İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.427,6300
 • EURO
  $1,0760
 • ALTIN
  $48.027,2300
 • BIST
  $180,3000
Pergola Tente istanbul

Pergola Tente istanbul

Pergola tente, bir çeşit tente sistemidir. Pergola tentenin ne olduğunu açıklamadan önce tente sistemlerinin açıklanması yerinde olacaktır. Tente sistemleri, çok uzun yıllardır kafe, restoran, kafeterya, AVM, gece kulübü, mağaza, balkon, teras, bahçe gibi yapı ve konutları yağmur, kar, kasırga, güneş ışınları gibi çeşitli etkilerden korumak amacıyla üretilmişlerdir. Tente sistemleri, özelliklerine ve kullanım alanlarına göre çeşitlere […]

Pergola tente, bir çeşit tente sistemidir. Pergola tentenin ne olduğunu açıklamadan önce tente sistemlerinin açıklanması yerinde olacaktır. Tente sistemleri, çok uzun yıllardır kafe, restoran, kafeterya, AVM, gece kulübü, mağaza, balkon, teras, bahçe gibi yapı ve konutları yağmur, kar, kasırga, güneş ışınları gibi çeşitli etkilerden korumak amacıyla üretilmişlerdir. Tente sistemleri, özelliklerine ve kullanım alanlarına göre çeşitlere ayrılır.

Bunlar; pergola tente, mafsallı tente, körüklü tente, sabit dekoratif tente, çift açılır tente, kasetli tente, motorlu tente olarak sıralanabilir. Pergola tente sistemleri ise en çok tercih edilen tente sistemlerinin başında gelir. Bazı tente sistemleri, açılır kapanır özellikte bulunurken; bazı tente sistemlerinde ise bu özellikler bulunmaz. Pergola tente sistemleri de açılır kapanır özelliğe sahip olan tente çeşitlerinden olduğu için birçok alanda kullanımına rastlanır. Pergola tente istanbul merkezinde ve ilçelerinde oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Elle Açılır Bahçe Pergola Sistemi - Kardeşler Branda & Reklam

Pergola Tente Özellikleri

Pergola tente sistemleri, en çok özelliğe sahip olan tente sistemlerindendir. Öncelikle açılır kapanır bir mekanizmaya sahip oldukları için son derece pratik bir kullanıma sahiplerdir. Açılıp kapanmaları ise uzaktan kumanda sistemi aracılığıyla yerine getirilir. Tek bir tuşa basarak, zahmetsizce açılıp kapanan pergola tenteler, yazın güneş ışınlarının zararlı etkilerinden; kışın ise yağmur, kar, fırtına, kasırga gibi hava olaylarının dondurucu etkilerinden kullanıcıları korurlar.

Pergola tente sistemleri ahşap ya da alüminyumdan imal edilirler. Ancak daha sağlam olduğu için alüminyum malzemelerin kullanılması daha çok tercih edilir. Böylece dış etkilere karşı son derece dayanıklı hale gelirler. Pergola tente sistemlerinin uzaktan kumandalı modellerinin yanı sıra, ışıklı modelleri de mevcuttur. Işıklı modelleriyle ortamın aydınlatılmasına yardımcı olurlar. Bunlara ek olarak, çeşitli renk ve desenlerde üretilen pergola tenteler, bulundukları ortamın daha şık, daha estetik görünmesini sağlarlar. Hem işlevsel hem de dekoratif olan pergola tente istanbul gibi birçok şehirde en çok tercih edilen tente sistemlerindendir.

Pergola Tente Avantajları

Pergola tente sistemleri, birçok avantaja sahiptir. Yazın güneş ışınlarından koruyarak güneşlik görevini üstlenirler. Kışın ise yağmur, kar, fırtına ve rüzgarın olumsuz etkilerini engelleyerek yağmurluk işlevi görürler. Açılır kapanır özelliğe sahip olan pergola tenteler, uzaktan kumanda sistemi sayesinde gerektiğinde açılıp kapatılabilirler. Üstelik bu tek bir tuşla yerine getirildiği için kullanımı son derece pratiktir. Yani sağladığı konforun yanında pratiklik de sunan pergola tente sistemleri, birçok farklı renk ve çeşitle bulunduğu ortamın daha estetik görünmesini sağlarlar. Bunların yanı sıra, ışıklı seçenekleri ile de karşımıza çıkarlar.

Işıklı pergola tenteler, bulunduğu ortamın hem aydınlatılmasına hem de daha dekoratif görünmesine yardım ederler. Ayrıca pergola tente sistemleri, ısı yalıtımına da yardımcı olarak kullanıldığı ortamın sıcaklığının korunmasına katkı sağlarlar.

Pergola Tente Kullanım Alanları

Pergola tente sistemleri, günümüzde en çok kullanım alanına sahip olan tente sistemlerindendir. Pergola tentelerin bu denli tercih edilmesinin sebebi ise sunduğu çeşitli avantajlardır. Pergola tente sistemleri, kafe, restoran, AVM, market, mağaza, kahvaltı salonu, lokanta gibi çeşitli alanlarda kullanılırken; havuz tesisleri gibi büyük tesislerde de kullanılır. Ayrıca evlerde de kullanımına rastlanan pergola tenteler, evlerin bahçelerinde, teraslarında, balkonlarında, bahçelerinde sıklıkla tercih edilir. Pergola tente istanbul merkez ve ilçelerinde birçok alanda kullanılır.

Pergola Tentelerin Tercih Edilme Sebepleri

Pergola tente sistemlerinin en çok tercih edilen tente sistemlerinden olduğunu söylemiştik. Peki neden bu derece tercih edilirler? Öncelikle pergola tenteler, yazın güneşlik; kışın ise yağmurluk işlevi gördükleri için ikisinin de ayrı ayrı temin edilmesi derdinden kurtarırlar. Ayrıca dış alanları da iç alanlara katarak yer faydası elde edilmesini sağlarlar.

Bunların yanı sıra, uzaktan kumanda sistemleri ile kullanımları da son derece pratik olduğundan, her kullanıcı için uygundur. Ayrıca, ortamların daha Avrupai ve daha modern görünmesini sağladıkları için işletmeler ve ev sahipleri tarafından tercih edilirler. Pergola tente istanbul, Ankara, Eskişehir gibi kalabalık şehirlerin yanı sıra küçük şehir ve ilçelerde de sıklıkla kullanılır.

Pergola Sistemleri - Arma Tente

Pergola Tente Fiyatları

Pergola tente sistemleri, en çok avantaj sunan ve en çok kullanılan tente sistemlerinin başında gelir. Pergola tente sistemlerinin fiyatları ise bazı faktörlere bağlı olarak değişir. Bu faktörler; pergola tentenin boyutu, kalitesi, çeşidi, işlevselliği olarak sıralanabilir. Her bütçeye uygun fiyat aralığında pergola tentelere ulaşabilmek için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?