İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.432,5700
 • EURO
  $1,0773
 • ALTIN
  $47.990,0100
 • BIST
  $181,1000
Pergola Sistemleri

Pergola Sistemleri

Temel fonksiyonu uygulandıkları alanı konforlu hale getirip, her türlü hava durumuna karşı koruma sağlayan sistemlere tente sistemi adı verilir. Genel olarak evlerin balkon ve teras gibi açık alanların da kullanılan tente, küçük işletme dükkânları için de sıklıkla tercih edilir. Bu şekilde mekânların her mevsim kullanması imkânını oluşturur. Günümüz de pek çok tente çeşidi mevcuttur. Bu […]

Temel fonksiyonu uygulandıkları alanı konforlu hale getirip, her türlü hava durumuna karşı koruma sağlayan sistemlere tente sistemi adı verilir. Genel olarak evlerin balkon ve teras gibi açık alanların da kullanılan tente, küçük işletme dükkânları için de sıklıkla tercih edilir. Bu şekilde mekânların her mevsim kullanması imkânını oluşturur. Günümüz de pek çok tente çeşidi mevcuttur.

Bu tente modelleri şunlardır; körüklü tente, karpuz tente, mafsallı tente, manuel tente, sabit tente, mandallı tente ve pergole tente gibi modellerdir. Bunlardan pergole tente, son dönemler de sıklıkla tercih edilmektedir. Kullanım açısından avantajlı bir tente olduğu için, pergole sistemleri oldukça talep görmektedir.

Tente Fiyatları - Tente M2 Fiyatları - Fiyat Listesi - Arma Tente

Pergole Tente Nedir?

Pergole tente, esas amacı bulunulan ortamda gölgelendirme sağlamaktır. Genel de ağaç ve metal malzemeler ile kurulur. Dayanıklı bir tente modelidir.  Kaliteli bir üretim şekli vardır. Kumaşları dayanıklıdır. Kışın su geçirmez, yazın da solma yapmaz.

Pergola Sistemleri, raylı mekanizması olan sistemlerdir. Eğer yaptırılırsa, uzaktan kumanda yardımı ile yönetilebilirler. Özellikle restoran ve kafeler de sıklıkla karşılaşabilirsiniz. Pergole sistemleri genel de büyükşehirlerde karşımıza çıkmaktadır. Özellikle, istanbul, Ankara, İzmir gibi şehirler de daha çok tercih edilir. Villa ya da müstakil ev tiplerinde de genel de pergole sistemleri tercih edilir. Asıl kullanım alanları cafe, restoran gibi küçük işletmelerdir.

Pergole Sistemleri Üretimi

Pergole sistemleri üretim aşamasına geçmeden önce, yapılacak alan da keşif yapılır. Gerekli ölçüler alınır ve pergole sistem yapılmaya müsait mi diye bakılır. Bazen bahçe gibi yerlere, ahşap pergole tente yapılır. Bölge aşırı yağış alırsa, tente de çürüme ve bozulma gibi sorunlar oluşabilir. Bundan dolayı iklim göz önünde bulundurularak, pergole sistemleri yapılmalıdır. Daha sonra renk ve model seçimi müşteriye bırakılır. Bir iskele üzerine yapılan pergole sistemlerin de elektro statik boyalar kullanılır. Bu boyalar, pergole sistemlerinin uzun ömürlü olmasını sağlar.

Pergole Sistemlerinin Faydaları

Pergole sistemleri, özellikle güneşten koruma komusun da başarılı bir performans sergilerler. Bunun dışında su geçirmez uygulamalar olarakta, piyasa da bilinmektedir. Küçük işletmelerin, korunma ihtiyacı pergole sistemi ile sağlanabilir. Yaz, kış kullanılabilir. Bu sistemin olduğu kafe ve restoranlar, müşterilerin daha çok tercih ettiği yerlerdir.

Çünkü konforlu bir alan oluşur. Rahat bir şekilde yeme içme kısımları gerçekleştirilir. Yani hemen hemen artık bu sistem, bütün kafeler de kullanılmaktadır. Pratik ve konforlu bu uygulama, günümüzün en çok kullanılan tente sistemlerinden birisidir.

Pergole Sistemleri İle Kış Bahçeleri

Bilindiği gibi pergole sistemleri daha çok yaz mevsimin de gölgelik fonksiyonu ile yapılan uygulamalardır. Son dönemlerde ki sistemler sayesin de dört mevsim kullanışlı hale gelmiştir. Pergole sistemleri, arzu edilirse bir kış bahçesine dönüştürülebilir. Bu pergolenin etrafının cam ile kaplanması ile yapılır. Bu şekil de kışın da doğa manzarası ile oturup, çay kahve içmek mümkündür.

Işıklı Ve Kumandalı Pergole Sistemleri

Kumandalı ve Işıklı olan pergole sistemleri, özellikle kafeler de kullanılır. Ya da restoranların açık alanların da kullanılır. Bu tente sistemleri, açılıp kapanan özellikteki ışıklı pergole sistemleridir.

Bu sistemin bazı avantajları vardır. Öncelikle görsel olarak dikkat çekicidir. Kumanda ile istendiği zaman açılıp kapanabilir. Bulunan ortam da ısı dengesini sağlar. Alüminyum malzeme ile yapıldığı için son derece lezzetlidir. Ortam da ferah bir hava yaratır. Kumandalı ve Işıklı pergole sistemleri, son derece avantajlı ve konforlu ürünlerdir.

Pergole sistemleri, dört mevsime uygun her türlü renk ve model de tasarlanabilen, ergonomik olan sistemlerdir. Her türlü ortama uyum sağlar. Evler de kullanımı uygundur. Dekor olarak da kullanılan avantajlı sistemlerdir.

Pergola Tente - Tente Store Tenteciler istanbul

Pergole Sistemleri Fiyatları 

Pergole Sistemleri fiyatları değişiklik gösterir. Uygun olan pergole tenteler de pahalı olan pergole tenteler de mevcuttur. Uygun olanlar genellikle manuel sistem olup, ahşaptan yapılan pergole sistemleridir. Otomatik ya da kumandalı olan pergole tenteler de görsellikte olduğu için fiyatı daha pahalıdır. Eğer ışıklı pergole tente yaptırmak isterseniz, o da ekstra eklenecektir. Pergole tente de belirli bir fiyat verilmesi için, gerekli ölçümler yapılıp, malzeme listesi çıkarılmalıdır. Ardından fiyat belirlenir. Eğer siz de pergole sistemlerini yaptırmak ve hizmet almak isterseniz, firmamızı arayarak hizmet ve bilgi alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?