oturma alanı anlamına gelmektedir. Bir alanın üstünü çeşitli malzemelerle kapatan ürüne pergola denilmektedir. Pergola sistemi birçok mekânda kullanılmaktadır. Pergola sistemleri raylı sistemler olup; isteğe göre kumandalı olanları da mevcuttur. Özellikle güneşten korunmak için kullanılmaktadır. Özellikle kafe ve restoran gibi mekânlar pergola sistemini kullanmaktadır. Açık alanları pergola sistemi ile kapatan bu işletmeler ekstra alan kazanmaktadır. Pergola sistemleri yalnızca güneşten değil yağmur, kar gibi olumsuz hava şartlarından korunmak için de kullanılan bir sistemdir.

Pergola Kurulumu Yapılırken Dikkat Edilecek Hususlar

Pergola sistemleri yapımı, zahmetli olduğundan uzman firmalara yaptırılması gerekmektedir. İklim şartlarına göre doğru kurulum yapılması gerekmektedir. Pergola sistemleri ahşap ve demir malzemeden yapılmaktadır. Pergola sistemi ahşap malzemeden yapılıyorsa ahşabın kalitesi ve üzerine uygulanacak boyanın doğru ve kaliteli seçilmesi gerekmektedir. Pergolanın yapısının kurulumunun doğru yapılması esastır. Pergolanın uzun ömürlü olması için bu ayrıntılara dikkat edilmesi gerekmektedir. Yapılan tasarımın pergolanın yapıldığı alana göre hazırlanması gerekmektedir. Sekoya, sedir, Rus çamı gibi ağaçlar kullanılmaktadır. Ahşap pergolalar, doğal görünümü ile daha çok tercih edilmektedir.  Pergola ahşap malzemeden yapılacaksa dayanıklılığı yüksek ağaçlar seçmelidir. Pergola yapılacak alanda önceden ölçü alınmalıdır. Pergolanın üzerine kurulacağı destek direkleri doğru bir şekilde yere sabitlenmelidir. Ardından destek direklerinin üzerine kirişler çapraz yerleştirilmeli ve yatay şekilde paralel olarak çatı oluşturulmalıdır.  Pergola m2 fiyatı kullanılan malzemenin özelliğine göre farklılıklar göstermektedir.

Pergola Kullanım Alanları

Dört mevsim kolayca kullanım sağladığı için birçok alanda kullanılmaya elverişlidir. Bahçe ve kafelerde kolay kullanımından dolayı çok tercih edilir. Ayrıca birçok renk seçeneğinin olması hoş bir görünüm elde edilebilir. Balkonlarda kişisel bir alan oluşturmanın yanında hoş görüntüsü ile de balkona estetiklik kazandırır. Pergola havuzlarda da kullanımı yaygındır. Günümüzde belediyelerde pergola sistemini kullanmaktadır. Yürüyüş yollarında ve kaldırımlarda gölgelik olarak kullanmaktadır. Teraslarda da pergola sistemleri kurulabilir. Ayrıca pergolanın etrafı çam balkon sistemleri ile kapatıldığında kapalı bir alan oluşturulabilir. Kışın soğuk havalarda bile bahçenizde vakit geçirebilirsiniz. Pergola sistemi kurulması istenen alanın boyutuna göre pergola m2 fiyatı değişmektedir.

 Pergola Kullanım Avantajları

 • Spor alanları oluşturmak ( basketbol, tenis voleybol sahaları gibi,)
 • Oturma alanları oluşturmak ( teras, balkon gibi)
 • Piknik alanları oluşturmak
 • Havuz başlarında korunaklı alanlar oluşturmak
 • Plajlarda sürekli güneşe maruz kalmamak için alanlar oluşturmak
 • Yağmurdan korunmak
 • Ekstra alan kazanmak
 • Dekorasyon ve tasarım katmak
 • Pergola sistemlerinin buna benzer birçok avantajları bulunmaktadır.

Pergola Sistemleri

Otomatik pergola tente sistemi tüp motor, özel gergi sistemi ve uzaktan kumanda ile çalışan sistemlerdir. Kötü hava koşullarına kullanılabilen dayanıklı sistemler olarak tasarlandıklarından, uzun ömürlü ve her alanda kullanılmaya elverişli sistemlerdir. Kafe, restoran, bahçe ve teras gibi mekânlarda her mevsim kullanıma uygundur.

Raylı tente sistemlerinde, üç katmanlı ithal kumaş kullanılmaktadır. Yazın sıcaktan, kışın ise yağmurdan korunum sağlar. Uzaktan kumanda ile yönetilebilir ve raylar, yürüyen aksamlar ses çıkarmaz ve bakım gerektirmez. Oldukça kullanışlı ve konfor sağlayan bir sistemdir.

Pergola Metrekare Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Pergola sistemlerinde, pergola m2 fiyatı belirlenirken kullandığınız alanın ebatları, seçtiğiniz pergola sistemi, kullanılan malzeme kalitesi gibi faktörler fiyatta değişiklik göstermektedir. Firmamız, pergola sistemleri hakkında bilgi edinmek ve her türlü desteği almak isteyen müşterilerimize hoşgörü, nezaket ölçüleriyle ve güvenilir, kaliteli hizmet anlayışıyla farkındalık oluşturarak hizmet etmeye hazırdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?