İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $2.964,3800
 • EURO
  $0,9390
 • ALTIN
  $43.026,4200
 • BIST
  $150,4000
Pergola Sistemleri istanbul

Pergola Sistemleri istanbul

Pergola sistemleri günümüzde sıklıkla karşılaştığımız tente sistemleridir. Peki nedir bu pergola sistemleri? Öncelikle tente sistemleri ne demek, ne işe yarar onu açıklayalım. Tente İtalyanca bir kelimedir ve Türkçe anlamı çadır demektir. Tente sistemlerinin ortaya çıkış amacı işletmeleri ve evleri meteorolojik olaylardan korumaktır. Bulunduğu bölgeyi yazın güneşten, kışınsa yağmur ve kardan korumak amacıyla üretilmişlerdir. Tente sistemlerinin […]

Pergola sistemleri günümüzde sıklıkla karşılaştığımız tente sistemleridir. Peki nedir bu pergola sistemleri? Öncelikle tente sistemleri ne demek, ne işe yarar onu açıklayalım. Tente İtalyanca bir kelimedir ve Türkçe anlamı çadır demektir. Tente sistemlerinin ortaya çıkış amacı işletmeleri ve evleri meteorolojik olaylardan korumaktır.

Bulunduğu bölgeyi yazın güneşten, kışınsa yağmur ve kardan korumak amacıyla üretilmişlerdir. Tente sistemlerinin pergola tente sistemleri, mafsallı tente sistemleri, körüklü tente sistemleri, motorlu tente sistemleri, sabit dekoratif tente sistemleri olarak çeşitleri bulunur. Pergola tente sistemleri ise açılır kapanır özellikte bir tente çeşididir. Pergola da İtalyanca bir sözcüktür ve gölge anlamına gelir. Latince pergule kelimesinden türemiştir. Pergola sistemleri istanbul gibi büyük şehirlerde çeşitli alanlarda en çok kullanılan tente sistemlerindendir.

Tente Branda Fiyatları | Form Tente

Pergola Tente Sistemleri Özellikleri

Bazı tente sistemleri açılır kapanır özelliğe sahipken bazıları da sabittir. Açılır kapanır tente sistemleri diğerlerine göre daha avantajlıdır. Bazıları otomatik olarak uzaktan kumanda ile açılıp kapanırken bazıları elle manuel olarak açılıp kapanır. Pergola tente sistemleri de açılır kapanır özelliği bulunan bir tente çeşididir. Uzaktan kumanda ile komuta edilen pergola tentelerin kullanımı oldukça pratiktir. Tek bir tuşla istenildiği zaman açılıp kapatılabilir.

Pergola tenteler, ahşap ya da alüminyumdan yapılabilir. Ancak alüminyum malzeme kullanımı daha sık tercih edilir. Bu sebeple pergola tenteler oldukça uzun ömürlüdür. Pergola tenteler yazın güneşin sıcağından koruyarak adeta bir güneşlik görevi görür. Kışınsa yağmur ve kardan koruyarak yağmurluk görevini üstlenir. Birçok farklı renk ve çeşitte pergola tentelere ulaşmak mümkündür. Ayrıca ışıklı pergola tenteler, bulunduğu ortamın hem aydınlatılmasına hem de dekoratif bir görünüm kazanmasına yardımcı olurlar.

Pergola Tente Sistemleri Avantajları

Pergola tente sistemleri, günlük hayatta birçok işletme ve evde tercih edilir. Kullanıcılara çok fazla avantaj kazandırır. Bu avantajları tek tek sayalım. Öncelikle pergola tenteler, yazın güneşlik, kışın yağmurluk görevi gördükleri için kullanıcıları yağmurluk ve güneşlik edinme derdinden kurtararak çeşitli meteorolojik olaylardan korunmayı sağlarlar.

Bunun yanı sıra, pergola tente sistemleri uzaktan kumanda sistemine sahip oldukları için manuel pergola tente sistemlerine göre daha kolay bir kullanım sunarlar. Uzaktan kumandanın tek bir tuşuyla gerek görüldüğünde açılıp kapatılır. Kullanım kolaylığının yanı sıra kullanıcılara büyük bir konfor da sunar. Ayrıca açılır kapanır özellikleri bulunduğundan bakım ve onarımları, temizlikleri kolayca yerine getirilebilir. Pergola tente sistemleri bulundukları ortamın ısı izolasyonuna da yardım ederler. Böylece ortam sıcaklığını dengelerler.

Bunların yanı sıra dekorasyon açısından da oldukça etkilidirler. Çeşitli renk ve boyutlarda bulunan pergola tenteler, bulunduğu ortama şıklık ve modern bir görüntü kazandırırlar. LED ışıklı pergola tenteler, ortamın aydınlatılmasını da sağlarlar. Son olarak, işletmelerin reklam yapmasına da yardım eden pergola tente sistemleri, bu avantajları sebebiyle oldukça sık kullanılır. Pergola sistemleri istanbul, Ankara gibi büyük şehirlerin yanı sıra daha küçük illerde de sıklıkla tercih edilen tente sistemidir.

Pergola Tente Sistemleri Kullanım Alanları

Pergola tente sistemlerinin kullanımı günümüzde oldukça yaygındır. Pratikliği ve fonksiyonelliği sebebiyle birçok işletme tarafından tercih edilir. Dışarı çıkıp baktığımızda mağazalarda, kafelerde, kafeteryalarda, kahvaltı salonlarında, havuz tesislerinde, butik dükkânlarda, marketlerde pergola tentelerini sıklıkla görürüz. Bu işletmelere kullanım kolaylığı ve işlevselliği ile birçok artı sunar. Ayrıca pergola tente sistemleri, evlerde de sıklıkla kullanılır.

Evlerin balkonlarında, teraslarındabahçelerinde pergola tentelerin kullanımına oldukça yer verilir. Evlerin bahçelerinde kullanılan pergola tenteler, istenildiğinde camla kaplatılarak kış bahçesi görünümü de elde edilebilir. Böylece özellikle kış mevsimini seven insanlar, kahvelerini yudumlarken karın tadını üşümeden çıkarabilir.

Pergola Tente Sistemleri Kullanım Amaçları

Pergola tenteler, bugün birçok işletme ve evlerde farklı amaçlarla tercih edilir. Öncelikle tercih ediliş amacı meteorolojik şartlardan pratik bir yolla korunmaktır. Tek bir tuşla, çaba harcamadan açılıp kapanabilirler. Bu sebeple kullanımı oldukça pratiktir. Oldukça yoğun olan kafe, restoran gibi işletmelere hem zaman kazandırırlar hem de konfor. Bunların yanında dekorasyon amacıyla da tercih edilirler. Pergola sistemleri istanbul il ve ilçelerinde hemen hemen her yerde bu amaçlarla kullanılır.

Pergola Sistemleri | homify

Pergola Tente Sistemleri Fiyatları

Pergola tente sistemleri, bulunduğu ortama çok fazla avantaj getirir. Özelikle uzaktan kumanda ile otomatik olarak açılıp kapanmaları tercih sebebidir. Pergola tentelerin fiyatları, pergolanın kalitesine, boyutuna, işçiliğine, kumanda sisteminin özelliklerine göre değişir. Manuel tentelere göre daha çok avantaj sağladıklarından daha değerlidirler. Birçok çeşit ve fiyat aralığında pergola tentelere firmamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?